Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesetekkel hogy álltok a...

2 évesetekkel hogy álltok a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Hát mi még sehogy.Már szól ha kaki van,néha magától hozza a bilit hogy rá akar ülni vagy bemegy wc-be letolja a naciját és kiabál nekem,hogy oda akar ülni,de kb 2-3x ha produkált is bele valamit,inkább csak ücsörög és nézelődik,mókának fogja még fel.Még nem érti ugye?

1 hét múlva kezdjük a bölcsit,félek,hogy ettől még inkább maradunk így.Vagy mit csináljak,hogyan szoktassam?Ültessem rá sokszor?Nálatok hogy van ez?


2011. febr. 12. 14:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Milyen ügyesek! Akkor az én fiacskám még agyban nem érett rá,ezek szerint:( Azért remélem nyárra/nyáron legalább nappalra elhagyhatjuk.
2011. febr. 12. 15:35
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Leszoktunk.
2011. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A lánykám 26hónapos, ő dettó úgy van, mint te kedves kérdező. Nem tudom mikor óhajtja már megérteni, hogy a bili nem játék, de talán mi ott rontottuk el, hogy kocsi alakú bilije volt, abba egyáltalán nem produkált, mert ráült és brümmögött. Most vettünk neki egy rendes, normál alakú bilit, és abba eddig 3x pisilt, 1x kakált. Ő is tudja, hogy mi micsoda, és hová kéne, a pelusáért sem rajong már, de még nem érett. Nem erőltetem, majd nyáron én is kisbugyiba fogom rakni, aztán hátha! A rokonok nyaggatnak csak vele, mert a családba nálunk mindenki (én is) 2 éves korban már szobatiszták voltunk, de nem érdekel, nem vagyunk lemaradva semmiről sem.
2011. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem kislányom van, de ebben aztán nem "ügyes", ráadásul ő lassan 2 hónappal múlt 2 éves. ő is pontosan tudja, hogy mire való stb, milliószor látott már engemet is meg az apját is ott ülni, nézte ahogy lehúzzuk stb. a bilire nem hajlan egyáltalánb ráülni, vettem egy wc-szűkítót, arra ráül, még akár pelenka nélkül is, de semmi, egyből le is jön. most meg az is elvesztette a varázsát pár napja, kérdezem miután felkelt, nem ülsz rá a wc-re? a válasz kategorikus nem. ...most akkor? azt tervezem, hogy nyáron majd próbálunk pelenka nélkül létezni, és akkor talán hamar ráun arra, hogy pisis-kaki legyen, bár ki tudja. mindenesetre abszolút nem izgat a kérdés, még senki sem látott pelenkás érettségizőt. :))
2011. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom decemberben volt 2 éves és 19 hónapos kora óta szobatiszta. Eddig éjszaka volt rajta pelus, de pont ezen a héten kétszer is szólt éjszaka hogy pisilni kell. Néhány hónapja már csak nagyon ritkán volt éjjel is baleset.
2011. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

25 hónaposan a lányom egyik percről a másikra úgy döntött, hogy ettől kezdve bilizik. Előtte mindig ráültettem, el is üldögélt rajta simán, de sose jött semmi. Aztán elkezdette egy olyat, hogy wc-zés UTÁn mindig leszedte magáról a pelust, mert zavarta, szóval a konfortérzete már addigra kialakult. A bili mindig ott volt ahol játszott és hát igen, egyszer scak ráült, belepisilt és azóta csak oda pisil. A délutáni alváshoz már nem kell pelus, estére még adunk, de pár napja ez is száraz és reggel egyből ráül a bilire. A mennyiség és a kinézet alapján lehet látni, hogy ez bizony az aznapi első vizelet. Viszont kakilni még nem hajlandó a bilibe, ahhoz vagy pelust kér, avgy nemes egyszerűséggel a bugyijába nyomja. :D Most 26 hónapos.

Nagyobbik lányom 22 hónaposan lett szobatiszta, de a kakilást ő is jó ideig még pelusba végezte. Alig múlt 2 éves amikor a biliről magától átszokott a wc-re (mindenféle szűkítő meg lépcső nélkül), ekkor már a kaki is odament.

2011. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!