Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kètoldali kozèpfulgy...

Kètoldali kozèpfulgyulladàs, fulfolyàs. (dobhàrtya felszakadt) Kàrosodhatott a hallàsa? 17 honapos

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim többször jártak így,nyom nélkül begyógyult a dobhártyájuk.Nekem lyukas maradt az egyik-hasonló eset miatt-,de tökéletesen hallok vele.
2011. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jajj kicsit megnyugtattàl!Koszonom
2011. máj. 26. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap este voltunk maszek fül-orr-gégésznél,mert a 8 hónapos kislányomnak 4 hónapja van savós,nyákos sőt! legutóbb már gennyes fülgyulladása mindkét oldalon,fel is szúrták mindkét fülét emiatt május elején,nemsokára grommetet kapunk.

ÉN is nagyon aggódom a hallása miatt,de az orvos azt mondta,hogy lényeges halláscsökkenés nem lesz,ha a grometet megkapja akkor végre jól fog hallani,nem lesz tele a füle váladékkal.


Az,hogy nálunk felszakadt e már a dobhártya a genny okozta feszüléstől azt nem mondták,de azonnal szúrta egy percen belül mindkét fülét mikor odamentünk 41 fokos lázzal és azonnal írta az antibiotikumot,nem is múlott a láz 4 napig sem.


Éjszaka tegnap azt álmodtam,hogy felszakadtak a dobhártyái...és aggódtam,hogy most mi lesz a hallásával,úgyhogy sajnos sorstársak vagyunk a gyermekünk hallásáért aggódásban.

2011. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi az gromet?De ha màr folyt a fulèbol valami akkor az màr nem az jelenti ,hogy fel volt szakadva a dobhàrtya?ès azèrt folyt ki belole a genny...vagy nem tudom.annyira aggodom 17 honapos ès nem beszèl csak azt mondja apa..aggodom nehogy a hallàsàval legyen baj
2011. máj. 26. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát szegénykémnek ha valóban a dobhártya is felszakadt ,akkor iszonyatos fájdalmat kellett átélnie.

:-(


Orvos mondta,hogy felszakadt neki???

Ha váladék jön,akkor bizony úgy tűnik nem kizárt,hogy felszakadt neki.Azért mondják,hogy ha minden kötél szakad akkor inkább felszúrás,mert ha felszakad az olyan mintha az üveg betörik és nem olyan szépen gyógyul.

2011. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A grommet egy ici-pici kis cső,ami biztosítja a fül szellőzését,egy ideig bentmarad,van ,hogy kilökődik,van ,hogy úgy veszik ki később.


OLyan gyerekeknél alkalmazzák akiknél gyakori és tartós fülgyulladások (Savós-nyálkás-gennyes)fordulnak elő,általában a megnagyobbodott orrmandula is lehet a felelős,mert az orrán keresztül nem is tud lélegezni,a szája folyton nyitva és ez is hajlamosít fülgyulladásra.

2011. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen az orvos mondta ,hogy felszakadt.A kontrollon azt mondta dokinèni ,hogy szèppen beforrt.

Honnan tudhatom,hogy savas vagy gennyes a vàladèk ami kifolyik?

2011. máj. 26. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:
A savós váladék átlátszóbb,vízszerűbb,a gennyes sűrűbb,fehéres-zöldes színű.
2011. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom
2011. máj. 26. 21:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!