Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoltok? Bili ügy.

Mit tanácsoltok? Bili ügy.

Figyelt kérdés

2 és fél éves a fiam.Már többször bepróbálkoztam nála a bilivel,de mintha nem szívesen ülne rá.Persze meg tudom dumálni,de nem az igazi.Utoljára matricákért egészen lelkesen ráült,ha kértem és produkált is. De beteg lett, úgyhogy fel lett függesztve. A kaki egyáltalán nem sikerült,pedig pár hónapja ha láttam rajta, hogy kell,ráültettem és belenyomta. Most,ha elbújik a ruhaszárító alá,rákérdezek, hogy kaksizik-e,letagadja. Egy időben legalább szólt,ha már benne volt a pelusban,most azt is tagadja.Annyi,hogyha kiveszem, mindig megakarja nézni és nevet rajta. Valószínű,hogy még nem érett rá? Úgy érzem, soha nem erőltettem neki,ha sikerült örültünk,ha nem,akkor egyáltalán nem volt rá negatív reakció.Lehet, hogy mostanában sokszor téma és ez zavarja?Mármint úgy téma, hogy néztük az Elmót ebben a témában.Ha jön a mama,valahogy szóba kerül.Persze mindig úgy próbáljuk, mintha nem is neki szólna,csak hallja.

Vagy álljak le a témával egy időre?


2011. ápr. 1. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
WC-szűkítőt nem próbáltatok? Vannak olyan gyerekek, akik bilizni egyáltalán nem hajlandók, viszont egy aranyos WC-szűkítővel (kacsás, katicás, stb, tehát valamilyen mintással) simán elkezdenek a WC-be produkálni. Egy próbát megérne szerintem.
2011. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kisfiam 2 éves és 1,5 hónapos. Van neki bilije és szűkítő is. A bilire nagyon ritkán ült rá, csak játszott vele. Meg az állatkái ültek rá. Szűkítőre ha akart ráült, ráültettem. De sose produkált bele. De ma reggel ment a WC-be, tette a szőkítőt a Wc-re, levettük a pelust és pisilt is. Én nem erőltettem előtte se, megkérdeztem ráül-e, ha nem akart akkor nem.KB. 22 hónapos korától kezdtem kérdezgetni, de bili már 15 hós korától volt. Szűkítőt 2 hónapja vettem neki. Majd szépen magától. Egyszerű 100 FT-osba vett szűkítőnk van.
2011. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van szűkítőnk is,de hasztalan...
2011. ápr. 1. 10:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy játéknak fogja fel az elbújást és a bepisilést, bekakilást? De az is lehet, hogy már zavarja a téma, túl eröltetett neki, nincs még felkészülve rá.

Az én fiam 26 hónapos, zenélő bilink van az jött be neki.

2011. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekünk is zenélő van,de megfogadtam, hogy valahogy kioperálom belőle. Ahogy belecsurran a pisi és elkezd zenélni,áll is fel,hogy végzett...:(

Azt hiszem, hogy most egy hónapot várok vele,aztán csak úgy elveszem tőle a pelust.Szerintetek?

2011. ápr. 3. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinteem meg nem erett ra, hogy bilibe vagy wc-be menjen. Kisfiam majusban lesz 3 eves, most februarban pisilt eloszor wc-be szukitovel, bilibe soha, csak jatszott vele. Marcius vegere jutottunk el odaig, hogy nappal nagyjabol szobatiszta, de sokszor jatek kozben elfelejt szolni, es becsurog a pisi. A kaki csak 1 hete megy wc-be. Szerintem ne surgesd, meg nem erett meg ra.
2011. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem érett még a dologra...

Nálunk a matricás ösztönzés jött be, de csak pisinél, kakit kb 1 héttel ezelőttig szigorúan pelusba produkála csak, kérte is hozzá, hiába könyörögtem, hogy inkább bili...

Aztán volt egy eset, hogy nem jött ki a kaki... szenvedett... ráült a bilire, koppanás, vigyor, azóta megy bilibe a kaki. pár nap múlva lesz 3...

Szóval szerintem nem kell eröltetni, de a jutalmazás jó módszer, legalábbis nálunk bejött! :)

2011. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hanyagold a témát egy ideig. Ha megérett rá, ő maga fogja akarni a bilit, wc-t, mert zavarni fogja a pelenka. Minél jobban ráizgulunk a témára, annál inkább nem megy, és éppen az ellenkező hatást váltjuk ki... Sok sikert! :)
2011. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként tuti bejön, hogy várjak addig,míg szól a gyerek?
2011. ápr. 4. 16:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, tuti bejön! Nem fog pelussal iskolába menni, ebben biztos vagyok! ;) Azért ajánlgasd neki a dolgot, de ne erőltesd! És ne szégyenítsd meg semmiképpen, ha bepisil, bekakil! Az hatalmas törést okoz nekik!

(12:38. voltam :) )

2011. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!