Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan magyarázzam el 2,5éves...

Hogyan magyarázzam el 2,5éves lányomnak, hogy hová tűnt a dédipapó?

Figyelt kérdés
Júliusban voltunk közösen nála utoljára, több napig, lányom nagyon megszerette. Ritkán láttuk, mert 200km-re lakott, és sajnos már csak múltidő..:( Augusztus végén elhunyt. Lányommal 2nap múlva megyünk a rokonsághoz, és biztos keresni fogja. Már most a szívem szakad meg, ha belegondolok, mert sokat emlegeti. Hogy mondjam el neki, hogy már nem láthatja a dédipapót? Arra gondoltam, hogy előre hiába mondok bármit, szerintem a helyszínen fogja igazán érteni, ha megérti. Jó az, ha azt mondom, hogy az angyalkákkal van az égben? Vagy mit mondjak? Sosem voltam ilyen helyzetben, nem tudom mit a helyes ilyenkor mondanom neki.
2011. okt. 2. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondanám amiben hiszek. ha hiszel a mennyben, mondd azt,hogy az angyalokkal van. ha nem, akkor levágja ő is, hogy te nem tudod, hogy hol van a dédipapa.

ha a reinkarnációban hiszel,akkor azt mondd,hogy most elment a lelke de másban tovább él...stb

de a lényeg szerintem inkább a tálalás, és nem az,hogy mit is mondasz.

részvétem

2011. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is olyasféle magyarázatot mondj, amit te is magadénak tudsz érezni.

Egy 2.5 év körüli gyereknek nem kell kacifántos magyarázat, ha kérdez nyilván válaszolsz majd az ő szintjén, de ne bonyolítsátok túl a dolgot.


A lányom 2 éves volt, amikor a nagyim meghalt, akkor valami olyasmiben egyeztünk ki a gyerekkel a beszélgetések során, hogy a dédimamai az angyalkákhoz repült az égbe (mert már annyira fájt mindene a betegség miatt és ott jobb neki). És tisztáztuk, hogy nem, nem tud visszajönni... leginkább ez foglalkoztatta legjobban.

Most 3 éves a lányom, mostanra már kezdi jobban összefüggéseiben látni a világot, már kérdez, hogy de mi lett a testével, fájt-e a halál neki, csak betegen lehet-e meghalni, ő/mi/bárki meghalhat-e, stb. Minek ápoljuk a sírt, ha ő úgysincs ott igazából, tudja-e, ha éppen gondolunk rá v beszélünk róla ... egy közeli ismerős halála elevenítette fel benne a nagyival kapcsolatos dolgokat, ezért foglalkoztatja most ennyire a téma. De míg 2 évesen anygalkertnek hívta a temetőt, szép és érdekes helynek tartotta a sok szobor és virág miatt mostmár sírkertnek nevezi (olyan értelemben használja, hogy ahol sírni szokás) és szomorúnak találja.

2011. okt. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
anyósom augusztusba halt meg:-( Nagyon szerette a kisfiam. Azt mondtuk neki, hogy mama a csillagok van, és onnan figyel téged... Minden este elköszön kisfiam az estétől, és persze a mamájától is, puszit is küld neki:-)
2011. okt. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen az igazat! Hallottam olyanról is, aki ilyenkor azt mondta a gyermeknek, hogy elutazott...szerintem ennél nincs rosszabb, mikor "hülyének nézik", mert csak gyerek.

Amit Te mondasz az jól hangzik, szép válasz. :)Elmesélheted, hogy ez az élet része, mindenki akinek lejár az ideje elvándorol az égbe, ahol az angyalokkal van, onnan vigyáz rád stb.

Igazítsd ahhoz, amiben hiszel, és legyél őszinte mindig a gyermekhez, meg fogja hálálni!:)

Részvétem!

2011. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19%
A dédi nagyon öreg volt már, és meghalt.
2011. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!