Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadatnátok gyermeketeknek a...

Beadatnátok gyermeketeknek a bárányhimlő elleni oltást ha apa nem esett át rajta gyerek korában?

Figyelt kérdés
Attól fél a férjem hogy ha majd ovis lesz a lányunk haza hozza a bárányhimlőt és ő is elkapja. A szövődmények miatt, illetve mert múltkor pont mesélte a védőnőnk hogy az egyik apuka is elkapta és rettentő lázas és rosszul volt 1 hétig.
2011. jan. 20. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Apuka is beoltathatná magát, nem?
2011. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze ettől függetlenül a picinek is lehet, ha úgy látjátok jónak.

első

2011. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nem ajánlotta a gyermekorvos. (Tudom, hogy megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban.) Azt mondta, hogy még nem nőtt fel az a generáció, akik már megkapták az oltást, illetve azt sem lehet tudni pontosan, hogy mennyi ideig véd az oltás (1évig, 5évig?). Állítólag sokan elkapják azok is, akik be lettek oltva (tehát nem jelent 100%-os védelmet!), sőt volt olyan eset is, hogy beadták a kicsinek és majdnem 2hétig kórházban voltak utána, annyira beteg lett tőle. Nekünk azt mondta a gyermekorvos, hogy ezen át kell esni, akkor fog csak kialakulni rendes védettség és nem az oltástól.
2011. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Én is úgy gondoltam hogy ezen a gyerekbetegségen át kell esni, de azért a férjem már nem gyerek, ő pedig még nem volt. Rákérdeztem már az orvosunknál hogy neki be lehet-e, de emlékszem azt mondta hogy nem adja be neki. Akkor nem is foglalkoztam vele, még nem volt meg a lányunk.
2011. jan. 20. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagy tévedésben életek. A bárányhimlő elleni védőoltás nem attól véd meg, hogy bárányhimlős légy, hanem a komoly szövődményeitől. Attól még, hogy be van oltva elkaphatja, csak enyhébb változatban. Jah, és apukára hordozókéntis hazaviheti, úgy hogy a gyereken ki sem jön.
2011. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sőt, az idősebbeknek, akik már túlestek rajta, ott az övsömör...

De épp ezért nem értem, miért nem lehet apukát beoltani? Mi az, hogy "ő nem oltja be"?

2011. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én beadattam már a kislányomnak az első oltást,jövő héten kapja a másodikat,viszont még én se voltam bárányhimlős,pont holnap megyek a háziorvosomhoz,hogy beadja nekem is az elsőt.Mi az,hogy a tiétek kijelenti,hogy nem adja be!?Én a helyetekben elmennék egy máik orvoshoz,aki beadja.Én is rettegek ettől a betegségtől,ezért oltatom magamat és a kislányomat is.Ha elkapja az oltás mellett,nem gond,viszont sokkal enyhébb és lassúbb lefolyású így,és nincs szövődmény.lálítólag most már nagyon agresszívvá nőtte ki magát ez a vírus.

2011. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet.

Apukának nem alakult ki a bárányhimlő elleni védettsége - ezt úgy értsd, hogy már háromszor volt bárányhimlős életében - ezért a gyerekorvos azt ajánlotta, hogy ŐT oltassuk be, mert a védőoltás attól nem véd, hogy hordozza a gyerek.

Mondtam neki, de nem akar oltatni, hát izgulunk...

Én a gyereket nem oltatnám amúgy sem, mert szerintem át kell esni ezen gyerekként.

2011. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is. Nem azt mondta hogy nem fogja beoltani, hanem hogy szerinte felesleges ezért nem olt. Persze ha kérem akkor beadja.

Azt hiszem rá is beszélem a férjem hogy oltassa be magát.

2011. jan. 20. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!