Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korában döntheti el...

Hány éves korában döntheti el a gyerek, hogy melyik szülöjével szeretne élni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

szia én úgy tudom, hogy 14.

amikor szüleim elváltak, akkor voltunk 16, 15, és 10 évesek, de minket nem kérdeztek meg. Mondjuk a szüleim barátságban váltak el.

Ha azóta nem változtattak rajta, akkor 14.

2009. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Szia. Betöltött 14. év után kérdezi meg a bíróság a gyereket, mely szülőnél akar maradni. De természetesen figyelembe kell venni, hogy az adott szülőnél megvannak-e a feltételei a gyermekelhelyezésnek.

Üdv

2009. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

14 éves kortól kezdve a gyerek maga dönti el, kivel akar élni, ilyen esetben nem a bíró határoz.

úgy tudom, hogy 10 éves kortól veszik figyelembe, hogy a gyerek kivel akar, de ekkor még a bíró dönt.

ám ha a szülőknek sikerül megegyezni, kinél marad a gyerek, akkor a kérdés tárgytalan, hacsak a gyerek nincs még 14 éves.

2009. jan. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
6évesen meghallgatják,de nem döntehet.12évesen dönthet.Nekünk ezt az infót mondta most egy ügyvéd.Állítólag 2007ben változott a törvény.Mennyi idős most?
2009. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Friss infó! 10 éves kortól megkérdezik, és figyelembe veszik a gyerek véleményét. 16 évet betöltött gyerek eldöntheti és a bíróság elfogadja! A felügyelet mindenképp közös marad.
2009. jan. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!