Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy 4-5 éves...

Szerintetek egy 4-5 éves gyereket lehet három napra a nagymamájánál hagyni?

Figyelt kérdés

tegnap 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Lehet
tegnap 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
persze
tegnap 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen igen.

Normál családban egy óvodás sokszor egy-két hetet nyaral a nagyszülöknél.

tegnap 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mihez van hozzászokva. Mi 6 hónaposan engedtük ottaludni a mamánál egy éjszakát, meg se szólalt.

Később többet is aludt ott.

Ha eddig csak melletted aludt egy ágyban, akkor lehet, hogy napközben nem lesz gond, de este sírni fog.

tegnap 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Persze.
tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek a #4 válaszolóval. Mi 8 hónapos korától engedtük mamánál aludni és 2.5 évesen 6 napot minden gond nélkül elvolt ott. Az volt a leghosszabb idő eddig.
tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, milyen habitusú a gyerek. Én kb mamáméknál nőttem fel!

Húgom 1x-2x aludt ott összesen egész gyerekkorában.

Neki csak a szüleinkkel volt jó.


Az egyik gyerek ilyen, a másik olyan.

tegnap 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 SZTANN ***** válasza:
68%

TERMÉSZETESEN. Ha a családban normális kapcsolatok vannak, akkor már pár hónapos korában is ott lehet hagyni 1-2 órára. Lassan hozzászokik, semmi különöset nem fog érezni, ha többször is ott alszik. Az a természetes, hogy ekkora gyerek simán nyaralhat a nagyiéknál 1-2 hétig is.

(Ha még soha életében nem volt ott aludni, akkor megpróbálnám előbb csak 1 éjszakára.)

tegnap 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
És ti egy ilyen idős gyereket ott hagyatok 1-2 hétre? Én nem bírnék ki enni időt nélküle. Mondjuk én szeretem és nincs láb alatt, mint egyeseknek már 8 honaposan.
tegnap 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Hehe, szerintem az enyémek (8 és 4 évesek) haza se akarnának jönni 3 nap után. Pedig otthon lenni is szeretnek, csak épp a mamánál kb mindent szabad és ki van nyalva a hátsó felük 0-24-ben. :D

De nyilván attól függ, hogy milyen a viszony, és hogy mennyire vannak a mamához-papához szokva. Ha 4-5 éves korukig félévente egyszer voltak ott 2 órát, akkor valószínűleg nem lennének el, ha sűrűn, akkor meg simán.

tegnap 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!