Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli fiatokkal hogy...

3 év körüli fiatokkal hogy haladtok a számolással és szinek tanulásával?

Figyelt kérdés
Nekem májusban lesz 3 már régóta szépen beszél de egyszerűen nem birok vele leülni egy kicsit gyakorolni 1 percnél tovább mert nincs kedve és megy játszani. Számolni elszámol 10-ig ha van kedve egyébként össze-vissza. A szineket se tudja csak keveri. A meséket, mondókákat meghallgatja de nem akarja megtanulni. Vannak a környezetünkben hasonló korú gyerekek akik már ezeket mind tudják.
2011. febr. 6. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 3 éves, és nagyjából tudja ezeket, dehát neki van két bátyja, akiktől szívesebben tanul, mint tőlem.


Ne erőltesd, még kicsi, majd megy oviba, és ott mindent szépen megtanul, főleg, ha majd látja, hogy XY miket tud. Nincs még elkésve semmivel. Ha erőlteted, csak megutálja.

2011. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért kell ezt gyakorolni, ott az ovi, majd gyakorol eleget
2011. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
az en fiam meg nincs 2 eves de szamol 5 ig ket nyelven es a szineket is felismeri egy parszor keverte a keket a zoldel de most mar az is megy.meglep hogy egy 3 eves gyerek meg ne tudja ezeket. nem bantani akarlak csak fogalmam sincs hogy mikor mit " kell" tudnia egy ekkora gyerekenek, az viszont biztos hogy az ilyen "lemaradasokat"hamar behozzak majd az oviba
2011. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom jövő hónapban lesz 2 éves, a színeket felismeri, a betűk iránt is nagyon érdeklődik, dehát szerintem gyereke válogatja. Nyílván akit érdekel valami, hamarabb megtanulja. Én sokszor elmondtam neki, ha a kezébe került valami játék, az milyen színű. Pl. vannak színes építőkockái, azokon jól lehet gyakorolni játék közben is. Közlekedési lámpákon is mindig mondom melyik a piros, a zöldnél átmegyünk stb.
2011. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát abba nem vagyok biztos hogy 2 nyelven kellene neki!! Én is régóta mondogatom neki a szineket de valhogy nincs kedve megtanulni. De viszont a mesékből az összes figura nevét képes megjegyezni. Remélem majd oviban megtanulja! Azért köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 6. 14:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! én is tudom, hogy vannak ezen a téren ügyesebb gyerekek az átlagnál, de egy háromévesnek nem kell még tudnia a szineket és 10-ig számolni!

Persze lehet játékosan tanulni, de nem kell frászt kapni, mert nem produkálja még ezeket a gyerek...

Engem ebben a védőnőnk és óvónéni ismerős, két pedagógus nagyszülő is megerősített.

2011. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, nekem lányom van, és még csak 2,5 éves. Őt mindig is érdekelték a betűk és a számok. elszámol 15-ig, ismeri a szineket, mondókát is tud, mert ezek érdeklik. VISZONT nem vetkőzik, öltözik. Apróságokat megcsinál(pl. zoknit levesz, cipzárat lehúz), de mást nem. Férjem nagynénje óvóvő és ő mondta, hogy minden gyerek más. Van aki erre fogékony, van, aki arra. Az enyém nagyon gyorsan megjegyez dolgokat, főleg, ami érdekli, de ami nem köti le(lásd öltözés), arra nem törekszik. Ne izgulj meg fogja tanulni az oviba. de te magad is írod, hogy elszámol ő tízig, ha van kedve, de őt ez nem érdekli annyira. Még 3 éves sincs. Lesz még bőven ideje megtanulni számolni, színezni, mondókát mondani.
2011. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
az hogy hany nyelven tanitom a gyereket az en dolgom. kulfoldon elek es ezert itt "kotelezo" a masodik nyelv plane hogy oviba se magyarul fog tanulni, es ezert fontos hogy minnel hamarabb meg tudja magat ertetni az emberekkel. Orulok neki hogy ilyen kis okos es buszke is vagyok ra de azt is tudom hogy attol hogy most igy allunk meg nincs garancia arra hogy feltott koraban is szeretni fog tanulni...de egyenlore jol haladunk
2011. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy 3 évesnek ezeket még nem is kell tudnia! Főleg, hogy egy ennyi idős kisgyereknek még nincs is számfogalma... Persze, az egy, kettőt megértik, ennél többet az átlag nem. Annak meg, hogy versszerűen felsorolja egytől tízig a számokat, sok értelme nincs. A színeket is igazán óvodáskor végére kell pontosan ismerni. Persze, vannak ügyesebb gyerekek, akik ezt már tudják hamarabb is. MNe akard iskolásan tanítani! Nekik a legfőbb tevékenységük ebben a korban még a játék. Ha tanítani szeretnél neki valamit, azt mindig tevékenységbe ágyazva, játékosan csináld! azaz pl. menjetek vásárolni és keressen a boltban piros színű dolgokat vagy hozzon a polcról bizonyos számú dolgot, amit venni akarsz. Soha ne csináld azt, hogy akkor most üljünk le és számolunk, vagy mondd meg ez milyen színű... ez baromi unalmas és hamar meg fogja unni.

Írod, hogy a mesét, verset meghallgatja... ennél többre ne is várj! Örülj, hogy szívesen hallgatja ezeket, de ne várd el tőle, hogy fel is mondja. Lehet, hogy képes lenne rá, csupán nincs hozzá kedve vagy épp nem tartja érdekesnek. Egy kisgyerek csak azt csinálja úgyis, amihez kedve van.

A többi gyerekkel ne hasonlítgasd össze soha! lehet, hogy a többiek felsorolják a számokat... Na és? mi értelme van ennek? Semmi. Magát a számok közti összefüggéseket egyáltalán nem értik. Nem tudják, hogy a 3 az mindig 3 darabot jelent, nem tudják, hogy a 2-nél a 3 eggyel több, stb,... a számfogalom pedig ezt jelentené... ez meg csak első osztályban követelmény, nem 3 évesen. egy pedagógus anyuka

2011. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nemtudtam hogy külföldön éltek akkor más a helyzet! Mindenkinek köszönöm a válaszát. Egyébként az állatok érdeklik a legjobban abból vagy 50-en biztos felismer.
2011. febr. 6. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!