Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívó-porszívózás előtt...

Orrszívó-porszívózás előtt kell valamit csepegtetni a kicsi orrába hogy fellazuljon?

Figyelt kérdés
Két hónapos a babánk és amikor fekszik olyan a hangja mintha akadály lenne az egyik orrában próbáltuk szívni de nem jött semmi esetleg valami tanács hogy hogyan csináljuk?
2009. dec. 25. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még nagyon laza mindenük, így a garatban is minden. ezért sokszor úgy hallatszik, hogy furcsán veszi a levegőt, mintha horkolna. Pedig nem, nincs semmi gond.

De ha mégis lenne, akkor érdemes előtte belecseppenteni, vagy fújni. A gyógyszertári orrcseppet ajánlom, ez nagyon jól feloldja a váladékot,vagy valamilyen tengervizes orrsprayt, van pl. a sterimar. (szerintem felesleges belőle a baby, mert jóval drágább de nem igazán fúj kisebbet)

2009. dec. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valszeg nincs semmi az orrában, mint ahogy az előző válaszoló írta, az, hogy fura hangokat hallat néha lélegzés közben, normális. Folyik az orra amúgy? Mert ha nem, akkor szerintem felesleges szívni az orrát. Mindenesetre, próbáld meg vagy a Nasivin orrcseppet (0,01%-os), vagy a Fluimare orrsprayt. Ha kislányom náthás, de már a vége felé jár, és sűrű a takony, akkor ezek szoktak segíteni orrszívás előtt.
2009. dec. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat láza sincs és az orra sem folyik csak a hang van.Küldöm a pontokat.
2009. dec. 25. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi minden porszívózás előtt baby tengervizes orrspray-t használunk, és ezzel lazul a cucc, amit utána könnyebb kiszívni!
2009. dec. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi soha nem csepegtettunk semmit, es mindent kiszivott rendesen.Udv.
2009. dec. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tejci van a nozijában.a lányom is folyton "tortyogott",én nem szívogattam.
2009. dec. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Még azt akartam írni, hogy ha majd tényleg taknyos lesz és akkor nem akar kijönni, meg lehet próbálni, hogy kicsit felmelegíted az arcocskáját (pl. cseresznyemagpárna erre tökéletes). Mert a meleg feloldja a váladékot és akkor könnyebb kiszívni, ráadásul nehogy az arcüregébe sűrűsödjön be és begyulladjon.

2009. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!