Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10éves lányom Anna Rice...

10éves lányom Anna Rice könyvet olvas, hogyan vegyem el tőle, és magyarázzam el neki, hogy ez még nem neki való?

Figyelt kérdés
A nővére könyvespolcán találta meg az Interjú a vámpírral c. könyvet, és egyből elkezdte olvasni. Én meg teljesen tehetetlen vagyok, tudom, hogy ez a könyv inkább az idősebb korosztálynak való. Nagyon szeret olvasni a lányom, de ezek a klasszikus könyvek (Vuk, Két Lotti, Tüskevár) nem kötik le a figyelmét.
2011. jún. 29. 21:52
 1/9 Vree ***** válasza:
76%
Én is sokat olvastam gyerekkoromban, sok olyat is amit nem is értettem vagy nem az én korosztályomnak szólt. Szerintem ettől a könyvtől nem lesz semmi baja.
2011. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vree ***** válasza:
Igazából ha ennyire szeret olvasni, miért nem szereztek neki több könyvet? Szép a Tüskevár, de tízévesen már sokkal szerteágazóbb az ember irodalmi érdeklődése. Ha azt akarjátok elkerülni, hogy nehogy rossz irányba menjen el az ízlése, akkor a legjobb sokfajta különböző olvasmányt a kezébe adni. (Ha mást nem akkor egy könyvtárjegyet.)
2011. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el könyvtárba,ott rengeteg neki való könyvet fog találni.
2011. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én is imádtam olvasni gyerekkoromban és sok könyvet vettem le anya polcáról. Ha tetszett elolvastam, de ha nem értettem valamit vagy megijesztett mindig letettem. Szerintem ne agodj miatta!Leteszi ha bármi olyat olvas ami nem tetszik neki! :)
2011. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg 10 évesen már hagyni kell kísérletezni. Nyilván ha kiborítaná a téma, akkor nem olvasná tovább. Én pl. ennyi idősen vettem el szintén a nővérem polcáról egy Stephen King könyvet, és imádtam.


Örülni kell, hogy legalább olvas, ha nem is klasszikusokat, de szeret olvasni. Majd megérik arra is, hogy szépirodalmat akarjon olvasni _magától_.


Amit én tennék: én is elolvasnám a könyvet, hogy képben legyek, és beszélgetnék vele róla. Nem arról, hogy miért NE olvassa, hanem hogy mi tetszik neki benne (érdeklődve, nem rosszallással), nem fél-e stb. Meg fogod tudni, hogy áll a dologgal.


Manapság nagyon divatosak a vámpíros könyvek, 1-2 év és úgyis olvasná.

2011. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én talán 12 voltam mikor olvastam az említett művet, imádtam, semmi bajom nem lett.

Hagyd békén, örülj, hogy olvas. Jó kis regény, semmi több.


Egy azóta már felnőtt anyuka

2011. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lányom kb. 9 éves korában kezdett el olvasni, a Harry Potterrel kezdte. Egy ideig küzdöttem ellene, tukmáltam az én gyerekkori pöttyös és csíkos kötetetimet, de egyet sem olvasott el belőlük. Azt mondta rájuk, hogy unalmasak. Végül beadtam a derekamat, ráhagytam, örültem, hogy legalább olvas.

Most 14 éves, túl van több korszakon, a vámpírokat is mind elolvasta, most a Tolkien kötetek vannak terítéken.

Én azt mondom amit az előtte szólók is mondtak, hagyni kell olvasni, csak javára válhat. Lányom pl. irodalomból dícséretes 5-ös évek óta, és ez szerintem a sok olvasásnak köszönhető.

Mindenki a saját fantáziája alapján értelmezi a könyvet, ami neked irodalmi mű az másnak egy rémdráma.

Itt vagyok én példának. Kötelező olvasmány volt nálunk Bertold Brecht Átváltozás című műve. Gondolná az ember, hogy ami kötelező olvasmány, az csak jó lehet. Hát, szerintem egy szörnyű, gusztustalan, majdnem horrorba illő történet. Rám kényszerítették, hogy elolvassam:( Mind a mai napig emlékszem rá, mély nyomott hagyott bennem és nem a jó értelemben:(

Hagyni kell, hogy maga találja meg az ízlésvilágát, ha nem szagolhat bele több stílusba, nem tudja értékelni a jót, és a végén a legócskább ponyváknál fog kikötni.

2011. jún. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok könyvet nem olvastam, de az Átváltozást nagyon bírtam! :) persze nem 10 évesen:) szerintem hagyd! Nagyon szuper, hogy olvas, és nem a neten öltöztet vmi virtuális plázacicát. Valószínüleg jóval érettebb eszű a kortársainál.
2011. jún. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem kedvencem volt nagyon sokáig Anne Rice. Nem a vámpírok miatt nem való 10 éveseknek, inkább a sok szexuális tartalom miatt, és még tetézve a dolgot, teljesen normális, hogy két (vámpír)férfi szerelmes egy kislányba, és egymásba is.


Én is kb 12 évesen olvastam, nekem sem volt való, de nagyon szerettem. Szóval baja csak nem lesz tőle :)

2011. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!