Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2,5 éves. Egy másik...

Kisfiam 2,5 éves. Egy másik fórumon találtam egy kérdést, ahol a figyelemzavarra tértek ki. Lehet nála is ez a gond?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam szépen eljátszik egyedül. Ritkán igényli,hogy leüljek vele játszani. De néha nagyon agresszív, amit nem tudok mire vélni, dobálózik, verekszik, kiabál,ha kell a földhöz csapja magát. Ez lehet figyelemzavar, vagy inkább csak hiszti??
2011. febr. 17. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább hiszti, ami ebben a korban természetes is. Amikor ilyet csinál, ülj le mellé és kérdézd meg, hogy mi a baja.
2011. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de az a gond, hogy még nem akar beszélni... Ezt elfelejtettem leírni az előbb :S
2011. febr. 17. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
ez sima hiszti, a figyelemzavar nem így nyilvánul meg. magad írod, hogy eljátszik szépen. akkor 100%. hogy nincs figyelemzavara. az hogy nem beszél, az sem gáz. átlagban a fiúknál pont a 2,5 év a beszéd megindulásának ideje, de ha 3 éves korig nem mond semmit ,az sem gáz. utána lehet vinni szakemberhez.
2011. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj.

A fiúknál nem ritkaság, hogy 2,5-3 éves kor között kezdenek el beszélni, de akkor viszont hetek alatt szép kerek mondatokban.

Figyelemzavaros meg tuti nem, mert azokat a gyerekeket egyáltalán nem lehet lekötni, egyik játéktól a másikig rohangálnak, pár perc után megunják és így tovább.

Ez inkább hiszti, vagy dühkitörés, hogy valami nem sikerül neki, valami nem jó és másképp még nem tudja kifejezni.

2011. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!