Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig altattátok babáitokat...

Meddig altattátok babáitokat kis rácsos ágyban? Hogy szoktattátok át nagyágyba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves, kiságyban alszik, egyedül alszik el délután is, este is, nem tudom mikortól tegyem nagyágyba és, hogy szoktassam rá, hogy külön szobában aludjon.
2010. nov. 5. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 15 hónapos volt, mikor levettük a rácsokat, mert rájöttünk, hogy nem kivehető két rács belőle (hogy ki-be tudjon járkálni rajta), és elfűrészelni meg nem akartuk. Azonnal beleszokott.


A külön szobát úgy érdemes, hogy eleinte vele alszol el az ő szobájában, aztán ha elaludt, visszaosonsz a helyedre. Pár nap/hét alatt megszokja. Sok sikert! :)

2010. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb 20 hónapos volt, amikor a rácsot kivettük neki, mert kiderült, hogy terhes vagyok és nem akartam emelgetni sokat. Egy párszor bepróbálkozott, hogy kijött a kiságyból alvás helyett. 2 éves korában megkapta a nagy ágyat, hogy legyen ideje átszokni, ne legyen gond a kicsi érkezésekor. Azóta abban alszik. A kiságy még ott van a szobájában, de egyáltalán nem érdekli. Annyira tetszik neki az új ágya. Az első pár hétben kellett megvárni, míg elalszik, mert ha kimentem a szobából sokszor azt vettem észre, hogy kisurrant és elkezdett játszani, én meg azt hittem, hogy már rég alszik.
2010. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már elmúlt 13 hónapos, amikor levettük a rácsot, és feltettünk egy leesésgátlót.

Nagyon szereti, így nem ordít hajnalban, csak simán megjelenik, bemászik hozzánk, és alszik még vagy két órát. Korábban úgy bemérgesedett, hogy nem tud kijönni, hogy már nem aludt vissza a kelés után, tiszta kóma volt az egész család:(

Most már kerek a világ:)

2010. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszike :-)
2010. nov. 5. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is 2 éves épphogy elmúlt, vettünk egy rendes nagy emeletes ágyat, (az emeletet majd később ha már kis-barátok esetleg itt alszanak) annyira imádta az elejéről fogva, semmi gondunk nem volt vele... azt az egyet levéve természetesen, hogy azóta lefekvés után szabadon le tud mászni az ágyról ha akar, de ilyenkor visszasipirceljük, kicsit még játszunk vele és már alszik is. Mindig jó alvó volt, de amióta nagyágyban alszik, az esetek nagy többségében egyszer sem ébred fel éjszaka.

A külön szobával kapcsolatban.. azt már jóval korábban kellett volna (bár ez nem segítség tudom), ebben a korban már egyre tudatosabbak a kicsit, az ilyesmit jobb ha ösztönösen szokja meg. Sokan már újszülött kortól külön szobában altatják a gyereket, ezzel csak akkor értek esetleg egyet, ha egymásba nyíló szobákról van szó. Az én kisfiam még nem volt másfél éves, amikor külön szobába került, igaz, mi költöztünk is. Rögtön szerette, nem volt vele gond. Azzal viszont nem értek egyet, hogy elaludni vele és utána KIOSONNI. A gyerekek nem hülyék, mindig meg kell neki mondani hogy mi lesz, és akkor nem csalódik. Mellé lehet feküdni, hogy most együtt elalszunk, utána Anya is alszik a saját ágyában... így nincs hazugság. Meg lehet nyugtatni, hogy ott vagytok mellette pár méterre és hogy bármi van, azonnal jöttök stb..... de ne osonjatok. Pld. barátnőm nagyon nehezen szokatta közösségbe a gyerekét, állandóan kiosont hogy ne üvöltsön a gyerek, amikor elmegy.... utána órákig sírt a gyerek. Nekünk a bölcsibe szokatással sem volt gondunk, elmondtuk neki jó sokszor előre hogy mi lesz, semmi meglepetés nem érte.

Jól ledaráltam egy csomó mindent, remélem segíteni is tudtam. Sok sikert!

2010. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszönöm. Bölcsivel nekünk sem volt probléma, éppen azért, mert sokat mondogattam, hogy mi lesz ott és mindig úgy hagytam ott, hogy látta, hogy eljövök. Csak első nap sírt egy keveset. Mi is most költöztünk, most már meg van az ő külön szobája, ott játszik, ott öltözik, ott az ő birodalma, ezért szeretném külön megszoktatni az alvást is.


Többieknek is köszönöm.

2010. nov. 14. 18:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, küldenél privit?
2010. nov. 14. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!