Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igaz hogy a sok orrszívó-porsz...

Igaz hogy a sok orrszívó-porszivózás árthat az orrocskájának?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom bölcsődébe jár és elég sűrűn taknyos ezért szinte minden este és reggel szippantom az orrát.Utána könyebben kap levegőt.Ki is tudja fújni de a nagyja akkor is bennt marad.Az egyik ismerösöm azt mondta evvel sokat árthatok is az orrának és a nyálkahártyájának.Mit tudtok erről?
2010. nov. 27. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:

én ilyenről még nem hallottam

ellenben arról már igen, hogy ha nem jön ki, az milyen problémákat okozhat

2010. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a porszívóval ártasz neki, hanem azzal, ha bent marad a trutyi. Valamint az orrcseppeket (nasivin és társai) is azért nem ajánlják, mert azok ártanak, felmarják az orr nyálkahártyáját. Szippantás előtt tengervizes orrsprével fújd be, várj 5 percet és szippants.
2010. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem árt neki, sőt. Akár óránként is szivhatod. Fújj bele orrspray-vel (tengervizes). A barátnőd szerint az orrfújás (ha magának kifújja) is árt? Mert a kettő közt (orrfújás és orrszivás) semmi különbség nincs technikailag...
2010. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sose használtam orrszívót, bár egyetlen egyszer volt taknyos eddig a lányom. Akkor sem volt rá szükségünk, egyszerű tengervizes spray, és kifolyt minden, ennyi..
2010. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kell, akkor ki kell szívni, de az oktalan rendszerességgel én sem értek egyet.

Ha beteg, napjában akár óránként is, inkább, mint felszúrják. Ha nem beteg, nem kell szívni.

2010. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem,nem igaz.Legalábbis a mi gyerekorvosunk szerint.Maximálisan megbízom benne és mikor meg volt fázva a lányom azt mondta,hogy akár negyed óránként is kiporszívózhatjuk.

Ha nem szívod ki sokat árthatsz vele.(arcüreg gyulladás,hörghurut,tüdőgyulladás)Vizes orrspray használata viszont tényleg ajánlott,mert feloldja a letapadt,beszáradt váladékot is.(Sterimar,Aquamaris)Próbáld ki ,egyáltalán nem fájdalmas,nem kellemetlen.

2010. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja,a lányom 29 hónapos.
2010. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!