Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedhet igy egy...

Hogy viselkedhet igy egy ekkora gyerek? Ht hol élünk már nem azért?

Figyelt kérdés
A férjem testvérének a lányáról van szó 5 éves!elvált szülők gyereke állandóan nyalják a seggét és minden ugy van ahogy ő elrendeli!mintha ő tojta volna a spanyol viaszt!Pedig nem !Flegma kötöszködik nagyon irigy ez haggyám mert ugye minden gyerek lehet irigy a játékaira az én fiam 1 éves már megy és szeret pakolni ugyebár meg mindent megfog hát milyen egy kisgyerek?Sokat vagyunk a nagyszülőknél és már nem birom cérnával hogy beszélhet igy hogy :kö*sög,f-sz,ka-be,k-ss,neszolj be,any-d ,és iszonyat flegma módban mind ezt még verekszik és csipked is ha nem az van amit akar !Tegnap elszakadt a cérna amikor rávágott a fiam kezére hogy ne nyúljon a hintájához!na mondom"kisasszony állits magadon mert majd én megnevellek anyád helyett hát mit képzelsz te magadról"erre jött hogy kussolj el te mert te egy f*sz vagy vagy és takarodj haza mert ez az én házam én laktam előbb itt!Húúú ne tudjátok meg!Anyós meg rám förmed h hagyjam szegénykét mert elváltak az anyjáék és most milyen szar neki!Hát lehet de nem akarom hogy az én gyerekemnek a k.anyád legyen az első szava!
2010. ápr. 14. 08:40
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
bocsi h hosszúra sikeredett......
2010. ápr. 14. 08:41
 2/26 anonim ***** válasza:
32%

1.: brutális helyesírásod van.

2.: ha egy ötéves gyereket okolsz bármiért, akkor nagyon buta vagy.

Komolyan gondolod, hogy egy ilyen pici lány tehet bármiről? Szerinted ő találta ki ezeket a szavakat, vagy a környezetétől tanulta?? Nem tehet semmiről, gondolkozz már egy kicsit! Anyósodnak abszolút igaza van.

2010. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tehetsz, hogy nem mész anyósodékhoz ha ott van a kislány.
2010. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a helyzeted, nem irigyellek! Viszont azt gondolom, egyetlen megoldás van a problémára: nem szabad a nagyszülőkhöz menni, amíg nem változnak a dolgok. Valóban nagyon káros példát lát a kisfiad, egy hihetetlenül fogékony korszakában, s mivel még azt egy darabig nem fogja megérteni, hogy ha más beszélhet úgy, akkor neki miért nem szabad, nagyon sok nehéz órát szerezhetsz magadnak - és neki is, hiszen az elsőként berögződött dolgoktól nehéz szabadulni!

Azt hiszem, a helyedben én elmondanám az anyósomnak, hogy mi a problémám és ha nem érti meg, hát magára vessen, de a te kisfiad ne szenvedjen ezért! Amúgy pedig ha anyósod ilyen szellemi színvonalon áll, hogy asszisztál egy kis önző majom neveléséhez, hááát... Leginkább a kislányt sajnálom, hiszen áldozata a körülményeknek, de nem gondolom, hogy azért, mert olyasmin ment keresztül, mint a válás, azért már neki bárhogyan lehet viselkednie. Ebben a helyzetben pláne fontos lenne valaki, aki bizony szorosan tartja a gyeplőt, ha a tisztelt szülők erre nem képesek. Amúgy elgndolkodtató, mit hallott az a szerencsétlen gyerek otthon, mert ezeket az ocsmány kifejezéseket nem magától szedte, ugye...

Mindegy, nem a te tiszted változtatni ezen, az viszont a te felelősséged, hogy milyen embert nevelsz a kisfiadból. Nem látok más megoldást, mint amit írtam: mindaddig mellőzni a nagyszülőket (ők meglátogathatnak benneteket, a másik unoka nélkül), míg ez a helyzet nem változik.

Kitartást neked, nem lesz könnyű menet!

2010. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

Miért lenne nehéz a helyzete?

Nem kell oda menni ha a kislány ott van.ennyi

2010. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Első válaszolónak, ki nem szarja le a helyesírást? Te sem vagy tökéletes,

én tuti pofon vágtam volna a kis csajt, de először talán az anyját. Azt tudod tenni, hogy elkerülöd, meg mondod anyósodnak, hogy nem mész akkor amikor ő is ott van, ennyi, csak magadat idegesíted vele, ha akkor mész ha ő is ott van. Utálom az ilyen kölyköket, nálunk is van a családban, csak ő mér 10 éves és fiú, szintén elváltak a szülők, DE van egy testvére, és ő nagyon normális gyerek. neki már mondtam amikor nálunk volt, hogy felképelem, ha nem hagyja abba a baromságait, volt, hogy az én 7 éves gyerekemet lenyomta a víz alá a medencében, ha nem veszem észre megfullad a gyerekem.

2010. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
Szegény gyerek! Tudod, sokan úgy kompenzálnak a válás után, hogy mindent ráhagynak a gyerekre, mert úgy gondolják, attól jobban fogja őket szeretni, mint az elvált házastársat. Pedig ezzel csak rosszat tesznek a gyereknek! Lesz belőle egy kis akaratos, undok béka, olyan, mint az általad említett kislány... Az meg, hogy milyen szavakat használ, azon is múlik, miket hall.. ha otthon ezeket hallja vagy akár az oviban (bár ezt kétlem), akkor ő is fogja használni... Főleg, ha még rá is hagyják... Persze, tiltással nem lehet ilyen helyzetben menni semmire, hisz mondjuk "apa is mondja, akkor ő miért ne?"... Nehéz eset, az biztos. de azt semmiképp ne engedd, hogy a te kisfiadon is uralkodjon! Ezzel neki teszel jót, még ha a mama és a szülei nem is úgy gondolják! A normális együttélés szabályait már kis korban el kell sajátítani minden gyereknek, mert később hatalmas pofonok fogják érni, ha nem tanul meg viselkedni...
2010. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves első!

A helyesirásom azért pocsék mert eggy nyamvatt laptopról irok és nem igen van rajta ékezet!Meg valahogy máshogy állnak rajta a betűk tök nem ott mint az asztalin!Apropó nem helyesirás ellenőrzőt kerestem a kérdésemben!A másik pedig,hogy te vagy a buta !Én nem okolom de eggyetlen más gyereket nem hallottam még igy beszélni akár igy viselkedni!Állandóan nyalják a seggét és mindig ugranak minden óhajának!Nem ő a hibás de ne hogy ne érje fel ésszel hogy nem lehet igy beszélni és hogy nem szabad bántani a kis unoka testvérét!Az apja azért nem szól rá mert az anyja nehogy szoljon érte az anyja meg azért nem mert nehogy az apja szoljon érte!

2010. ápr. 14. 09:01
 9/26 A kérdező kommentje:
Mennem kell midnen nap mert besegitek anyósnak a kertbne házimunka stb...a kislányt pedig nem viszik oviba mert nem szeretne ott maradni talán 5 X volt oviban eddig nem többször!Igy tehát nekem muszály mennem és vinnem a fiamat!Nem az első eset volt hogy rávágott a fiamra meg elveszi a kaját a kezéből meg stb....
2010. ápr. 14. 09:04
 10/26 anonim ***** válasza:

Puffoghatunk, szidhatjuk az anyát, az apát a nagyit,de sokmindent nem tehetsz ellen

Egyetlen megoldás hogy nem mész oda csak akkor ha a kislány nincs ott

2010. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!