Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban szoktak a...

Mennyi idős korban szoktak a gyerekek hosszabb mondókát, dalokat kívülről tudni? Olyan hosszúságúra gondolok kb, mint pl. a Hupikék törpikék főcímdala?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 20:55
 1/8 anonim válasza:
100%
kisebbik unokahúgom már 2 éves korában kívülről fújta a mesék főcímdalát, nagyobbik unokahúgom pedig csak 2 évesen kezdett összefüggően beszélni. szóval gyerekfüggő...
2011. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%
Szerintem 4-5 éves kortól. Legalábbis magamból és rokongyerekekből kiindulva.
2011. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem másfél évesen tudta a röviebbeket. Pl a hinta palintát és a Boci bocit. A hosszabbakat is simán megtanulja rövid idő kell neki hozzá. Most két és fél éves.Még én nem is tudom kívülről most memorizálom az Itt a farsang áll a bált. De már ő hamarabb megtanulta mint én. A mesék főcímdalát is simán elénekli.Igaz a hupikéket mi nem nézzük ezért azt nem tudja de mást igen.A mesék zene szövege szerintem amúgy is könnyen megjegyezhető és fülbemászó.

De van olyan gyerek is aki még ilyen idősen nem is beszél szóval ez nagyon nagyon változó.

2011. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 éves kortól már nem ritkaság.
2011. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 évesen még alig beszélt, szinte egyáltalán nem. Most három évesen viszont pl. az említett dalt megközelítőleg pontosan elénekli.
2011. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez attól függ,mennyire köti le a mondóka.2 éves korra a gyereke olyanok mint a szivacs,mindent memorizálnak,de hogy mit mondanak ki,vagy vissza az attól függ mennyire érdekli őket.fiam 2 éves,ő most kezdi énekelgetni a mondókákat énekeket,persze nem végig,de látom annyira nem érdekli még őt ez.de van amikor csak úgy elkezdi mondani és én nem is tudtam,hogy tudja,aztán jó ideig nem is hallom,még ha kérem se.
2011. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon változó. Kisfiam 2 és fél éves lesz, még beszélni is alig beszél, nem hogy mondókát mondjon Viszont keresztlányom 24 hónapos és folyékonyan beszél, énekel, mondókázik. A gyerekorvosunk a beszédre csak annyit mondott, 2 és fél évesen tudjon szavakat kimondani és ennyi.
2011. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 23 hónapos, de már 2 hónapja tudja fejből. Amúgy is nagyon hamar megtanul mindent fejből ami tetszik neki. Most nagy kedvenc Moncsicsi.

De minden gyerek más!!!

Van olyan ismerősöm akinek már 2,5 éves a kisfia és még egy szót se beszél.

Majd eljön mindennek az ideje!

Ne aggódj!!

2011. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!