Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is rossz érzés, már-már...

Másnak is rossz érzés, már-már fájdalmas az ovikezdésre gondolni?

Figyelt kérdés

Még csak 2 éves a fiam, de már elkezdtem körbejárni a témát. Érdeklődni, informálódni a környező ovikról. S folyamatosan azt veszem észre magamon, hogy rosszul vagyok a gondolatától is, hogy oviba vigyem a fiamat. Elméletben persze nincsen ellenemre, hogy gyerekközösségben legyen, és érdekes foglalkozásokon szórakozzon, játsszon, sőt! Mégis szorongok veszettül az egésztől!

Egy óvonéni sosem fog úgy figyelni rá, mint én. Sosem fogja úgy szeretni. A gyerekek között vannak agresszívebbek,... stb.


2011. márc. 28. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is tartok tőle de csak egy szinten .. azt viszont nem érzékeltetem vele hogy nem lesz olyan jó mint itthon ... megérezné.
2011. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon félek mi lesz ha bántják?

De ezen mindenki átesik, és mi se emlékszünk rá.

2011. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez nehéz dolog! Az én fiam az első 3 hónapban annyira sírt,hogy nehéz volt őt így otthagynom az oviban.Sokszor már annyira zokogott hogy hányt. Az első pár hétben én is sírtam vele együtt, persze csak mikor már nem látott. Aztán szép lassan megszoktuk ezt az új "élete". Az iskolába való beilleszkedés már könnyebb volt.
2011. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

NEM!

Az enyém 2,5 évesen bölcsibe fog menni, nagy is járt és őszintén már kicsit vágyok vissza dolgozni.


Ha így állsz hozzá, az nagyon rossz, és csak gyerekednek teszel rosszat, mi lesz vele az életben, ahol farkastörvéynek uralkodnak.

2011. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ezt a kérdést. Persze előtte nem mutatom, de ki vagyok attól, hogy más fog napi 7-8 órában az én gyerekemre vigyázni (már ha jut ideje rá figyelni a másik 10-15 rosszcsont mellett). Meg az én szép és okos gyerekem milyen rosszaságokat fog ott megtanulni??!! ÁÁÁÁÁ!!!
2011. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

ue

Es mi lesz vele az iskolában?,

Nem kell ilyen tragikusan felfogni, nagyfiam iskolás, túl vagyunk bölcsin, ovin.

2011. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Se rossz érzés, se fájdalom, semmi ilyen nem munkálkodik bennem. Ez egy teljesen normális folyamat, hogy a gyerek közösségbe kerül. Mondjuk én nem sorolom magam a túl aggódós anyukák közé, sosem jutott az eszembe az, hogy csak én tudok a gyerekre vigyázni, csak tőlem kaphatja a legjobbat stb.
2011. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én már nagyon várom!Sőt a fiam is.nálunk most volt 2x nyílt nap az oviban és a fiam imádta,nagy ívben "letojta a fejem" míg ott voltunk.nagyon jól elvolt.viszont először teljesen elérzékenyültem,hogy mennyire nagy és szép a fiam,hogy már oviba megy,és ennyire önálló....

nem mellesleg azért is várom,mert így több időm lesz egy kicsit a most 9hónapos.

nekem csak az nem tetszik,hogy mostanában nagy létszámú csoportok vannak,és ha én nem tudok rá figyelni teljesen +1 gyerek mellett,akkor ahol vannak 19en 1óvónőre?de ez az ő dolguk. :-)

2011. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem inkább csak úgy rossz érzés, hogy megint lezárul egy korszak (pl mint amikor abbahagytam a szoptatást, vagy amikor napi 2 alvásból napi 1 lett), most kezdődik valami új. Furcsa lesz. De a lányomnak nagyon nagy igénye van gyerektársaságra, mindenképpen ovis lesz, ha betölti a hármat. Pedig én itthon vagyok a kistesóval, maradhatna még velem. De csak vele tolnék ki, mivel unja a fejemet, unja magát itthon, viszont a játszótéren a gyerekek között teljesen feltöltődik. Ezért őt muszáj oviba vinni, nincs mese, akár rossz nekem, akár nem. Ha zárkózott lenne, vagy nem szeretne barátkozni, akkor még itthon tartanám, de így nem, mert azzal neki okoznék rosszat.
2011. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, abszolút úgy látom én is, hogy kell majd neki már 3 évesen a gyerektársaság, és fontos és jó dolog lesz az ovi. Csak baromi nehéz ráhangolódnom.
2011. márc. 28. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!