Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesetekkel hogy álltok a...

2 évesetekkel hogy álltok a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Hát mi még sehogy.Már szól ha kaki van,néha magától hozza a bilit hogy rá akar ülni vagy bemegy wc-be letolja a naciját és kiabál nekem,hogy oda akar ülni,de kb 2-3x ha produkált is bele valamit,inkább csak ücsörög és nézelődik,mókának fogja még fel.Még nem érti ugye?

1 hét múlva kezdjük a bölcsit,félek,hogy ettől még inkább maradunk így.Vagy mit csináljak,hogyan szoktassam?Ültessem rá sokszor?Nálatok hogy van ez?


2011. febr. 12. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Szól, ha kakilt, de csak utána. Illetve egyszer szólt, hogy jön a pisi, s akkor sikerült a wc-be. Most kezdtük a bölcsit, így nem is nagyon erőltetem.
2011. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
26 hónapos, folyékonyan beszélő lányom van. Sehogy se állunk mi sem, nem erőltetem. Elméletben tudja, hogy a wc-be kell(ene) pisilni és kakilni, de nem hajlandó. Illetve ruhástól ráül, de ha leveszem a ruháját, úgy nem. Nem erőltetem én sem. Ha minden igaz, szeptembertől menne oviba (ha felveszik), addigra meg biztos szobatiszta lesz már legalább nappalra. Nyáron fogom elkezdeni úgy, hogy csak bugyi lesz rajta, pelenka nem. És igy ki is megyünk az udvarra, utcára. Előbb-utóbb kellemetlen lesz neki, hogy folyik a lába szárán a pisi, és szólni fog. (Szomszéd kislány így lett szobatiszta 2,5 évesen, 3 nap alatt).
2011. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nekem is csak utána szól,így értettem én is.

Szóval most meg pláne hagyjam,bölcsi kezdéskor?

2011. febr. 12. 14:45
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére 22,5 hónaposan teljesen szobatiszta lett alányom. Igazán nem az én érdemem, ő érett meg rá, én csak a feltételeket biztosítottam. Mondjuk, nyár volt, így kisbugyiban flangálhatott egész nap... Így azért könnyebb :)
2011. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekem van. A legelső,az 2 éves korára lett teljesen szoba tiszta. Bölcsibe is járt és egyáltalán nem kellett pelus.A második fiam pedig 3 éves koráig.Sőtt a kakit még pár hónappal ezelőttig is pelusba nyomta.Ő jövő hónapban lesz 4. A harmadik a kislányom,pont ma van a 2 szülinapja,Ő 16 hónapos kora óta teljesen szobatiszta.Ha nem velem történik el sem hiszem. Csak éjszakára kap pelust,mert még nem ébred fel rá.
2011. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam,hogy jön a nyár majd akkor pelus le kisgatya fel,de nyáron már dolgozom,így nem tudom majd csak hétvégén:(
2011. febr. 12. 14:50
 7/16 A kérdező kommentje:

3 gyerekes anyuka,jaj de jó,ügyesek a gyerekeid!

Boldog szülinapot a legkissebbnek!:)

2011. febr. 12. 14:52
 8/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a csajok ügyesebbek?

Az én lányom is kb 2 éves volt mikor nappalra már nem kellett pelus,de most a fiammal még sehogyan sem állunk.

2011. febr. 12. 14:53
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Nem feltétlenül ügyesebbek a lányok. Nálunk 4 gyerek van, 2 fiú, 2 lány. A nagyok is 2 éves koruk körül lettek szobatiszták, éjjel és nappal is... a kicsi kissé megelőzte őket is :)

Nem a gyerek nemétől függ, inkább az idegrendszeri, szociális és testi érettégtől.

2011. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom masfel evesen lett szobatiszta, delben alvashoz ejszakai alvashoz kellett pelus, par honapra ra elhagyta a deli pelust is igy csak ejszakara maradt a pelus mert hol be pisil hol nem. O nagyon szereti a bilit, vecet, nagyon ertelmes, erett. 2 szulinapja elott mar nappal, hettel volt hogy egy ket hetig ejjel sem pisilt be, le is vettem a pelust de valahogy malamiert megint be be pisilt es most ejjelre azert teszek neki a bizti kedveert.Most 2 eves 2 honapos.
2011. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!