Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktattátok át bimbiről...

Hogy szoktattátok át bimbiről szűkítőgyűrős wcre a kicsit?

Figyelt kérdés
Most kezdte az ovit, de még bimbis. Oviban kiswc van, nálunk pedig sima hagyományos. Ötletek?
2011. szept. 4. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Mi az a bimbi?
2011. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Valszeg bilit akart írni...
2011. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ja igen, mi bimbinek hívjuk :D
2011. szept. 4. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az egyik nap elraktuk és azt mondtuk, hogy elajándékoztuk a kis unokatesójának. Onnantól kezdve nem bilizik.Rá 2 napra már szűkítőt sem kért.
2011. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is egyik napról a másikra elraktam, mondtam, hogy a kistesónak elraktuk már, ő fogja használni. Utáltam, hogyha végzett a kis-nagydolgával, felugrott örömében, és a bili tartalma mindig a szőnyegen landolt! :)

Azóta néha a wc szűkítő eszébe jut és kéri, de sokszor nem. Én inkább alárakom, hakell neki ha nem, mert az kényelmesebb neki, ha kakil- illetve fiu létére én csak ülve engedem pisilni, szóval ha elücsörög, akkor nem kell a wc-be kapaszkodnia, a szűkítőn kényelmesebben ücsörög.

De ügyesen intézi magának a dolgokat. 3.5éves, több mint egy éve szobatiszta éjjel-nappal, a fenekét nem tudja egyedül még kitörölni- a többi mind megy magától.Kezet is mos utána. :)

2011. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele! :) Meséld el, hogy az oviban a nagyfiúk, nagylányok már bizony vécén pisilnek kakilnak, nincs bilijük. Ha úgy érzi ő is nagy már, akkor próbáljátok ki. Fura, de az én fiam így lett szobatiszta is, hogy beszélgettünk, elmondtam neki a dolgokat, mire számítson és egyszer egy este közölte, hogy neki már nem kell pelus, mert ő már nagyfiúnak érzi magát. Azóta szobatiszta (persze voltak balesetek). De a vécére is már úgy ül, hogy inkább kapaszkodik a szélébe, egyedül felmászik, nem hagyja sem azt, hogy a vécészűkítőt rárakjuk, sem azt, hogy a kissámlit odarakjuk, mert anya meg apa sem használja és ő már nagyfiú. :) Ettől függetlenül, ha pl. mese megy a tévében amiről nem akar lemaradni, akkor követeli a bilijét, hogy le ne maradjon valamiről. Egyébként ha látja majd az oviban, hogy a többi gyerek a kisvécébe megy, szerintem eszébe sem fog jutni, hogy a bilijét keresse!
2011. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, most már itthon wc-n intézi. Most már remélem hamarosan az oviban is. Szép dolog ez a gyereknevelés, jó látni,a hogy fejlődik <3
2011. szept. 7. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!