Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova tudnék fordulni segítségé...

Hova tudnék fordulni segítségért? (bölcsi)

Figyelt kérdés

Ma voltunk beiratkozni bölcsibe és azt mondták,hogy leghamarabb szeptember végén tudják felvenni a fiam.

Az a baj,hogy nekem májusba mennem kell vissza dolgozni és nem tudjuk megoldani a gyerek elhelyezését sehol sem.Férjem is dolgozik a nagyszülők más városba vannak ők is dolgoznak.És azt sem tehetem meg,hogy itthon maradok gyesen, mert akkor éhen halunk és a számlákat sem fogjuk tudni befizetni.Mit csinálhatnék?kérlek segítsetek.


2011. ápr. 11. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy megbizhato dadat tudnatok fogadni? Ismerosokon keresztul lehet erdeklodni...vagy idosebb megbizhato ismerosodet is megkerheted, hogy uljon vele. Sokan igy oldottak meg. Es nem tul draga...
2011. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt a lépcsőházba lenne egy néni aki felajánlotta a segítségét még régebben.De napi 3000 forintért.Nem tudjuk kifizetni:(

Most számoltam ki 50 napról lenne szó amit sehogy nem tudunk megoldani:(

2011. ápr. 11. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj be a családsegítőbe ők majd segítenek.

Próbálkozz más bölcsibe.

Mindenképpen fel kell,hogy vegyék,mert viszel munkáltatóit.

2011. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hiába viszi a munkáltatóit :( Egyik ismerősöm járt így, kerek perec közölték vele, hogy nem mehet a gyerek bölcsibe, mert nincs férőhely, ha több gyereket vesznek fel, akkor megbüntetik őket. Fellebbezhet a döntés ellen, de attól még nem lesz több férőhely. Nem tud mit csinálni, a bölcsődei gondozás nem kötelező.


Nem lehet úgy megoldani, hogy felváltva vesznek ki szabit a nagyszülők és ti? Így megoldható min. 4 hét, a többi meg a néni? Ismerős anyuka a környékről?

2011. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is a váltott szabit javasolnám,talán akkor így családon belül megoldható lenne.Vagy(bár ez nem igazán szép dolog,de a pakliban benne van,ha akarjuk,ha nem)beszélsz a gyerekorvossal és ad igazolást 2-3 hétre,hogy beteg a gyerek és akkor állományban leszel,mégsem gyesen, otthon maradsz még vele,vagy az apuka,a többi nap pedig marad a család szabijára.Igazából,ha közösségbe kerül a kicsi,akkor az első 2-3 hónapban (vagy még több) sokat fog sajnos betegeskedni,nem lesz szükség erre a csúnya dologra,ami eszembe jutott.De sajnos,manapság olyan nehéz kisgyerekes anyukáknak összeegyeztetni a munkakezdést és a bölcsi-ovi kezdést,hogy muszáj néha ilyen eszközöket alaklmazni a megélhetés érdekében.

Amúgy miért nem irattátok be még tavaly áprilisban?Akkor most tutira lenne helye,már járna/járhatna bölcsibe és mire dolgozni mész már nagyjából be is szokott volna.

Én is tavaly irattam be,2 hónapja már jár,most még szabin vagyok,de 2 hét múlva már megyek dolgozni.Már 3-szor volt beteg,talán most már nem fogunk olyan könnyen elkapni minden nyavaját...kopp-kopp-kopp,talán a jó idő is segít ebben,hogy sokat tudnak kinn tartozkodni és nincsenek összezárva a szobában.

2011. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Amikor a fiam 5 hónapos volt akkor voltam itt az környékünkön az összes bölcsibe,hogy szeretném beíratni a gyereket 2011 májusától, mert mennem kell vissza dolgozni.Mindenhol azt kaptam,hogy anyuka rossz hónapba született a kicsi.Májusba nem tudják felvenni,csak szeptemberbe.Ez a röhej.....(

Lehet sikerül megoldanom,valahogy mert ma beszéltem a munkáltatómmal,és lehet lesz megoldás a problémánkra.

1-2 nap múlva ez kiderül és akkor megírom,hogy sikerült-e vagy sem.

2011. ápr. 12. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:
megnyugtato, hogy leteznek megerto munkaltatok is. De azert rettenetes miket megnem engednek egyesek maguknak..."rossz honapban szuletett"...legalabb mondtak volna, hogy nincs hely, vagy epp nem veszunk fel senkit mert...Remelem megoldodik. Addig is drukkolunk
2011. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!