Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadnátok a helyemben a bölcsibe?

Beadnátok a helyemben a bölcsibe?

Figyelt kérdés
17 hónapos kislányom van, elég talpraesett, szereti a gyerekeket. Sajnos nem állunk valami jól anyagilag és kaptam egy olyan álláslehetőséget, amiről eddig csak álmodtam, mind a munkakör, mind a fizetés tekintetében. De a gyerek miatt gondolkodom, mert megszakad a szívem érte. Mennyire teszek vele rosszat ha ilyen korán beadom?
2011. ápr. 18. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi rosszat nem teszel vele. Mivel írtad, hogy fantasztikus álláslehetőséget kaptál, ezt nem lehet visszautasítani. Nem olyan kicsi ő már. Csak a fokozatos beszoktatás kell. Régebben sokat olvastam D.Tóth Kriszta: Lolával az élet... c. rovatát, ő a kislányát 15 hónaposan adta be a bölcsibe, semmi baj nem lett tőle. A kislány már 5 éves, életvidám gyerkőc.

Amúgy meg párod/férjed mit szól ehhez?

2011. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Beadnám a helyedben! Én is beadtam volna a lányomat másfél-két évesen, eredetileg úgy is volt, hogy várnak vissza a m.helyemre. Közben a cég tönkrement, a gyerek 2,5 éves, és nem várnak sehova... Nyugodtan add be, másfél éves, már nem olyan apróka! :)
2011. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, majd meglátjuk mi lesz. Férjem is vacilál, mint én. Félti és sajnálja a gyereket.
2011. ápr. 18. 23:06
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Megértem. De mindig félteni és sajnálni fogjuk őket. Az enyém ugye most 2,5 és már most rosszul vagyok, hogy 3 éves kortól ovodás lesz... :((( Ugyhogy abszolúte megértem, de sajnos ez a szülőnek minden korban rosszul esik, viszont a gyereknek előbb-utóbb túl kell esnie ezen.
2011. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én mentem vissza dolgozni,de nem csak a pénz miatt(azért sokat nyomott a lattba ez is).19 hónaposan ment családi napközibe,majd 3 hónapra rá bölcsibe.Hátrány nem származott belőle egyáltalán pl.elkezdett beszélni:-)

Amúgy a lányom nagyon barátkozós csajszi,nem is volt igazán vele gond,viszonylag hamar beszokott.

Én pedig sokkal türelmesebb lettem vele

szemben:-),azáltal,hogy nem minden nap ugyan az és emberekkel találkozom.Rosszul tűröm a bezártságot,a munkám is jövős-menős.

2011. ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ne add be, maradj vele otthon.

Te és a férjed is nagyon ragaszkodtok hogy veletek maradjon, hogy még ne menjen közöségbe.

Vagy is ha beadod, és mész dolgozni állandóan aggódni fogsz, minden rezzenésére a gyerkenek otthon maradzs, a munkahelyeden sem fogsz tudni koncentrálni, mert állanndóan a gyerek lesz. egy idö után a kollégákat is megfogod örjíteni, föleg hogy rengeteget fogsz otthon maradni a gyerek miatt. Te magad nem vagy késsz a munkára, a férjed meg azt akarja te maradj otthon mint anya a gyerekkel.


Ha a gyereket nézzük neki még jót is tenne, de te állandóan aggódni fogsz, ezt a gyerek kiérzi, hogy nem szivesen hagyod ott és bögni fog állandóan. minden egyes leadásnál óriási hiszti vagy szimplán sírás lesz.


Amúgy én ha minden igaz 1 évesen már vissza megyek dolgozni, és már nagyon is várom. félévesem mindenhol jól el van már most mert tudja hogy anya is boldogan hagyja ott és jön vissza.

2011. ápr. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 15 hónapos volt amikor bölcsődés lett.

Nagyon nehéz szívvel adtam be, nagyon ellene voltam az egésznek, de a férjem rábeszélt és igaza lett.

A beszoktatás nagyon rossz volt, ő bent sírt én pedig kint, de szerencsére nagyon jó gondozónőket kaptunk, akiknek sok mindent köszönhetek.Szerintem az ő személyük is sokat számít.

Aztán egyik nap azt vettem észre, hogy se puszi se pá már rohant be a kis barátaihoz a csoportba.Ezt se gondoltam volna anno.

Többször meglestem és láttam hogy jól érzi magát így lassan én is megnyugodtam.

Szerintem jó neki a kisgyerekek között, és egy idő után te már nem tudod úgy lekötni a figyelmét, mint a többi gyermek.

Még egy dolog, amit tudni kell, biztos hogy 1-2 hetet bölcsiben lesztek, aztán ugyan ennyit otthon, mivel minden betegséget el fog kapni.

Egyszer úgyis eljön az idő amikor el kell válni, sajnos!!!

de minél előbb van ez a helyzet annál könnyebb, szerintem

Összegezve szerintem adjátok be.

2011. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan adjátok be. Az a atapasztalat, hogy akik 20 hónapos kor alatt kezdik a bölcsit sokkal könnyebben beszoknak, mint a két év körüli gyerekeke. Nálunk a bölcsiben vannak 15 hónapos kortól felfelé babák, és a legkisebbekkel van a legkevesebb gond.

Féltsétek, de ne sajnáljátok! Egyrészt jól fogja érezni magát (én sem gondoltam volna annak idején...), másrészt nagyon fontos, hogy Ti mindezt kiegyensúlyozottan oldjátok meg, mert bizony megérzik minden érzelmi hullámvölgyünket...


Egy anyuka, akinek kisfia 18 hónaposan kezdte a bölcsit

2011. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Manapsag eleg nehez barmilyen allashoz is jutni, igy en elfogadnam az ajanlatot. Vegulis a gyerek erdekeben is teszed, mert igy neki is tobb jut. tudom, az anyai szeretet, meg az anyaval toltott idonel nincs dragabb, de elobb-utobb ugyis menne bolcsibe, vagy oviba. Nekem is a szivem szakad meg, hogy muszaj lesz 2 evesen beadnom bolcsibe, mert a GYES iszonyat keves, de ez van. Mar most ezen agyalok, pedig februar 1-en kezdenek csak. :-(
2011. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, voltam a bölcsiben ma hogy szeretném beadni a gyereket, azt mondták leghamarabb szeptember. Úgyhogy ez is eldőlt sajnos. Pedig beadtam volna.
2011. ápr. 19. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!