Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is rossz érzés, már-már...

Másnak is rossz érzés, már-már fájdalmas az ovikezdésre gondolni?

Figyelt kérdés

Még csak 2 éves a fiam, de már elkezdtem körbejárni a témát. Érdeklődni, informálódni a környező ovikról. S folyamatosan azt veszem észre magamon, hogy rosszul vagyok a gondolatától is, hogy oviba vigyem a fiamat. Elméletben persze nincsen ellenemre, hogy gyerekközösségben legyen, és érdekes foglalkozásokon szórakozzon, játsszon, sőt! Mégis szorongok veszettül az egésztől!

Egy óvonéni sosem fog úgy figyelni rá, mint én. Sosem fogja úgy szeretni. A gyerekek között vannak agresszívebbek,... stb.


2011. márc. 28. 13:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon várom már hogy ovis legyen.

Én pont attól félek, hogy nem lehet az mert csak akkor veszik be ha van munkám, amire ahogy nézelődök már most nem látok sok esélyt.

Pedig nem értek ezzel egyet, ha nem is egész napra, de délig nagyon jó lenne ha mehetne oviba, mert nagy szüksége lenne a gyerek társaságra, ami itt ovin kívül nem nagyon van. :(

2011. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%

Én is alig várom, hogy ovis legyen.

Jó volt az elmúlt 2 és fél év itthon, de már kezdek besokallni. Végre mehetek újra dolgozni és nem csak a pelenkáról és társairól szól majd az életem. (Bocs, senkit se akarok megbántani, de ez az őszinte véleményem.)

2011. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy érzek. Rendszeresen viszem gyerekek közé, azonnal megy velük játszani, hazavinni se lehet, könnyen barátkozik, de ez valahogy más. Nem egyszerű, de persze ez az élet rendje. Nőnek, felnőnek. Ő tuti nevetve fog bemenni első nap a csoportba (már a nyíl napkor alig lehetett hazahozni), én meg majd nyelem a könnyeimet. Viszont mikor megyünk majd értük, milyen büszkék leszünk rá, olyan másképp fogunk majd rájuk nézni. :o)

Szóval nem vagy egyedül. Én is félek, aggódok, fáj, de így lesz jó, ez az életrendje, engedni kell.

2011. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!