Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyerek is totál leszívj...

Ha egy gyerek is totál leszívja az ember energiáját 0-24-ben, akkor a 2 vagy többgyerekesek hogy bírják?

Figyelt kérdés

Sajnos lebetegedtem, ezért el kellett mennem az orvoshoz.

Ott volt egy anyuka az 1 év körüli kisfiával, aki egy igazi kis energiabomba, örökmozgó, egy percig sem volt el egyedül, ezért az anyukának mindig ki kellett találnia valamit, amivel le tudta őt kötni/fárasztani.


Mondta neki, hogy mutassa meg a falon lévő állatokat, játszott vele ezt-azt, stb.


A kisfiúnak egész végig be nem állt a szája, amikor talált valami "újat", akkor mindig szólt az anyukájának, hogy nézzen már oda, mert mutatni akar valamit. Felmászott erre-arra, bele akart nyúlni a konnektorba, tehát folyamatosan figyelni kellett rá, mert könnyen megtörtént volna a baj. Látszott is az anyukán, hogy ki van merülve.



Igazából én már abban elfáradtam, hogy végignéztem, ahogyan az anyuka szórakoztatja a kisfiát, szóval fogalmam sincs, hogy mi lesz velem, ha nekem is lesz gyerekem, mert el sem tudom képzelni, hogy hogy lehet ezt bírni 0-24-ben.


Persze tudom, hogy vannak olyan kisgyerekek, akik huzamosabb ideig is eljátszanak egyedül, de az említett kisfiúhoz hasonló gyerekekhez rengeteg türelem, illetve energia kellhet.


Légyszíves ne kövezzetek meg, nem a gyerekvállalás ellen vagyok, szó sincs erről, csak kíváncsi vagyok, hogy az anyukáknak honnan ered ez a szuperképességük, hogy egész álló nap készenlétben tudtok lenni.


Egyébként le a kalappal előttetek, de tényleg. 😀


tegnapelőtt 10:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekkel ugyanannyira éreztem fáradtnak magam, mint kettővel. Most, hogy a nagyobbik nap közben óvodában van, nem értem, hogy egy gyerekkel mi is volt a bajom :). Szerintem fokozatosan edzik a szüleiket.
tegnapelőtt 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerek eljátszik egymással. Elvileg. Gyakorlatilag meg ez úgy néz nálunk, és a körülöttem lévő összes olyan anyukánál, ahol két vagy több fiúgyermek van, hogy időnként elképesztő cukin eljátszanak, időnként szétidegelik egymást, és a visításukkal a szülőket is. A szépen eljátszanak is úgy néz ki, hgy néha megy cukin alegózás, néha meg kergetik egymást, meg birkóznak, és azon agyalok mindig, hogy mi az a pont, amikor be kell avatkoznom, hogy ne legyen sérülés.


Olyan gyerekekről beszélek ráadásul többségében, akik meg vannak nevelve. 3-5 éves kor között viszont tetőzik a tesztoszteronszint, és nagyon nagy mennyiségű mozgásra van szükségük.


A lányos anyuka barátnőimnél, vagy ahol vegyesen vannak nem látok ilyet. Persze a fiúk között is van nyugodtabb meg aktívabb típus, de a nyugodtabb is aktív...


A kérdésedre válaszolva, fogalmam sincs, hogy eddig hogy bírtuk a férjemmel, és ezután hogy fogjuk :D Bár ez már semmi a nagyobbal töltött első 3 évhez képest, amikor alig aludtam. Mikor a kicsi megszületett, akkor lett egy noise cancelliges bluetoothos fülhallgatóm, na az jóbarátom. Meg persze az állandó fegyelmezés. Így már a nagyon legalább látszik, hogy normális ember lesz belőle. A kicsi is alakul, de együtt ígyis többször hangosak, mint amennyiszer jól esne a fülemnek.


A nagy ráadásul extrovertált, rengeteg beszélgetést igényel. Nála azt csináltuk, hogy egyrészt jár küzdősportra, másrészt igyekszem szervezni neki összejárást barátokkal. Ez nem mindig könnyű, de most pont találtam valakit, akivel sulin kívül tudnak találkozni, és hasonló a két gyerek, így nem minket fárasztanak le, hanem együtt jót játszanak, és még a kisebbik gyerekem is beveszik szívesen a játékba.


A kisebbiknél is van egy játszópajtás, akivel nagyon jóan vagyunk az anyukával, és szerintem így lehet igazán jól túlélni ezt az időszakot.

tegnapelőtt 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok, egyébként úgy bírom, hogy imádom őket :) introvertáltként amúgy nincs könnyű dolgom. Kell egy rend, vagy legalább törekedni rá rutin formájában, szabályok, következetesség, és rengeteg kapcsolódás a gyerekkel, hogy ne büntető fegyelmezés kelljen, hanem olyan fajta határhúzás, amit ha nem is szívesen csinál meg, de azt megérti, hogy meg kell csinálnia. Nálunk ezt a férjem nagyon jól csinálja, én mégcsak tanulom, hogy kell, de már sokat fejlődtem benne.
tegnapelőtt 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7-es, nagyon szigirúan véve nem, nem muszáj. Sokan nem csinálják, lelépnek, úgy döntenek, hogy mégse. A mókuskerében az ember ezt néha elfelejti, hogy nem muszáj csinálnia, hanem akarja csinálni. És mikor ez tudatosul, akkor egy kicsivel könnyebb csinálni :)
tegnapelőtt 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A kisebbikkel sokkal könnyebb volt 1,5 éves koráig, mint a naggyal az első 3 év. Utána meg már a nagyobbal volt könnyebb. De összességében egyik sem volt egyszerű menet.
tegnapelőtt 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aki leírta a saját tapasztalait! ❤️
tegnapelőtt 15:33
 17/18 A kérdező kommentje:
Tapasztalatait*, bocsánat
tegnapelőtt 15:33
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

" a 2 vagy többgyerekesek hogy bírják?" rosszul :D :D :D én baromira ki vagyok purcanva, pedig csak ketten vannak. Amúgy jól mondja valaki, ez az "eljátszanak együtt" sem 1-2 éves korukban jön el, nálunk a lányok 2 és 4 évesek, néha előfordult már, hogy játszottak együtt, de alapvetően nem ez a jellemző. Inkább az van, hogy mindkettő azt szeretné, hogy külön-külön csak vele foglalkozzak, a másikat meg akasszam fel a fogasra mindeközben, vagy nem tudom :D

Amúgy egyszerűen megszokod. 4 éve nem aludtam át egy éjszakát sem, megszoktam már, hogy folyton kimerült vagyok. Hozzáedződik az ember. Ahogy a műszakos munkát, a fizikai melót, a hosszas utazásokat meg sok minden mást is meg tudsz szokni, ha kell. Márpedig ezt meg kell szokni, mert onnantól kezdve, hogy gyereked van, ez az életed, és ezzel kell mit kezdened.

tegnapelőtt 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!