Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki szoktátok mosatni gyerekete...

Ki szoktátok mosatni gyereketekkel a bugyiját/gagyóját az esti fürdésnél? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Tegnap megkaptam az anyósomtól, hogy milyen dolgo, hogy a lányom (3 éves) este a ledobóba dobja a bugyiját, nem pedig kimossa a fürdővízben. Amikor visszakérdeeztem, hogy mirt kellene,akkor közölte, hogy mert mindenki így csinálja. Nem értem, hogy miért és nem igazán tudta megindokolni.

emlékszem még lánykoromban néhány kollgista lány is mosta zuhanyzás közben, de igazán azt sem értettem.


2011. febr. 3. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Ilyet nem is hallottam. Velem sem mosatták ki, anyukám kimosta a mosógéppel. Hol él anyósod, könyörgöm a 20. században lakunk.
2011. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekkel nem mosatnék ki semmit maga után mert a mosógép már fel van találva.


A kézi kilötykölés nem egyenlő a tisztességes mosással öblitéssel.


Szóval nem fogom kimosatni vele mert úgy tanulta hogy a szennyesbe dobja ki azzal is elégedett vagyok.

2011. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy mosatom!

Mosógép. Ők már a 21.század gyerekei :-)


Iagzából totál meglepődtem a kérdésen, eszembe sem jutna ilyesmi.

Vízzel lötyökölni, utána meg ott lógjon a radiátoron,aztán úgyis kimosom gépben is...

Vagy adjak a gyereknek mosóport?

Szent ég...

2011. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Nem is értem, miért kellene, hiszen mindennap mosok... Persze, lehet, hogy arra gondol anyósod, hogy ezzel munkára lehet szoktatni a gyereket. De én úgy gondolom, hogy van sok olyan házimunka, amibe bele lehet vonni és még örömmel is fogja végezni. A mosás (főleg a kézzel mosás) elég összetett tevékenység és kérdés, hogy mennyire képes egy 3 éves rendesen kimosni a bugyiját... Szóval, nem attól lesz segítőkész, házias a gyerek, hogy kimosatom-e vele esténként az alsóneműjét... velem se csináltatta anyu soha... mégsem esz meg a kosz.
2011. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok, ahogy az egyik válaszoló írta, kiöblíti, kirakja a fürdőszobai szárítóra és onnan megy a mosógépbe.

Tehát nem kimossa, hanem meglögyböli.

2011. febr. 3. 09:39
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Főleg nem a fürdővízben mosatnám ki a bugyiját!
2011. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát soha.Maximum kiránduláson csináltam ilyet amikor ott ragadtunk Angliában 2hétre,de akkor sem a gyerekkel.
2011. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Soha!

Nem is értem, miről beszél... nekem se mondta senki soha...

2011. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutna, de erről viszont az ugrott be, hogy amikor elkezdtem menstruáni, onnantól magam mostam a bugyimat, önként. Nem akartam a nagy közöbe tenni.

De hát akkor már 14 lehettem...

2011. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Még nem is hallottam ilyenről. Mi nem öblítjük el, amikor levesszük, simán megy majd a mosógépbe. Remélem nem fürdés előtt gondolja anyósod...
2011. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!