Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedhet igy egy...

Hogy viselkedhet igy egy ekkora gyerek? Ht hol élünk már nem azért?

Figyelt kérdés
A férjem testvérének a lányáról van szó 5 éves!elvált szülők gyereke állandóan nyalják a seggét és minden ugy van ahogy ő elrendeli!mintha ő tojta volna a spanyol viaszt!Pedig nem !Flegma kötöszködik nagyon irigy ez haggyám mert ugye minden gyerek lehet irigy a játékaira az én fiam 1 éves már megy és szeret pakolni ugyebár meg mindent megfog hát milyen egy kisgyerek?Sokat vagyunk a nagyszülőknél és már nem birom cérnával hogy beszélhet igy hogy :kö*sög,f-sz,ka-be,k-ss,neszolj be,any-d ,és iszonyat flegma módban mind ezt még verekszik és csipked is ha nem az van amit akar !Tegnap elszakadt a cérna amikor rávágott a fiam kezére hogy ne nyúljon a hintájához!na mondom"kisasszony állits magadon mert majd én megnevellek anyád helyett hát mit képzelsz te magadról"erre jött hogy kussolj el te mert te egy f*sz vagy vagy és takarodj haza mert ez az én házam én laktam előbb itt!Húúú ne tudjátok meg!Anyós meg rám förmed h hagyjam szegénykét mert elváltak az anyjáék és most milyen szar neki!Hát lehet de nem akarom hogy az én gyerekemnek a k.anyád legyen az első szava!
2010. ápr. 14. 08:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
többieknek meg köszönöm a kommentet!
2010. ápr. 14. 09:05
 12/26 anonim ***** válasza:

Én azt mondom nem kell besegítened anyósodnál a házimunkába, főleg ha az ottlét feltételei neked nem tetszenek( kislány viselkedése)

ha meg mégis úgy döntesz odajárkálsz akkor ne sírj itt

2010. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Muszáj?

Miért? Függsz tőle?

2010. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
abszolúte nem függök tőle!De oda szoktam befőzni és akkor úgy viszünk haza apának is kajcsit...meg stb...meg közös kert a ház mögött...Meg a párom nagyon szereti az édesanyját ezen kivűl nincs is problema!Én is szeretem és a kislány is eggy anygal volt de kb másfél éve ördöggé változott 3 éve váltak el a szülők!
2010. ápr. 14. 09:12
 15/26 anonim ***** válasza:

Döntened kell.

Továbbra is közös kertészkedés,befőzés, vacsi és eltűröd a kislányt vagy önállósodsz

A párod attól még szeretheti az anyját mert te nem vagy ott egész nap

2010. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Kompromisszumot kell kötnöd, tolerálnod kell vagy ezentúl otthon főzöl apának
2010. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége hogy a szülők mikor váltak el.Nem ártem miért mondogatod.

tuti hogy ha nem váltak volna el a szülők a kislány akkor is ilyen lenne

2010. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A gyerekek a felnőttektől tanulnak. nem a gyerek tehet róla, hogy így beszél. Te se ezt mondd, hogy: kisasszony állits magadon mert majd én megnevellek anyád helyett hát mit képzelsz te magadról. Hát persze, hogy így válaszol. Ha már más nem neveli (ez tény) akkor ha már ott kell lenned, próbáld meg te. Még nevelhető...
2010. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Azért van jelentősége a válásnak, mert egyik fél se neveli azóta a gyereket, mivel "felesleges, a másik úgyis mindent megenged neki, akkor én minek szekáljam, majd engem fog utálni". Látok ilyet, a tesóméknál, a gyerekek ördögök, mert ezt tökéletesen kihasználják.

Kedves kérdező: a gyerek nem tehet róla, nem köteles felérni ésszel, mivel fogalma sincs, mi ahelyes és mi nem helyes, mert senki se tanítja azt meg neki. Mivel nem jár közösségbe. Otthon meg senki nem neveli. Így őt nem hibáztathatod, csak a szüleit és természetesena nagyszülőt, akinél a napját tölti és akinek nevelnie is kelene!!!

De mondjuk 5 éves kortól KÖTELES óvodába járni, szóval ezt nem is értem...

A megoldás csak egy, ha már a nagymami a gyerek pártját fogta veled szemben: nem kell oda járni, nem kell együtt főzni, besegíteni. Különben bizony a te gyereked egy szemernyivel se lesz különb a kislánynál.

Mást nem tudsz tenni.


Ne feledd: a gyerek nem hibás, mert ő olyan mindig, amilyenre nevelik (vagy nem nevelik). Légy megértéssel iránta, a szidás helyett az értelmes beszélgetésekkel többre mennél nála, hidd el. El lehet már magyarázni neki, hogy mi a helyes és mi nem, de persze ez nem a te dolgod és neked nincs is tekintélyed előtte, tehát úgyse hallgat rád.

2010. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Értem én hogy a kislány szempontjából van jelentősége a válásnak.

Viszont a kérdező szempontjából, a problémamegoldás szempontjából nincs jelentősége.Tök mindegy miért ilyen a kiscsaj

2010. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!