Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova lehet járni és mit lehet...

Hova lehet járni és mit lehet csinálni 1 hónapos fejlesztésére ( engem már un), hogy ha Gekkora és Helen Doron-ra nincs havonta pénzem?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
miert akarsz egy honapos babat fejleszteni? Van vele valami problema? Nem nagyon latom at, hogy mi a celod, de nezd meg a korai fejlesztöt
2009. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ne sajnáld, hogy egyikre sem telik pénz. Egyiknek sincs hosszútávú gyakorlati haszna, még akkor sem ha anyagilag megengedhetnéd magadnak. Egészséges babának nem kell semmi külön fejlesztés, bőven elég az amit az életkorának megfelelően Te foglalkozol vele.
2009. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
az elsö vagyok. Pontosan igaza van amasodik valaszolonak, ezert kerdeztem, hogy van-e valami problema vele. SZAKEMBEREK is megmondtak (nezz utana pl Dr Vekerdy Tamas pszichologusnak), hogy agyereknek semmifele fejlesztesre nincs szüksege, ha foglalkoznak vele, es, ha nincs amugy problemaja. Egyszerüen nem ertem, miert akarod elvenni a gyerekkorat... felre ne ertsd, nem "karos", hiszen ott is szakemberek dolgoznak. Egyszerüen feleslges!! Es ez tudmanyosan bizonyitott!!!
2009. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted azt, hogy "engem már un"? Hogy unhatna egy 1 hónapos gyerek, aki még nem is lát téged rendesen?

Nincsen egy ekkora gyereknek még semmiféle foglalkozásra szüksége. Hagyd szép nyugodtan fejlődni. Épp elég hiperaktívnak mondott gyerekkel foglalkozom, akikkel semmi mást nem csináltak csak foglalkoztak velük, annyira, hogy most nem tudnak se koncentrálni, se 5 percig egyedül eljátszani.

2009. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én 11.30 azt akartam írni, hogy

" Épp elég hiperaktívnak mondott gyerekkel foglalkozom, akikkel semmi mást nem csináltak csak fejlesztették őket, annyira, hogy most nem tudnak se koncentrálni, se 5 percig egyedül eljátszani."

2009. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
annyira örülök, hogy vannak, akik igy gondolkoznak, komolyan mondom, azt hittem mar mindenki azt hiszi, hogy ilyen pici babaknak fejlesztes kellene....
2009. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lemaradt a nulla. Tíz hónapos a baba. :) nemigazán jó már sajnos a billentyűzetünk :(

Azt, hogy un engem,az alatt azt akartam érteni, hogy nincs a környzetünkben kisgyerek, csak felnőttek. Ő meg most épp egyfolytában le nem száll rólam, szó szerint wc-re alíg bírok elmenni. Azt mondták nekem többen, hogy ez azért is lehet, mert elkényeztetem és unatkozik.Gondoltam, hogy gyerektársaságba kellene járjunk,hogy kortársaival is töltsön némi időt és ne csak azt lássa, hogy felnőttek vagyunk. Voltunk játszótéren,de ott inkább nagyobb gyerekek vannak és az anyukákkal se nagyon alakult még eddig úgy, hogy együtt menjünk vagy összejárjunk. De én szeretném azért elvinni ide-oda, hogy megtanuljon gyerekek társaságában lenni. Csak nincs még ötletem amiket meg találok az olyan drága. Emelett béna vagyok, mert a nehéz babakocsinkkal nehezen közlekedem.


Nekünk is azt mondták, hogy lehet, hogy hiperaktív, mert éjjel 3x ébred és összesen olyan 10 órát alszik egy nap ( éjjel+nappal).

2009. márc. 1. 11:47
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekünk is azt mondták, hogy lehet, hogy hiperaktív, mert éjjel 3x ébred és összesen olyan 10 órát alszik egy nap ( éjjel+nappal).


Szerinted ettől tényleg hiperaktív? Gyors a mozgásfejlődése. Fél évesen állt egyedül.

2009. márc. 1. 11:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én 11.30

Nagyon nem szeretem a hiperaktív kifejezést. Ilyen gyerekekkel foglalkozom, de véleményem szerint van aktív és még aktívabb gyerek. Amióta mindenki ismeri a hiperaktív kifejezést azóta "előlépett" betegséggé és mindenki azt vizsgálja nem érintett-e az ő gyereke is. 15 évvel ezelőtt még kizavarták volna akertbe vagy a játszótérre, hogy tombolja ki magát.

Minden gyereknek különböző a mozgás, foglalkozásigénye és időnként a túl sok foglalkozástól nem tanul meg a gyerek egyedül játszani, egyedül átgondolni a cselekedeteit, nem tanul meg magától koncentrálni.

Én a helyedben nem foglalkoznék a hiperaktivitással, nem idegesíteném magam.

A játszótér is jó ötlet, babatornára is mehettek. Nem tudom hol laksz sok városban vannak játszóházak.

És próbáld ki a kengurút akkor könnyebben mozoghatsz a babával (amíg elbírod) .

2009. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést. Nekünk pszichopedagógus mondta kb 10 perc után, ezért se értettem. :(
2009. márc. 1. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!