Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más oviba is ennyi édességet...

Más oviba is ennyi édességet kapnak a gyerekek?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 éves.Az utóbbi időben rengeteg csokit,nyalókát,cukorkát kapnak.A lányom meg sem eszi.(szerencsére)Mindenhol azt fújják hogy ne adjunk a gyerekeknek édességet.Mit tehetnék én, ha én otthon nem adok de az oviba naponta megkapja?
2011. máj. 26. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki viszi nekik a csokit és a cukorkát? A befizetett ebédbe tuti nincs benne. A mi ovinkban nem is kapnak. Esetleg ha szülinap van, az anyuka hoz tortát és azt megeszik ebéd után.
2011. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is akkor kapnak, ha valaki visz be valamiért. De csak úgy nem osztogatják.
2011. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Kitől kapják???
2011. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az óvónőket, hogy ez mindennapos dolog, rendszeres?

Én úgy tudom, gyümölcsnapokat szoktak tartani az ovikban.

2011. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes.. Anyum oviban dolgozik, óvónő. Náluk is mindig volt gyümölcsnap, talán csütörtökön. A város vezetősége viszont kitalálta, hogy túl drága lett a gyümölcs, inkább édességet adnak, mert az olcsóbb!? Végül a szülők és az óvónők tiltakozására nem lett belőle semmi szerencsére.

Bár náluk egyébként is vannak érdekes dolgok. Pl. ha valamelyik gyereknek a szülinapja van, akkor az anyuka nem vihet otthonról saját készítésű süteményt, nehogy megbetegedjenek a gyerekek... Helyette viszont lehet vinni dobozos csokikat, kekszeket..

2011. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Eddig ők is sok gyümölcsöt kaptak.Kb 2 hónapja van az hogy uzsonna után édességet kapnak.Valószínű a gyümi helyett de nekünk szülőknek ez nagyon nem tetszik.
2011. máj. 26. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyjátok! Fogjatok össze ti, szülők!
2011. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Szóljatok miatta.
2011. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Oviba? Ah, a kisfiam bolcsis es mar ott tomik oket. En meg regen be is irtam ide a heti menut mert annyira lesokkolt, hogy meg akartam kerdezni, hogy mas anyuka is ezt sokkolonak latja. De annyira nem dobbent le senki igy gondoltam en tulzom el a dolgot. Nallunk 10-kor kapnak gyumolcsot tizoraira de pl. ebednel minden egyes nap ott van a suti vagy edesseg. Pl. hetfon volt bolognai spagetti es zsirzsfelfujt vanilia ontettel, Kedden volt sult csirke, burgonyaval, brokkolival es fagylalt csoki reszelekkel, szerdan paradicsomleves, csoben sult zoldsegek es meggyes suti vanilias ontettel. Ma ahogy lattam rantott disznohusi krumplipurevel es lila kaposztaval es utanna csokis palacsinta. Na de ez nem minden. Szerdan es penteken van mindig leves is de ott az edesseg is. Delutan 3 kor mikor megyunk utanna mindig van a kezeben pl. vanilias karika es joghurt, turo rudi, fank, csokis suti...nagy ritkan sonkas uborkas szendvics vagy valami mas szendvics. Szerencsere az en kisfiam sem edesszaju es legtobbszor otthagyja tobb mint felet. En nem vagyok edesseg ellenes itthon is kap neha, foleg vasarnap mindig sutok valami finom sutit na de minden nap???? Mondjuk mi kulfoldon elunk es szerintem itt tiszta dilik. Nem csodallom, hogy ennyi a tulsulyos gyerek. :(
2011. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úristen, utolsó! Ennyi ételt adnak nálatok egy bölcsisnek??

Emlékszem, amikor iskolás(!) voltam, összetettem volna a két kezemet a csontleves utáni palacsintáért..

Na ezért van ennyi elhízott gyerek manapság. Persze egy héten egyszer, ahogy te is adsz neki belefér, főleg hétvégén. Én mindig úgy örültem, ha jött a hétvége, mert anyu mindig sütött valami finomat. Na de minden nap? Akkor már nem is fogja értékelni a fáradozásodat sem, mert megszokja a sok finomságot. :(

2011. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!