Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikor jön el az...

Szerintetek mikor jön el az ideje annak (a gyerek mennyi idős korában), hogy a nagyszülők rendszeresen (mondjuk havonta 1x-2x) éjszakára is bevállalják az unokát? PL szombat reggeltől vasárnap délig.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 12:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem szopizik már akkor vihetik ha akarják :)
2010. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom ez annyira fontosnak... Egyik gyerekem se aludt rendszeresen a nagyszülőknél. Persze, ha kellett, igen, de akkor is reggel mentem érte... Most a pici 20 hónapos, de nem aludt még máshol... Nem hinném, hogy ezzel ártottam volna a gyerekeimnek vagy az unoka-nagyszülő kapcsolatnak... Sokáig szopiztak, így megoldhatatlan volt az elején, aztán meg nem is tartottam fontosnak a dolgot. 2-3 km-re laknak tőlünk, ha akarnak, elmehetnek hozzájuk bármikor, a picit is sokszor viszem, de az ott alvást nem szorgalmazom..
2010. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

a kérdést többféle szempontból is nézhetjük, te szülőként mikor vinnéd, a gyerek szempontjából mikor szerencsés, vagy te mint nagyszülő hogy gondolod!

várok még válaszokat!

2010. ápr. 28. 13:01
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

attól is függ, milyen gyakran látja a nagyszülőket. a párom szüleit jó, ha kéthavonta, oda majd már akkor megy, ha ő kéri.

anyukámmal sokáig együtt laktunk, oda elmehet aludni, szereti is, bármikor, most 20 hós.

2010. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam a szoptatás abbahagyása óta (10 hónapos volt) heti egyszer anyukámnál alszik. Nagyon jól el van a mamánál, és nekem is jól esik kikapcsolódni. :)

A barátnőm fia 2,5 éves és még soha nem aludt a mamánál. A múltkor mentek volna lakodalomba, de nem tudott, mert a gyerek nem maradt meg az anyukájánál, pedig napközben sokat vannak nála és szereti is.

2010. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kortól függ, hanem a gyerektől. Nekem a kislányom már egy évesen ott aludt mind két nagyszülőnél, de most 5 évesen nem akar nélkülem aludni, pedig jó lenne egy kis pihenés.
2010. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez kötelező gyakorlat lenne. Kinek mire van igénye. Én szeretem, ha havonta egyszer van egy szabad estém, amikor oda megyek, ahova akarok, és aztán reggel nem kukorékolnak a fülembe fél hétkor. Nálunk ez meg is van, de már elég korán így volt, mert egyrészt a fiam nagyon hamar átaludta az éjszakát, 2 hónaposan már nem kelt fel, és csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni, onnantól kezdve már nyugodtan bízhattam a nagyijára. De ha külön laktunk volna, akkor valószínűleg még vártam volna ezzel, viszont együtt laktunk, így neki a nagymamája épp olyan természetes jelenség volt, mint én magam. Így nálunk abból sosem volt sírás, ha éjjel esetleg felébredt, és én nem voltam ott, mert a nagyi csak betakarta, megsimizte és már aludt is tovább. Most két és fél éves, már másfél éve külön lakunk, és havonta egyszer (sőt, saját kérésére néha kétszer is akár) megy a nagyihoz aludni, mert nagyon szeret ott lenni. Tavaly nyáron egy hétig ott volt (erre sokan beszóltak itt az oldalon), de mindenkinek jó volt ez így.
2010. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem muszály én nem ádnám oda,hogy vigyék.A lányom 2 éves,de még nem aludt máshol....Ennek nem látom kárát.A szüleim messze,1000kmre laknak.Ott csak velünk alszik.A ma´sik mama pedig 60kmre lakik,vele pedig kb.2 hetente találkoznak.Nem mondom,hogy nem vihetné el,de nem úgy,hogy ott aludjon.Majd ha elég idös lesz,és ö szeretne menni,mehet.A lányom amúgy is nagyon anyás,és nem a legjobb alvó.
2010. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

az én kisfiam 7hetesen aludt először a mamánál-és azóta is rendszeresen. Mind a kettő mamáját imádja, és szívesen akár napokig is elvan velük.

Ebben most az a legjobb, hogy kistesó jön, és így még aktívabban be tudnak segíteni.

szerintem ez gyerekfüggő.

Én örülök neki, hogy van egy-egy szabadnapunk, és a gyerek is imádja a mamáka, a nagyszülők meg őt... ezt azthiszem nem is kell mondani.

Nálunk ez így alakult ki.

2010. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is sokat számít, hogy milyen a nagyszülő-unoka és nagyszülő-szülők kapcsolata, milyen rendszeresen találkoznak, stb. A kislányom 2 éves, idáig egyszer aludt az egyik nagyszülőknél 2 éjszakát, és többször volt olyan, hogy elemntünk a férjemmel szórakozni és olyankor velük náluk aludtunk mindannyian, igaz mi a férjemmel csak hajnalban csatlakoztunk.:) Ha úgy alakulna, és lenne rá igény, ott bármikor otthagynám akár 1 hétre is, mert megbízom bennük és a kislányom is jól érzi náluk magát. De ott sokat is szoktunk lenni, tavaly az egész nyarat ott töltöttük. A másik nagyszülőnél ritkábban vagyunk (átlagban 2 havonta 1-2 napot), ott jóideig nem engedném az ottalvást, mert ahogy az a nagymama viselkedik, az nekem nem szimpi, állandóan csak édességgel tömi a kicsit, étkezés előtt eszébe nem jutna kezet mosni, és még sorolhatnám...
2010. ápr. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!