Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki szoktátok mosatni gyerekete...

Ki szoktátok mosatni gyereketekkel a bugyiját/gagyóját az esti fürdésnél? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Tegnap megkaptam az anyósomtól, hogy milyen dolgo, hogy a lányom (3 éves) este a ledobóba dobja a bugyiját, nem pedig kimossa a fürdővízben. Amikor visszakérdeeztem, hogy mirt kellene,akkor közölte, hogy mert mindenki így csinálja. Nem értem, hogy miért és nem igazán tudta megindokolni.

emlékszem még lánykoromban néhány kollgista lány is mosta zuhanyzás közben, de igazán azt sem értettem.


2011. febr. 3. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
Soha, ráadásul ez szerintem annyira megalázó a gyerekre nézve. "Mossad ki a sz.ros gatyádat!" Milyen dolog már ez? Pláne egy 3 éve esetében! Komolyan, valami perrverz aberráció jut róla eszembe, hogy ott tornyosulok felnőttként a kicsi gyerek felett, akinek kötelessége a használt alsóját kimosni. Brrrrrrrrrr
2011. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mosatnám a gyerekemmel a fürdővízben a bugyiját/gatyóját. Két-három naponta megy a mosógép, tisztára mosni úgyse tudná, a fürdés meg ne a munkáról szóljon egy háromévesnek. Arról nem is beszélve, hogy tök felesleges kiöblíteni, nekik még nincs folyásuk stb., ami annyira beszennyezhetné az alsóneműt.
2011. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagymamám mosatta velem mikor kicsi voltam, de mióta nem jön be fürdésnél azota nem mosom, ott van a mosógép:D szerintem ez hülye szokás.

18L

2011. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivaaan? Én ilyet nem is hallottammég!

Egyébként meg mi értelme kiöblíteni, és radiátoron megszárítani, ha utána megy a mosogépbe az a bugyi??

2011. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe sem jutna, hogy a gyerekeimmel kimosassam a bugyijukat a fürdővízben, de tudom, hogy sok öreg ezt csinálja. Dolgoztam olyan helyen, hogy jártunk ki nénikékhez, és ők konkrétan elmondták, hogy este lefürdenek, és az alsóruházatot kimossák a fürdővízben, hogy azt nem másnak kelljen utánuk. A többi ruhájukat családtag, szociális munkás mosta. De egy gyereknek miért kellene az anyósod szerint, azt nem értem...
2011. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hű hát ez nekem is nagyon ódivatú szokás....soha senki sem mosatott ki velem semmit, mégis miután elkezdtem menstruálni és néha véres lett az alsónemű én magamtól öblítettem ki, mielőtt beraktam a szennyesben...pedig senki nem tanított rá, ezek a dolgok maguktól kialakulnak az emberekben...nem kell ránevelni senkit..tényleg nagyon idejemúlt gondolat:)
2011. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

Én magamnak csinálom, mert nem szeretem a tisztasági betétet és a kis maszatot ami a hüvely tisztulása miatt a bugyimon van, szeretem leszedni mielőtt a többi ruhával kimosom. A kisfiam bugyiját (2 éves) is kimosom flóraszepttel miközben ő fürdik (egy lavórban, nem a vizében!!!:)) mert gyakran előfordul egy kis "fékcsík", vagyis kakimaszat rajta, mert nem lehet normálisan kitörölni a fenekét (nem szeret lehajolni a lábai közé miközben törlöm neki) és van hogy ki se szedi a foltot a mosógép.

De hogy kimosassam VELE a bugyiját????

Anyukám amúgy nem egy öreg nő, nem is begyöpösödött, de ő is mondta, hogy ha vendégségbe megyek (pl osztálytársamhoz 3-4 napra ott aludni) illik kimosni a bugyimat, felvinni a szobába ahol alszom kiteríteni éjjelre, és reggel beledobni a szennyesbe. Van ilyen, de 3 évessel szerintem nagyon durva ilyet csináltatni...

2011. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én késői gyerek vagyok, de velem sem anyukám, sem nagymamáim nem csináltak ilyent...most hallom életemben először.


De ritka egy hülye szokás ez...jesszus!

2011. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%
Tudjátok csak egyet nem értek: mi baja lesz a szennyestartóban lévő többi ruhának, ha használat után (öblítés nélkül) beledobom a bugyimat? Annyira azért nem koszos... :-) Ne hallgass az anyósodra, mosson a mosógép, azért van.
2011. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
48%

Régen így volt és az anyósod azt gondolta, hogy manapság is így megy. Bár a párodat megkérdezhetnéd, hogy az ő gatyáját kimosta-e gyerekkorában, már ha emlékszik rá. Ennyi, nem kell ebből ügyet csinálni.

Ha én mindenen kiakadnék, amit anyós szerint kellene ....óóóóóóóóó, már nem is beszélnénk egymással. Ezeket a dolgokat engedd el a füled mellet.

2011. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!