Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy növeljem 2.5 éves fiam...

Hogy növeljem 2.5 éves fiam önbizalmát?

Figyelt kérdés

A játszin rendre elverik a vele egy korú srácok, elveszik a motorját, szegény meg csak néz rám. Ha mondom, h üssön vissza-ő nem verekszik, jön a válasz. Itthon bezzeg nagy a szája!! Nem akarom, h elnyomják!

A mai gyerekek annyira agresszívak és rosszak! Sokszor azt hiszem, h én nevelem rosszul az enyémet, h nem tanítom vadulni! Olyan kedves mindenkivel!


2011. máj. 23. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálunk egyáltalán nem verekszenek a 2,5 évesek. Persze viták vannak, de verekedések nincsenek.

Butaság, ha őt is verekedésre buzdítod, örülj neki, hogy ő nem agresszív, hanem kedves.

Keressetek másik játszóteret szerintem.

Inkább lelkileg erősítsd a fiadat: kérd vissza a motort, ne engedd, hogy elvegyék, stb stb, de ne verekedésre buzdítsd.

2011. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok, csak nekem kislányom van, 3 éves. szeptembertől megy oviba.

Engem már megnyugtattak, hogy az a normális, ahogy az enéym viselkedik és az oviban nem fogják hagynio, hopgy elnyomják. Tapasztaltam, amikor ellátogattunk...

Verekedésre ne buzdítsd, tényleg csak arra, hogy kérje vissza, vagy szólj be nyugodtan, hogy hallja az anyukája is annak a gyereknek, aki verekszik, hogy ejnye-bejnye, látod ez a kisfiú nagyon csúnyán viselkedik...

Én ezt szoktam, ha ilyen van, mert különben tényleg némelyik kisgyerek nagyon durva!!! Amúgy akkor lesz önbizalma, ha te magadban tudod, és neki és mondod, hogy amit csinál, az úgy jó. Ő nagyon okos és ügyes kisfiú.

2011. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is lányom van, de Ő is ilyen kis visszahúzódó. Mindig csak nézi a többi gyerkőcöt, én meg úgy sajnálom! De valóban ne verekedésre buzdítsd, hanem arra, hogy határozottan kérje vissza amit elvettek tőle. És erősítsd, dicsérd sokat, hogy legyen önbizalma. Bocsi, hogy nem tudtam újat mondani, de mi is hasonló cipőben járunk, igaz, egy lánynál azért más. A mienk meg meg nem szólalna idegenek előtt. :)
2011. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mi is szeptembertől megyünk oviba és valószínű, h ezekkel leszünk egy csoportban is.

Tudom, h a verekedés nem megoldás, de annyira feldühít mikor így látom a gyerekemet!

2011. máj. 23. 14:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy arra bíztatod, hogy üssön vissza, nem fogod erősíteni az önbizalmát, csak agresszívvé teszed.
2011. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor hogy védje meg magát egy olyan gyerektől aki elé áll és mindem ok nélkül leveri a motorról és még bele is akar rúgni? Ilyenkor szerintetek mit csináljon? Köszönje meg?
2011. máj. 23. 14:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor ott vagy te, és nem csak állsz és nézel, hanem rendreutasítod a rosszalkodó gyerekeket. Amúgy azoknak a gyerekeknek hol vannak ilyenkor a szülei????

Az oviban pedig az ovónő fog rendet tenni.

2011. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kinnt bagózik!
2011. máj. 23. 14:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy leordítanám a neveletlen gyerek fejét, hogy az anyja elszégellné magát....
2011. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

14:12 vagyok


Nagyon egyszerű amúgy.Nem a te fiaddal van gond, hanem a másikkal, de neki is főleg az anyjával.

Ha anyuka meg bagózik, akkor szépen te rászólsz a gyerekre, hisz ott vagy, majd ha anyuka előkerül, akkor elmagyarázol neki pár dolgot. Persze higgadtan, nem agresszívan:)

2011. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!