Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedhet igy egy...

Hogy viselkedhet igy egy ekkora gyerek? Ht hol élünk már nem azért?

Figyelt kérdés
A férjem testvérének a lányáról van szó 5 éves!elvált szülők gyereke állandóan nyalják a seggét és minden ugy van ahogy ő elrendeli!mintha ő tojta volna a spanyol viaszt!Pedig nem !Flegma kötöszködik nagyon irigy ez haggyám mert ugye minden gyerek lehet irigy a játékaira az én fiam 1 éves már megy és szeret pakolni ugyebár meg mindent megfog hát milyen egy kisgyerek?Sokat vagyunk a nagyszülőknél és már nem birom cérnával hogy beszélhet igy hogy :kö*sög,f-sz,ka-be,k-ss,neszolj be,any-d ,és iszonyat flegma módban mind ezt még verekszik és csipked is ha nem az van amit akar !Tegnap elszakadt a cérna amikor rávágott a fiam kezére hogy ne nyúljon a hintájához!na mondom"kisasszony állits magadon mert majd én megnevellek anyád helyett hát mit képzelsz te magadról"erre jött hogy kussolj el te mert te egy f*sz vagy vagy és takarodj haza mert ez az én házam én laktam előbb itt!Húúú ne tudjátok meg!Anyós meg rám förmed h hagyjam szegénykét mert elváltak az anyjáék és most milyen szar neki!Hát lehet de nem akarom hogy az én gyerekemnek a k.anyád legyen az első szava!
2010. ápr. 14. 08:40
1 2 3
 21/26 xStefix ***** válasza:

...viszont azért a mi szempontunkból még lehet jelentősége, hogy válás is van a dologban. És 10 gyerekből 6 nagyon közel jár ehhez a sorshoz...

Kérdező, egyet értek a legutolsókkal: vagy ne menj oda, vagy ha odamész, higgadtan próbálj tenni valamit az ügy érdekében (a kislánnyal, vagy sokkal inkább a szülőkkel, nagyszülőkkel beszélni!!!). De sajnos tényleg nem elsősorban a te feladatod a megoldás és ha nem is fog sikerülni, nem marad más, mint a helyzet elkerülése.

2010. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tehetsz: valahogy megpróbálod őket ezentúl elkerülni. Csak akkor menj oda, ha nagyon-nagyon muszáj.

Tudom, hogy nehéz, de gondolj arra, hogy a saját gyereked az első.

Mielőtt üres okoskodásnak tűnne: volt már hasonlóban részem. Más megoldást nem tudsz, mert anyósodékban a kislány helyzete iránt érzett sajnálat nem fog megváltozni. Még 18 évesen is emiatt lesz kinyalva a feneke, majd meglátod. Úgyhogy egy dolog oldja meg a helyzetet: a távolság!

Mellesleg ha az én gyerekem viselkedne így, mint az a kislány, úgy ráncba szedném, hogy azt megemlegetné! NEM mentség, hogy elváltak a szülei! Nekünk sem volt könnyebb a gyerekkorunk, mégis tisztességesen felnőttünk, és senki nem engedte meg, hogy egy elkényeztetett kis majom legyen belőlünk! Ha így folytatják a nevelését anyósék, tizenévesen már egy kezelhetetlen kis ribi lesz! (Tapasztalat.)

2010. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szerintem írd össze, mit tehetsz (ötletek a hozzászólásokból is), és válassz!


Döntsd el, mi fontosabb: szerintem a saját gyereked, vagy? A kiskert, anyós...stb? A helyedben én hétvégén mennék kapálni, amikor férjed figyel a gyerekedre, hogyha így viselkedik vele az uncsitesó, akkor minimális legyen a kapcsolatuk. Anyóssal pedig megbeszélném, hogy te nem látod helyesnek, DE ELFOGADOD, hogy ők így nevelik, viszont Neked a gyereked az első, ezért kapálás idején addig másra (pl. szüleidre) bízod, és akkor viszed hozzá a te gyerekedet, ha uncsitesó nincs ott.

Ha nincs más megoldás, lemondanék a kiskertről. Anyósnak is lehet más véleménye, de el kell fogadnia, ha Te meg így döntöttél.


A másik gyerekét nem nevelheted, kivéve, ha gyámja vagy, így csak jóindulatúan hatni tudsz rá. Fogadd el az érzéseit, nem egyszerű neki! Úgy néz ki, féltékeny a gyerekedre, akinek együtt vannak a szülei, ő is ezt szeretné. Ha majd eljut odáig a kapcsolatotok, besyélgetést is kezdeményezhetsz erről, ha majd megbízik benned, sikerülhet a bizalmába férkőzni! Ha együtt vagytok, mutass neki példát (pl ahogy beszélsz), ahol kell, jóindulattal és szeretettel beszélj hozzá, ez nem egyszerű. Mert ilyen szülői, nagyszülői hozzáállás mellett még ha pszichológiai ismeretekkel, "profi" gyereknevelői képességekkel sem tudsz csodát elérni, de hatni lehet rá, csak az elsődleges hatás mindig a szülő (nevelő, ált. aki többet van vele).

2010. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

És még: a szülőkkel, ha tudnál beszélni erről, külön-külön? Csak egyszerűen normálisan, hogy így látod, ezt látod, mi lesz ebből, itt és itt olvashatnak utána, mit gondolnak erről? Talán az egymással vetekedés mellett nem fordítanak kellő figyelmet a gyerekükre.

esetleg közvetetten, az óvónővel elbeszélgetni (biztos ő is észrevette a kislány "furcsaságait", beszédét, megkérni, tudna-e a szülőkkel beszélgetni erről?


(Csak az 5 évesért ezt lehetne még tenni.)

13.56-os

2010. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretm szerttem ,de néha el szakad a cérna maikor ezt műveli!Húsvétra is vettünk neki ajándékot görkorit szerettt volna 6 ezer volt nem is az összeg hanem az hogy annyit mondott rá hogy hát ez csúnya ő nem ilyet akart!Pedig a kedvenc szine a rózsaszin imádja a virágokat és rózsaszin csillogós virágost vettünk neki!Rosszul esik!Én iagazából amikor terhes voltam többet törődtem vele mint az anyja meg az apja eggyütt!És amikor mondja h had jöjjön velünk sétálni azért nem engedem hogy jöjjön ,mert nem fogad szót az annya mellől is majdnem kirohant az autó elé!
2010. ápr. 14. 15:35
 26/26 anonim ***** válasza:

Ne magyarázkodj.Nem kell.

A megoldás akkor is csak az amit már elég sokan leírtunk.

Ne menj át anyósodhoz ha ott van

2010. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!