Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól engednéd meg...

Hány éves kortól engednéd meg a kislányodnak, hogy otthon kismikelje magát?

Figyelt kérdés
10 év van a két gyerekem között, a nagy már persze sminkeli magát akárhova megy, a kicsi meg nem érti, hogy ő miért nem sminkelheti magát. Az utóbbi időben elkezdtük neki megengedni, hogy sminkeljen, de csak itthonra, viszont szerintem ez hosszútávon nem vezet jóra. A nagy 17, a kicsi 7.
2020. aug. 28. 04:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Ha már egyszer megengedted, akkor kb mindegy.


Szerintem amúgy kb 15 éves kortól.

2020. aug. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Otthon szerintem már simán belefér. Vannak gyerekbarát termékek. Legalább mire elég idős lesz, tisztában lesz vele, hogy mennyi az elegendő, és mi áll jól neki. Persze nem mindennap, de néha le lehet vele ülni. Szerintem :)
2020. aug. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Biztosan nem, olyan 10 éves korig..


Egyszer már kisminkeltem a lányom poénból, azon kívül csak csillámot pakolhat az arcára, meg azt rakok én is, ha farsang van, a szemhéjára, arcára, hajába.


Adj neki csillámtetkót, csillámot, gyerek lehúzható körömlakkot, hajszínező krétát, felragasztható fülbevalókat, gyerek giccsesbizsut. Az én gyerekem elvan ezekkel, pedig naponta sminkelek. Van gyerek parfüme is, csillivilli unikornisos szőrőzsírja, becsatolható színes póthaja, kb kéthetente egyszer ékesíti fel magát.

2020. aug. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
11%

Egyáltalán nem engedném, hogy egy 18 év alatti gyerek sminkeljen.

Semmi szüksége rá.


Ha bőrprobléma miatt akarna valamit eltüntetni, inkább kozmetikushoz hordanám.


Ha csak azért, mert neki nagylány játszhatnékja van, biztosan nem engedném meg.


Ha önértékelési probléma, vagy a csordaszellem miatt sminkelne, szintén nem engedném.


Lehet lepontozni.

2020. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Középsuliban már megengedem. De akkor sem a rib.nc sminket, hanem ízlésesen.
2020. aug. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

5 vagyok még hozzáfűzném, 7 évesen kaptam a gyerekeknek való sminkkészletemet, könnyen lemosható színes por volt. Anyu szokott venni hajtetkót, és nyáron meg szokta engedni, hogy ki legyen festve a körmöm otthon.

Jelentem, nem lettem ribi, sminkelni is csak alkalomszerűen szoktam, kifejezetten visszafogott nő vagyok.

2020. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan, csak otthon játszik. Én már 5 évesen is ácsingóztam anya smkinkjei után.


Ez csak a szülő és példakép utánzása, semmi több, nem kell neki nagyobb jelentőséget tulajdonítani.


Én megengedném, otthon bármikor. Vennék is neki gyerek sminkkészletet. Ha megyünk valahova, akkor lemossa. Ez csak játék.

2020. aug. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

venni hajtetkót?


Rákerestem, engem érdekelne, hogy mi ez, és honnan lehet beszerezni, de nem találom sehol, esetleg linkelnél vagy mondanál márkát?

2020. aug. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
8: ez vagy 25 éve volt divat. Gyerekeknek volt egy matrica szerű valami. Vízbe áttatva a hajra lehetett rakni.
2020. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Itthon is ez a problémánk. Nekem tini koromtól zsíros pattanásos a bőröm. Nem kevés pénz és idő volt mire helyrehozták. Bőrgyógyászhoz, kozmetikusokhoz jártam 8 évig.

8 éves lányom van, nincs sminkelés itthon. Ha nagyobb lesz jó minőségű kozmetikusnál ajánlott dolgokat veszek neki. Most annyi van engedve hogy havi 1x kiszedi a szemöldökét a kozmetikus, mert nagyon egybenőtt erős bozontos neki. karkötő, nyaklánc minden féle van neki, hajba masni stb.. van neki ezeket imádja.

Vannak körömlakkok is, rengeteg lakkba tehető kis matrica szerű vmik.


Mikor nagyon ment a hiszti a sminkekért akkor leültünk és mutogattam tini kori képeket. Nekem a szüleim megvettek minden gagyi vásári sminkkészletett ésn ez is volt az egyik ok ami miatt csúnya bőröm volt.

2020. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!