Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikor jön el az...

Szerintetek mikor jön el az ideje annak (a gyerek mennyi idős korában), hogy a nagyszülők rendszeresen (mondjuk havonta 1x-2x) éjszakára is bevállalják az unokát? PL szombat reggeltől vasárnap délig.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 12:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy van egy barátnőm, akinek a kislánya (most 4 éves) kb fél éves korátok kezdve 1-2 havonta az anyósánál szokott aludni hétvégenként, ami általában csak 1 éjszakát jelent. Az anyós a szomszéd városban lakik (10 km), viszont a lány szülei 1 utcával odébb, de ott még sosem aludt. Azok a nagyszülők sajnos nyűgnek tekintik a nagyszülőséget. :(
2010. ápr. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fura ez a kérdés. Hiszen minden családban mások az igények.

Az én lányaim rendszeresen vannak anyukámmal, anyósommal.

Anyósommal egy városban lakunk, anyukám 20 kmre tőlünk.

5 hónaposan volt a nagyobbik lányom először egyedül nagyinál, mert hosszú elintézni valóm akadt és influenza miatt nem akartam őt is a tömgeben várakoztatni. De azt is megoldottam a két szoptatás között.

Amikor visszamentem dolgozni ( 1 éves volt), akkor ha beteg volt, rendszeresen a mama vigyázott rá, reggel 7től este 4ig. Éppúgy elmentünk reggel mamához, mint máskor a bölcsibe :-D

Apa régi szobája be lett rendezve, kiságy, pelekázó stb.

Ott is van etetőszéke meg minden. Ugyanígy kezdték a kisebbek is.

Viszont éjszakára még soha nem maradt ott. Nem éreztük fontosnak.

Mikor szülni mentünk a kistesókat, akkor felhívtuk mamát éjjel, ő átjött és vigyázott a gyerek(ek)re.

Mindannyiszor, mire felébredt(ek), apa költötte már őket.

Ha szabad esténk van, akkor is inkább mama jön át, és alszik nálunk a nappaliban a kanapén.

Anyunál is csak úgy voltunk eddig hosszabb ideig, hogy én is velük voltam.

Nyáron az unokatesós nyaralásokat pár hétig úgy oldjuk meg, hogy tesóimmal felváltva vigyázunk egymás gyerekeire. Ez azt jelenti, hogy 4en vagyunk testvérek, mindenhol van 2-3 gyerek, összesen 11 hat éven aluli, és felváltva mindenhol eltöltenek 1 hetet. Mindannyian máshol lakunk, így nyaralnak is egy kicsit az unokatesók. Tehát pl. az én 3 lányom 3 hetet lesz összesen a nagynéniknél. Anyukám (apám meghalt) pedig utazik velük.

Kicsit húzós lesz (tavaly még csak 9 volt :-D ), de nagyon jó dolog, és a gyerekek is imádják, és olcsón lehet 3heti nyaralást+ egy heti bulit fedezni a gyereknek.

2010. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

21 hós a lányom, s mivel még mindig cicivel alszik el, nem is volt kérdés az ottalvás. Egyszer aludtunk a mamánál, de akkor is ott voltam vele én is.

Napközben elalszik szopi nélkül is, olyan már előfordult, hogy pár órát otthagytuk anyuéknál, amíg nekünk programunk volt. De ez is ritka, mert én nem érzem jól magam sehol a gyerek nélkül. Nekem az a jó, ha ő velünk van. Olyan programokat csinálunk, amibe belefér a lányom is.

Anyukámék bármikor szívesen vállalnák, ezt tudom, de még lehet, hogy én nem vagyok érett rá. :-))

Anyósomra meg nemhogy éjszakára, öt percre se bíznám rá, szerencsére ezzel a párom is egyetért. Nem is tudja a lányunk, hogy van másik nagymamája. A 21 hónap alatt talán 3-szor látta. Tavaly ősszel találkoztak utóljára, meg most a hétvégén, de anyósom se nagyon igyekezett a gyerek közelébe kerülni. A kicsi meg levegőnek nézte. Ez van.

Szerintem nincs egységes álláspont, hiszen mindenkinek más az élete, van, ahol még dolgoznak a nagyszülők, ez is befolyásoló tényező, távolság, stb. Szerintem akkor ideális a mamánál aludnia a gyerkőcnek, ha ő is, az anyuka is késznek érzi magát erre, no meg persze a nagyszülő is. Van, akinél ez pár hónaposan megvan, van, ahol évekig sem. Nem vagyunk egyformák.

2010. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerek és szoktatás kérdése.... Kvázi mindenkinél más. Én úgy gondolom, akkortól ideális, ha a gyerkőc már van annyira érett, hogy felfogja, hogy most a nagyiéknál alszik, de anyuék jönnek másnap érte, mamáékkal meg addig mindenféle huncutságokat tudnak csinálni. :) Az én lányom 2 éves lesz mindjárt, de még nem aludt a nagyszülőknél, mert nem tartom még érettnek hozzá, pedig az anyukámat minden nap látja. Ennek ellenére amint úgy gondolom már érett lesz, oda fogom adni aludni. Nekünk is jó lesz, Neki is. Viszont azt sem tartom jónak, ha anyuka nagyon magához láncolja a gyereket és nem akarja "kiadni a kezéből".
2010. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezt abszolut helyzete, babája , nagymamája és anyukája válogatja.

Nagylányom 22 hós, most nyáron viszi el anyósom szerdán nyaralni, mi pénteken megyünk utánuk. Ez lesz az első ilyen, eddig csak mikor szültem kislányom nem voltam vele éjjel-de akkor meg itthon volt.

Én már adtam volna előbb is, de nem vitte anyósom, anyukám meg nagyon messze lakik.

Anyuméknál nappal aludt már úgy, hogy én nem voltam ottohn, elaludt bárki mással is.

Szerintem most sem lesz gond.

De igen, ha már nem szopizik és végigalussza az éjjelt, mehet szeritnem ha mindenki úgy gondolja, és a gyerek is alkalmazkodó (és nyilván nem akkor van először a nagyszülőknél...)

2010. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mivel a legtöbben azzal kezdtétek, hogy ez mennyire helyzetfüggő (igazatok van), leírom, hogy nálunk hogy van, így már nem általánosítás a kérdés :)

A mama és a papa az én szüleim, papa nyugdíjas, mama dolgozik, hétvégén otthon tesznek-vesznek, nagyjából 3 hetente látogatjuk őket, és jópárszor vigyáztak már a kérésünkre az unokára. 2 éves a picim, és mivel én tanulok, gyakrabban szeretném rájuk bízni, mikor a könyvtárban kell egész nap punnyadnom. Ezt még vállalnák, de az éjszakát nem akaródzik bevállalniuk. volt már rá példa, de mindig mi kértük (mert pl évfordulónk volt és szerettünk volna kettesben programot apával) maguktól nem mondják, hogy szeretnék elvinni hétvégére, mit szólunk hozzá. a véleményük pedig az, hogy korai még. Pedig nincs vele már annyi gond, nyilván nem szopik, megeszik mindent, normális napirendje van, imád náluk lenni, nagyon szereti őket (kölcsönös)és nagyon elégedett vagyokl azzal, ahogy vele bánnak, semmi gond. szóval azt várom, mikor jön el az idő, hogy ők hívják el havi pár alkalommal magukhoz. Erről vélemények?

2010. máj. 5. 08:21
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kell próbálni. Persze azt Neked kell tudni, hogy a mamáék azért nem mondják csak, hogy aludjon ott a picit, mert úgy gondolják, Te hozd fel először vagy azért, mert tényleg "teher" (ezt ne rossz értelemben értsd). Ha anyukád dolgozik, lehet, hogy pihenni szeretne. Ezt tisztázzátok le, ha úgy látod, ezek ellenére bevállalnák, akkor próbáljátok ki. Elsőre mindenképp olyan programot szervezz (szervezzetek), amitől - ha kell - bármikor el tudtok szakadni és el tudjátok hozni a gyereket a mamáéktól, ha gond lenne. Te érzed, mennyire van hozzájuk szokva a gyerkőc, szerintem a 3 hetente látás kicsit kevés ehhez, de ezt Neked kell látni. Az én lányom az én szüleimet naponta látja, anyósomat 2 hetente hétvégén.
2010. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ó, így már értem a kérdést :) Nálunk is hasonló kicsit a helyzet, én is tanulok, csak még annyi pluszban, hogy én egyedülálló is vagyok. Anyukám dolgozik még (meg még fog is kb. 10 évig). Én írtam, hogy egy évig ott is laktunk anno, szóval abból már egészen kicsi korban sem volt gond, ha én este elmentem. Most is, ha megkérem anyukámat, hogy hadd aludjon ott az unoka, akkor ha nincs sok dolga, akkor vállalja, imádja is a kis huncutot, nagyon szeret vele lenni, de olyan még nem fordult elő, hogy ő kérte volna. Igaz, ő sose mondta, hogy korai még, vagy ilyenek, mert ilyen kérdésekben egyetértünk. Szerintem ő úgy van vele, hogy ha nekem kell egy szabad este, én úgyis szólok, így ő pluszban nem fogja kérni. Meg hát szerintem ez így szokott lenni ha nem nyugdíjas valaki. Majd ha anyukád nyugdíjas lesz már, el tudom képzelni, hogy kérni fogja, hogy vidd az unokát, de ha dolgozik, akkor valószínűleg ha nem kell unokáznia, akkor pihenni szeretne. Ettől még biztos szereti ha ott van, de ha nincs ott, akkor meg el tudja magát foglalni, biztos van bőven dolga neki is.
2010. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Enyém 14 hós és még sosem aludt máshol. Az én ágamon nincs nagymama csak nagypapa aki össze-vissza műszakookban dolgozik ,havi 1-szer 1 órára látja a kicsit. Anyósomék nyugdíjasok, ők is havonta 1-2 órát látják és ez pont elég. NEm tervezem, hogy 10 éves korokug ott aludjanak a gyerekeim. Inkább kerestünk olyan családi napközit ahová éjszakára is jó szívvel otthagyhatjuk. Épp beszoktatjuk. Jön a tesó, így a csanában lesz akkor is majd mikor mi a férjemmel szülni megyünk.
2010. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!