Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában jön meg a...

Mennyi idős korában jön meg a gyerek esze?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy mikor lesz szófogadó, kevésbé önfejű, makacs, kiborító...? Az egyik barátnőm azt mondta viccesen, hogy az ő lányainak 5 éves korukig egyáltalán nem volt eszük. Hát ettől egy kicsit megijedtem, még csak másfél éves a gyermek, de már öregedtem 10 évet.:)
2011. máj. 30. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "ész" az idegrendszer fejlődésével fokozatosan "érkezik", és születéskor már jelen van.

Hogy mennyire "engedelmes" egy gyerek, az függ a gyerek személyiségétől és a neveléstől és minden őt érő környezeti hatástól.

Egészen kicsi gyerekek képesek "belátni" dolgokat, ebben nagy szerepe van annak, hogy következetesek legyetek vele.


És persze minden gyerek "próbálgat" is. Ezért sok türelem és kitartás!

2011. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Akkor az én kislányomnak már megjött az esze.:)Szót fogadó,nyugodt,okos gyerek.Ja és 2éves mult.
2011. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Legkésőbb akkor,amikor ő is szülővé válik:) Önfejű,makacs,kiborító??? Még csak 10-12 évesen lesz a javából az olyan 18-20-ig bezárólag vagy még tovább!!
2011. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szeretettel és humorral többre mész,mint szigorral ilyen piciknél.
2011. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A dackorszak 1-2 éven át tart, és általában 1-3 éves kor közötti időszakban jelentkezik. Türelem. Az én-tudata kialakulásához nélkülözhetetlen megélnie a dacosságot ekkoriban. Arany középút: ha veszélyes helyzetet, vagy a napi ritmust, napirendet érinti a dac, akkor legyél határozott, de szelíd, barátságos, tehát ne dorgáld érte, csak közlöd vele: megyünk csicsizni; most haza kell mennünk. Ennyi. A legtöbb más tekintetben engedd, hadd tombolja ki magát, eközben őszinte szeretettel add neki figyelmed, ha javasolhatom. :) Megérzi , ha nem azt mutatod, amit érzel, és ez is gátolhatja egészséges pszichés fejlődését!

Szeretet, türelem, megértés, figyelem (és humor, ahogyan egy másik hozzászóló jelzi, nagyon helyesen) - mindezt add felé, őszintén. :)

Csecsemőkorban meglehetősen globális és diffúz az érzékelés, én-tudata nincs, másokkal azonosnak véli önmagát, anyjával totálisan. A dackorszak épp a határokat segíti felfedezni és megérteni a pici számára, hogy én-tudata kialakulhasson. Ezért támogasd és csak a fent említett szükséges helyzetekben legyen amit te akarsz.


Megint más eset, ha a gyermek érzelmi-akarati fogyatékkal él, amit 3 éves kortól lehet diagnosztizálni (nevelési tanácsadó), annál ifjabbakra nincs értelme, mert életkori sajátosság az érzelmileg szélsőséges megnyilvánulás 3 éves korig, és szükséges is az egészséges fejlődéséhez.

2011. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj, majd jön a kamaszkor. Az én fiam még csak kiskamasz (11), de néha rendesen kiakaszt:-)))))
2011. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amíg gyerek, ilyen marad. :)) Attól még esze van, csak rafkósságra és egyéb rosszaságokra használja. Nem baj, ez ezzel jár. :) Legalább életrevaló. Humor, szeretet, határozottság sokat segít.
2011. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az öcsém 21 éves és még mindig elég kajla,

a kisfiam 2 múlt márciusban, és nagyon eleven, néha elég nehéz vele.

mikor jön meg az eszük? jó kérdés, erre ln is kíváncsi vagyok.

bár , ha a férjemet nézem, akkor azt mondom soha... :D na jó ez a vége csak poén volt

2011. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a bátorítást, hát nem nyugodtam meg! Arra már rájöttem, akinek nincs gyereke, gőze nincs milyen az élet igazából.
2011. máj. 31. 20:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos, azért az előző beírása a kérdezőnek erősen túl van általánosítva. ;) Sebaj, ez is egy vélemény. :) Egyébként mi a helyzet a pedagógusokkal? Azoknak akár 30 "gyermeke" is van, pl. az oviban napi 6 órán át...
2011. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!