Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar otthon enni a...

Miért nem akar otthon enni a 2.5 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Otthon alig eszik a kislányom, van, hogy egész nap csak 1-2 falatot eszik. Nasikat nem adok neki, hetente egyszer kétszar kaphat egy kocka csokit vagy cukorkát. Viszont másoknál eszik. Testvéremnél, férjem testvérénél, nagyiknál, vendégségbe, csak otthon nem akar. Pár napja tojást kért reggelire. Elkészítettem, nem ette meg. Később elment a férjem testvéréhez játszani. Fél ór múlva hívott, hogy reggelizett vélük, tojást evett. Én meg csak néztem, hogy kb egy órája ugyan ezt nem akarta megenni.

Mi lehetne a megoldás, hogy otthon is egyen?



aug. 27. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Új tányér/pohár/kanál, átrakni a székét az asztal másik felére, cicás matricát tenni a csempére, evés előtt elmondani valami vidám mondókát, stb.


Nálunk az sem mindegy, hogy ki teszi elé a vizes kulacsot ..

aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van. Vagyis én a nagynéni vagyok. Nálunk sokkal több mindent és többet eszik, mint otthon. Franc se érti 🤷‍♀️😅
aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesem ugyanez. Itthon alig eszik, kiköpdös mindent, tesóméknál, nagyszülőknél, nyaraláson meg mindent IS megeszik. Lehet a mi főztünkkel van a baj?🙈
aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is ez van. Itthon alig eszik, a mamanal erdekes modon a tokfozelektol kezdve a kelbimbon at tenyleg mindent eszik.

Feladom 🤣🤣

Nem tudom mi a megoldas, de ezek szerint gyakori.

aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem feszülsz rá nagyon az etetésésre?

Babakorában hogy etetted? Jó evő volt, vagy trükközni kellett, hogy egyen?

Ehet egyedül (kanállal, villával). Együtt étkeztek? -ergo meghozod a kedvét az evéshez? Sok múlik ezeken.

aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Én sem tudom a megoldást, de nálunk is van ilyen gyerek a családban, és ő is 2,5 éves (unokaöcsém).

Otthon fényevő, de a mamáknál kétpofára mindent, nálunk kétpofára mindent, bölcsiben kétpofára mindent...pedig sógornőm (az anyukája) baromi jól főz, mindenfélét és változatosan, meg nyilván tudja, hogy mit szeret a gyereke és olyat csinál, de mégse.

Nekem az én 2 gyerekemmel nem volt ilyen gondom.

aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk senkinél nem esik a kisfiam, itthon sem, de az oviban viszont mindent. Szokta mondani, hogy ez és ez volt az oviban, csináljunk mi is, aztán itthon még sem kóstolja.
aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!