Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy növeljem 2.5 éves fiam...

Hogy növeljem 2.5 éves fiam önbizalmát?

Figyelt kérdés

A játszin rendre elverik a vele egy korú srácok, elveszik a motorját, szegény meg csak néz rám. Ha mondom, h üssön vissza-ő nem verekszik, jön a válasz. Itthon bezzeg nagy a szája!! Nem akarom, h elnyomják!

A mai gyerekek annyira agresszívak és rosszak! Sokszor azt hiszem, h én nevelem rosszul az enyémet, h nem tanítom vadulni! Olyan kedves mindenkivel!


2011. máj. 23. 13:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi lányok!
2011. máj. 23. 15:01
 12/13 anonim ***** válasza:

Szívesen, és csak keményen!

Amikor a lányomra egyszer kiöltötte egy kislány a nyelvét, akkor úgy éreztem, mintha engem csúfoltak volna ki.

2011. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vadulni kell tanítani a gyerekeket, hanem megvédeni, a jogait kiharcolni, mert ebből ő is tanul (ha elveszik a motorját, ott teremni, s elmagyarázni az erőszakosabbnak, hogy ez nem az ő motorja, a te fiad meg nem akarja odaadni, szóval tessék szépen leszállni róla, s visszaadni. Vagy kérdezd meg az illetőt, hogy mit ad cserébe. A fiadat meg hogy van e kedve cserélni. Ha nincs, akkor vissza kell kérni a saját motorját és nem udvariaskodni az erőszakosabb gyerekkel.). A másik, amivel az önbizalomhiányát oldhatod, hogy a testmozgását fejleszted. Erre szuper jók a játszóházak. Menjetek apával hárman, s igenis ti is másszatok fel a két méteres csúszdára, lássa, hogy élvezitek, s hogy ő is mindenre képes felülni. Ha apával együtt mászik, remélhetőleg nem fog félni (mármint ha egyébként félős).Mert ugye azt nem tudják bántani, aki képes elfutni, hamarabb felmászni mindenre, bebújni mindenhova, illetve ők is érzik, ki az, aki kis félős. Menjetek olyankor, amikor kisebb a tömeg és inkább csak kisebbek vannak (hétvégén délelőttönként szerintem ez a jellemző).
2011. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!