Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kevés pénzből (gyes,...

Nagyon kevés pénzből (gyes, gyerektartás és családi pótlék) kell eltartanom 3 kisgyermekemet. Hová tudnék tárgybani segitségért fordulni?

Figyelt kérdés
Ruhát az idén még nem tudtam nekik venni. A két nagyobbnak van 2-2 rövidnadrágja, és kb 3-3- pólója, és azok is sajnos kivetnivalót hagynak maguk után :( A kicsinek is épp elég egy hétre a ruha. Olyan kevés pénzből élünk, hogy ha kifizetem a rezsit, és megveszem az alapvető élelmiszereket, nem marad egy fillérünk sem. Hol tudnának nekem segiteni, hoyg legalább ősszel és télen az iskolába járáshoz legyen elég ruhájuk? :( Otthon nincs internetem, de próbálom rendszeresen figyelni a válaszokat, és mindenkinek előre is köszönöm.
2008. júl. 2. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk az egész család turkálóból öltözködik, nem a legelegánsabb módszer, de legalább van ruhánk. Nem vet fel minket sem a pénz... Ha teheted, járj körbe minél több turkálót, ahol kilóra adják a ruhát (én egy ezresből 10-15 pólót is tudok venni, ha szerencsém van)! Biztosan fogsz találni olyat, ami jó rájuk, és nem ócska... De elmehettek a helyi családsegítőbe is, vagy a Vöröskereszthez, ők szoktak ruhákat osztani a rászorulóknak.
2008. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Írj privát emailt, hátha tudok segíteni. Írd meg a méreteket is.
2008. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is voltam már turiban, de most még arra sincs pénzem :( Adósságom is van, mert a rezsire kölcsön kellett kérnem, és azt is nyögöm. Köszi az ötletet, de mostanában még ezt sem tudom megoldani :(
2008. júl. 2. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a teszveszt...hátha plusz bevételt hoz...ha eddig még nem próbáltad...
2008. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

szia..én mondok egy egyszerűbb megoldást..és nem azzal kapcsolatban hogy mit vegyél..

bemész a helyi őnkorményzathoz és kérsz nyomtatványt rendszeres nevelési segélyről,egyszeri nevelési támogatásrol..és irsz egy papirt az iskolásztatáshoz..van az ők-nál lehetőség,adnak pénzt nem sokat hogy a gyerekekre forditsd,ruha,butor...stb...ezekhez kérned kell igazolást a gyesről,a családibol és mivel nem haladja meg az őregségi nyugdij leg kisebb ősszegét az egy főre juto bevételed kapni fogtok havi támogatást is meg egyszerit..mind 3 gyerek után 5-10000 ft-ot...tőbb mint a semmi...kérhetsz lakás fentartási támogatást...csatolod hogy mennyi a rezsije a lakásnak és abba is besegitenek...olvasd végig,csatolj mindent ami kell és megkapod hisz az életetek ezen mulik...kb ennyit tudok...mi most intéztűk el ismerősőmnek..sok sikert..

2008. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én anyum 9 gyereket nevelt egy jövedelemből a családiból és anyaságiból. de volt, h jövedelem nem is volt. Mi ha kértünk volna sem kaptunk volna semmit. :( Max a beiskolázási támogatást. Én nem tudom hogy csinálta anyum, meg mi hogyan éltük túl. bár kölcsönkérés az rendszeres volt, valahog ymindig történt. ruháink nekünk sem volt sok, sőt. Mi egymásét váltogattuk.

Apum hol dolgozott, hol nem, ah igen akkor külföldön. az első 3-4 hónap mindig regenerálódás volt. soha nem sikerült félretenni. :( Azért 9 gyerek nagyon sok.

Ja és nekünk a "kimenő" ruhára nagyon kellett vigyázni. Ovi vagy suli után egyből ruhacsere volt.

nem volt könnyű, de sokat tanultunk belőle.


Ha gondolod írj privit, adj méreteket, és hátha akad valami otthon: :)

2008. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kerületben szoktak csinálni ruhaosztást és gyűjtést,nem tudom pesti vagy e de ahelyi ingyenes újságokat érdemes figyelni.Én sajna még nem tudok segíteni ,mert most fogok szülni csak és gondolom neked nagyobb rucik kellenek,de ennyi ötletem van.Nálunk van itt olyan turi ahol be is vesznek ruhát,leglább is ez vankiírva.ha a tieből tudsz kiselejtezni lehet tudsz cserélgetni ilyen helyeken.Amúgy az önkormányzatos dolog működik elvileg én is néztem a mi helyi önkormányzatunkat aki ennyire rászorult elég sok mindent meg tud igényelni.A szociális részlegen kérdezz utánna mindenképp,ne hagyd ki!Vöröskeresztet is megkérdezheted,elvileg azért vannak...namegy én is nemegyszer vittem oda ruhákat ,kinek adnák ha nem a rászoruóknak,gondolom én.Hirtelen ennyi ötletem van sajnos.39hetes kismama
2008. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hol laksz? melyik városban vagy városhoz közel?
2008. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ!

Eger mellett lakom, az egri Vöröskereszthez bemegyek jövő héten, nagyon bizom benne, hogy sikerrel járok.

A teszveszt próbáltam, amikor még nem voltak anyagi gondjaim, és nem egyedül neveltem őket, nem volt probléma a ruházkodással sem, azokat próbálom/próbáltam eladogatni (amiket kinőttek), de mivel nem lábalok ki a kölcsönkérésekből sem, igy mindig van hová fizetnem :(

A fiaim 128-134-es, illetve 146-152-es ruhákat hordanak, a kislány pedig 92-98-ast. Már most a rosszullét kerülget a téli gázszámlától... Még jó, hogy az állam elkezdte megelőlegezni a gyerektartást, eddig ez sem volt.

2008. júl. 5. 07:35
 10/10 A kérdező kommentje:
A 39 hetes kismamának sok sikert, és sok boldogságot,jó egészséget kívánok! :)
2008. júl. 5. 07:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!