Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos kisfiúval, mit...

15 hónapos kisfiúval, mit játszol? Mennyit van magában? Mire tanítod? Miket tud már?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy 15 hónapossal már rengeteg mindent lehet játszani. Szoktunk négykézláb fogócskázni a szobában, ha utolérem, jól megcsiklandozom. :-) Szoktunk labdázni, homokozni, csúszdázni, hintázni, építőkockával, autóval, formabedobóval játszani. Sokat énekelünk, mondókázunk, "rajzolunk", könyvet nézegetünk, bábozunk, sőt só-liszt gyurmával is szoktunk már játszani. Sokat szokott segíteni is a házimunkában, ő is kap egy törlőruhát vagy szivacsot és törölget. Adogatja a vasalnivaló ruhákat, bepakolja a mosógépbe a ruhákat, amiket a kezébe adok. Ha sétálunk, megfigyelünk mindent (bogarakat, virágokat, de leginkább a járműveket). Mivel Budapesten élünk, szoktunk csak úgy céltalanul bkv-zni is, mert imádja a villamosokat, buszokat, trolikat. Hirtelen ennyi jut eszembe. Nem tanítom direktbe semmire, rengeteget kérdez. Szinte szállóigévé vált nálunk az "Ez? És ez?".
2011. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel nekem 2. gyerekem kevesebbet foglalkozom a kisfiammal. Jól elnézegeti, hogy a nagyobbik (3 éves) gyerek mit játszik. Ő is azzal akar, természetesen, ebből nagy harcok vannak.

Szoktam neki adni fakirakót, azzal órákig elvan, hogy kiszedegeti a darabokat, persze visszatenni még nem tudja, de ügyesen próbálkozik. Kisautót szereti, "babázik", a plüsállatokat nagyon szereti ölelgetni. Labdázni ő is nagyon szeret. A legfőbb szórakozása, hogy a lányom mögé oson, és megcibálja a haját. Szerencsére, ha evett, aludt elég jól elvan magában, akár 1 órára is betehetem a járókába. (2. gyerekkel állítólag ezt már meg lehet csinálni, az elsővel nem lehetett.)

Amin megdöbbentem, hogy felmászik a lányom hintalovára, hintázik egyedül, amikor megunja, akkor meg lemászik. Ez azért is meglepő volt nekem, mert járni még nem tud.

Beszélgetni szeret, ha szótagokat mondok neki, akkor elismétli.

A kedvenc dala: Ha jó a kedved, ha meghallja, már tapsol is.

2011. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!