Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5-3 éves kisfiaddal miket...

5,5-3 éves kisfiaddal miket játszol, és, ami még nagyon fontos: mi köti le önállóan?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 13:23
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi, 2,5-3 éves
2011. szept. 13. 13:24
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem szerencsém van vele, mert mindég el volt magában is. Picinek elmütyögött valamivel a kiságyba, aztán a játszószőnyegén stb. Együtt játszani építeni szoktunk, rajzolni, gyurmázni, autózni, mesét olvasunk. Önállóan mindennel elvan, kivéve a gyurmát, azzal nem hagyom felügyelet nélkül. Sokszor csak ülök vele a szőnyegen, nézem a tv-t, ő meg autózik, épít. Úgymond nem kér belőlem:-)
2011. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag sokat játszik egyedül. Ilyenkor általában autózik, vonatozik, épít (leginkább duplo-ból), szerel (általában a futóbicikliét igazi csavarhúzóval - persze felügyelet mellett), illetve a plüssállatainak meséli, mi történt aznap vele, mesét "olvas" nekik. Rajzolni egyáltalán nem szeret, a gyurma se menő mostanában. Ha végképp nem tud magával mit kezdeni, s nekem halaszthatatlan dolgom van, előveszek egy-egy puzzlet, formalapot, s addig kérem, hogy azzal foglalkozzon, míg én elvégzem a dolgom.

Ha együtt játszunk, akkor általában szerepjátékozunk (kisiklott a vonat, s jön a daruskocsi, visszaemeli a vagonokat a sínre vagy belehajtott a tóba egy autó, jön a traktor és kihúzza) vagy csak mesét olvasunk. Néha megpróbálok vele azért rajzolni, pötyizni, gyurmázni, de ezek nem kifejezetten a kedvencei. Pár hónappal ezelőtt még szívesen főzőcskézett, most legfeljebb csak "kenyeret" süt.

2011. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gyurma,színezés,rajzolás ... persze csak percekig köti le bármi is,ez életkori sajátosság,de ezek azért beválnak.Az én kisfiam szórakozása 3 évesen,egy ideig az volt,h kihordta a kisautóit,és egymás után sorbaállította őket.Na,ez eltartott egy csomó ideig és élvezte,h kiér a sor a szobájából a konyhába ... akkor játszott forgalmi dugósat... :D
2011. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!