Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetnek hullámvölgyek a...

Lehetnek hullámvölgyek a dackorszakban? Nyugodt és heves periódusok.

Figyelt kérdés
Kislányom nem volt egészen két éves, amikor ütött, dobált. Volt, h csak a vakvilágba, volt, h célzottan vkihez vmit. Ütni még engem is megütött. Mindent próbáltam, aztán vhogyan abbamaradt. Azóta is töröm a fejem, mitől csöndesedhetett el benne ez a korszak, amit utólag a dac korszakának sejtek. (Persze ez idő alatt próbáltam "jobban" szeretni, törődni vele, rácsaptam a fenekére-kezére, de rájöttem, h csak rosszabb, így abbahagytam ezt, mondogattam, h mi jó, mi nem, mit szabad, mit nem, stb. Akkor ez teljesen hatástalannak bizonyult!) Utána kb. 5 hónapig szófogadó, nyugodt, kislány volt. 1-2 hete újra előjött belőle a vadóc: dobál, (egyenlőre) nem minket, hanem össze-vissza. Volt, h bepróbálkozott a pofonnal, de arra ugrok egyből, mert azt előzőleg is nagyon utáltam. Vad és kiszámíthatatlan: ha a kezébe adom az innivalóját, egy hirtelen mozdulattal már fejre is fordítja az üveget,és önti ki. Ha rajzolunk, egy idő után szerte szét dobálja, és sorolhatnám. Nem érdeklik a könyvei, nehezen köthető le a figyelme, stb.Mi lehet ez az egész? Van vkinek hasonló habitusú gyermeke? Mit tehetnék, h "kiűzzem" belőle a kis ördögöt? Ez megint dacolás? Ilyen ez a dackorszak, vagy én nem csinálok jól vmit? Nagyon várok reakciókat, köszi!
2011. febr. 15. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős most a gyerkőc? 2,5 éves, ugye?


Hát lehet dac is, de esetleg érdemes végig gondolni más lehetőséget is. Ugyanis a dac az valóban dac szokott lenni, tehát olyankor jön elő, ha olyat kell csinálni amihez nincs kedve vagy nem sikerül valami.

2011. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ó, nálunk pontosan ugyanez megy, csak én már rájöttem a nyitjára. Mikor ördögűzés megy (mi már csak így hívjuk itthon) olyankor új fog bújik. Az egyébként kedves, jól kezelhető, udvarias lányom olyankor harap, rúg, csíp, dobál, hisztizik, földre veti magát. Fáj neki, sz@rul érzi magát a bőrében és így jön ki rajta. Hetekig eltart. Ja és persze nem eszik, mindenen elsírja magát, amin amúgy nem szokta.
2011. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nahát, fogra nem is gondoltam! Igazából már rég elvesztettem a fonalat, nem tudom, megvan-e már mind neki. Szoktam figyelni, mikor csinálja ezeket, mi válthatja ki belőle. Pl. ha akadályba ütközik, vagyis tiltott dologgal akar próbálkozni, és rászólunk. Vagy ha unatkozik. De néha csak úgy, sajnos...

Mindenesetre eléggé elvagyok keseredve. Mert igaz, h túljutottunk már egy ilyen időszakon, de mi lesz, ha ez nem múlik el, és ilyen lesz a jelleme. Azt hittem, ahogy nyílik az értelme hónapról-hónapra, úgy hagynak alább az ilyen viselkedési problémák.

2011. febr. 15. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:

A dackorszak kb. 2 éves kortól 6 éves korig tart -persze nem folyamatosan.

Kislányod jár közösségbe? Mert nálunk pl. sokat segített amikor nagyobbik lányom rendszeresen elkezdett oviba járni (előtte bölcsis volt és az minden csak nem rendszeres a sok betegség miatt), ott akarva akaratlanul is megtanul egy csomó együttélési szabályt, amit otthon azért nem tud, mert anyuval ugye mindent meg lehet csinálni, ez genetikailag bele van kódolva az emberekbe.

2011. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, itthon vagyunk szeptemberig, aztán ovi és munka. Sokszor biztatom magam azzal, h a közösségben tényleg sok szabályt megtanul majd, úgyhogy már várom - meg nem is. :) Remélem, h mindenképpen előnyére válik majd a közösség formáló ereje.
2011. febr. 18. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!