Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5éves kisfiam nem rajzol,ha...

5éves kisfiam nem rajzol,ha mégis akkor sem valami értelmeset csak ilyen ákom-bákomokat. Lehet valamilyen baja?

Figyelt kérdés

Emlékszem én oviban szerettem rajzolni és "tudtam" is.

A hugom szintén nagy rajzolós volt,most is fest,rajzol stb.



#kisfiú #rajz #Ákom-bákom
aug. 25. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Látnád én ,hogy rajzolok 30 évesen 😂😂
aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
82%

Én gyerekként kriksz-krakszokat rajzolgattam elvileg, illetve, amik megmaradtak és visszanéztem, azok is mindenféle alakzatok és pont-vonalak voltak.


Ma egyébként mérnökinformatikus vagyok, ráadásul főállású vállalkozó és jelenleg tudtommal semmilyen "bajom" nincs. :)


De nyilván egyéni szituációk, élethelyzetek, fejlődési szakaszok..stb

aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Az 5 éves kisfiad határozottan nem te vagy és nem is a húgod.
aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Az óvónők mit mondanak?
aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam 5 évesen is ilyeneket rajzolt. Nem nagyon szerette, nehezen tudtam rávenni, így nem is erőltettem. Festeni viszont szeretett.

Majd 5.5 évesen hirtelen elkezdett mindenfélét rajzolni, hajót stéggel, tüskés gömbhalat, teljesen a semmiből. Ráadásul nyári szünetben, szóval nem is oviban. Meg elkezdett színezni is, azt sem szerette sokáig.

Az óvónők amúgy is azt mondták hogy nem gond, fiú.

aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Nem feltétlen az iqról árulkodik, lehet valami finommotorikus gyengeség, vagy a szegényes érzelemvilág, személyiség megnyilvánulása, mint a kettesnél, akinek komoly problémái vannak a társadalomba való beilleszkedéssel/emberi kapcsolatokkal.


Szerintem csak finommotorikus gyengeség, gondolom más kézművességben sem nagyon jeleskedik.. pontosan színez, hogyan vág? Szépen ragaszt, gyurmázik?

aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Hagyd békén azt a szerencsétlen gyereket ilyen hülyeségekkel
aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Másban sem jeleskedik.

szinézés teljesen felejtős.

Ragasztani viszonylag jól tud,de hamar elunja.

A gyurma sem mozgattameg nagyon.

aug. 25. 14:38
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem tragikus, de az ujjainak fontos lenne, hogy dolgozzanak, mert az íráshoz fontos lesz.


Tészta gyúrás, papír tépkedés valami ilyesmik kellenének.


A hagyd békén a szerencsétlen gyereket hozzáállás miatt van sok gond az elsős gyerekek feladattudatával, feladattartásával.


Lehet azon vitatkozni, hogy mennyire káros vagy nem az iskolai követelmény, de nem mostanában fog változni és azok a gyerekek, akiknek 6-7 éves

korukig soha semmi nem volt muszáj és kötelező, azok nagyon pofára fognak esni és az ellenállással, hisztivel, rendetlenkedéssel akadályozni fogják azokat a gyerekeket is a haladásban, akik képesek megugrani a követelményeket.

aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Jelezhet gondot, de nem feltétlenül, főleg ha fiú, lehet egyszerűen nem érdekli.
aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!