Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázzam el 7 éves...

Hogy magyarázzam el 7 éves fiamnak, hogy mire való az óvszer?

Figyelt kérdés

Már felfedezte a boltban, megkérdezte mi az. Amikor nem tudtam finoman kitérni a kérdés elöl, azt mondtam, h ezt használják a felnőttek, amikor nem akarják, h az apasejt megtalálja az anyasejtet és kisbaba szülessen. Odáig még nem jutottunk el, hogy a szex nem csak a gyereknemzésre való. Sztem még korai. Rengeteg ismeretterjesztő filmet néz, pl. Egyszer Volt Hol Nem Volt, volt egyszer a élet

Hogyan mondhatnám el neki, hogy megértse és ne ijedjen meg?


2009. márc. 7. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a Peti, Ida és Picuri c. könyvet? Szerintem a könyvtárban is megvan. Olyan képregényhez hasonlító könyvecske, történetes, színes, uakkor nagyon jól le van írva benne minden. Szerintem kölcsönözd ki!

Nekem is azzal magyarázta az anyukám és nem voltam idősebb, mint a fiacskád.

2009. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy az ilyen szintű felvilágosításon már régen túlesett. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tovább. "Miért nem akarják, hogy az apasejt megtalálja az anyasejtet? Mert nem szeretnék, ha gyerekük születne. Miért nem szeretnék?....válasz. Akkor miért kezdték el az egészet, ha nem akarják, hogy gyerekük legyen." Na, innen nem megy olyan egyszerűen. Azt nem mondhatom neki, mert élvezik. Vagy hogyan tovább?
2009. márc. 7. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A Peti, Ida és Picuri ebben is segíthet neked. Ha az "ilyesfajta" felvilágosításon már túl van, annál egyszerűbb.

A fent említett képregénykönyvnek van egy olyan része, amiben elmondják, hogy nem minden szeretkezésből lesz/születik gyermek. Le is van rajzolva, ha így lenne milyen rengeteg testvér lenne egy-egy családban (egy kész hadsereg). Elmondhatod neki, hogy a felnőttek azonban nem tudják biztosan, hogy mikor/melyik szeretkezésnél kerül kisbaba a nők pocakjába. És amikor eldöntik, hogy hány gyereket szeretnének, vagy azt, hogy csak néhány év múlva szeretnének kisbabát ÓVSZERREL szoktak védekezni, mert akkor biztos nem kerül találkozik az "anyasejt" és az "apasejt". Az is elmondhatod, hogy az óvszer betegségektől is megvédheti a használóját, mert vannak olyan betegségek, amik nem tüsszentéssel (cseppfertőzés), hanem szexuális aktus során betegíthetik meg az embereket. Ha kérdez, akkor pedig válaszolj neki nyugodtan. Nem kell belemenni a részletekbe feleslegesen. Lehet, hogy ennyi elég is neki, ha nem akkor pedig majd kérdezni fog.

2009. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En is ismerem azt a konyvet, csak ajanlani tudom. Egyebkent en is azzal lettem felvilagositva.Sokszor nezegettem is gyerekkoromban, meg egyedul is.
2009. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
szerintem a 7 évesnek még nem kell tudni a sejtekröl!!! meg az ovszer hassználatról majd kb.10 év körül!
2009. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
azért mert ö még nem is érti 7 évesen ! azért bonyolodtál bele szerintem ,nekem 10 éves fiam van és 7 éves korr még nagyon kisgyerek.én még szerelmeskedésnek hívom , PL.:nem közösülés- nek
2009. márc. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is lassan 10 éves, de még ennyire nem jutottunk előre. Kicsit megijedtem, hogy le vagyok maradva a felvilágosításban. Az óvszerről annyit tud hogy a felnőtt férfiak használják szex közben, de hogy pontosan miért még eddig nem beszéltük meg.
2009. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!