Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a gyereke...

Hogyan szoktassam le a gyereket arról, hogy tomboljon, ha orvoshoz megyünk?

Figyelt kérdés

Állandóan ordít, hogy még rugdosni is akart, akkor nagyon csúnyán megszidtam és büntetésben is volt.


Hogyan javulhatna ez? Nagyon égő.


tegnap 17:09
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Mármint ezt nem otthin csinálja, hanem az orvosnál.
tegnap 17:13
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves ?
tegnap 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
5 éves
tegnap 17:23
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Sehogy. Majd kinövi. Az enyém a 15 hónapos oltás után kezdte, annyira rossz élmény volt neki a dolog. Még akkor is ordított, ha a tesót vittük dokihoz, csak nyilván ő is jött, mert nem maradhatott otthon egyedül.

Kb. 3 éves koráig csinálta, akkor mintha elvágták volna. Én próbáltam mindent, elmagyaráztam neki, hogy mi fog ott történni, hogy nem fogják bántani. Olvastam mesét neki az orvosról, szokták mondani, hogy az használ, hát nem használt.

Aztán gondolom, valahogy elfelejtette.

Nézd a jó oldalát. Mi mindig soron kívül bemehettünk, mert senki nem akarta hallgatni órákig ahogy ordít.

tegnap 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Hát, mondjuk 5 évesen már lassan le kéne szokni erről. De majd az idő megoldja.
tegnap 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Minden gyereknek van valami amit nem szeret vagy utál,a mi fiúnk pont ezt nem csinálta viszont csinál mást,ő is 5 éves,majd kinövi.
tegnap 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Lehet segíteni: rengeteget játszani orvosost (ő az orvos, ő a beteg, te vagy a beteg, plüss a beteg), különböző orvosos könyvet olvasni.

Tanuld meg a viselkedése mögötti érzéseit észrevenni!

Validáld az érzéseit. Igen, félhet a dokitól. Igen, szoronghat miatta. És te mit csináltál? Megbüntetted, mert ezt érezte. Nem a legjobb megoldás. Értsd meg őt! Ha te nem teszed meg, ha te nem segítesz neki túljutni a félelmein, akkor szerinted ki fog? Láthatóan egyedül nem tud. Megjegyzem egy 5 éves gyereknek nem kell tudni egyedül megbirkózni a nehéz érzéseivel.

tegnap 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
milyen gyakran kell orvoshoz menni vele?
tegnap 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Leírás alapján azt hittem 2 éves. 5 évesen kéne már annyira értelmesnek lennie, hogy megértse mi miért történik és az orvos segít. Rengeteg dal, mese, játék van ami ezt elősegíti ha ennyire gáz a helyzet.
tegnap 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


Gondolom, ez is te vagy. Kérj segítséget szakembertől!

tegnap 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!