Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős gyerek képes már...

Mennyi idős gyerek képes már szótfogadni?

Figyelt kérdés
Akit nem tekintélyelvűen nevelnek. Semmi verés, megfélemlítés stb. Hanem megérti ha szépen el van neki magyarázva.
tegnap 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő, nem csak a neveléstől függ. Mindkét gyerekem ugyanazt a nevelést kapta. Következetesség, világos de nem túlzó szabályok, nincs erőszak, de "tekintélyem van", ami alatt azt értem, hogy nem a kis baratjuk vagyok, így vannak elvárasok, de magyarázattal ellátva, nem a "mert azt mondtam"-stílusban.

Nos az egyik gyerekem brutál makacs, önfejű, nehezen kezelhető, a másik meg már 1 évesen értette, hogy ide jössz, ezt csinálod.

tegnap 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy ponton következik be, hanem fokozatosan. Az én fiam nemrég lett 3 éves, ha kipihent, nem éhes stb., akkor általában hallgat rám. Alvásidő előtt 1-2 órával már nem igazán, ha pedig csúszik az alvás, akkor abszolút reménytelen.


De nem a szép elmagyarázás működik, hanem a határozott utasítás. Tehát az a lényeg, hogy magamra vonva a figyelmét, leggugolva hozzá, ha már rám néz, akkor mondom el neki, hogy mit nem szabad. Az átvitt infó lényege az, hogy "anya azt akarja hogy ...", nem pedig az hogy miért. Tehát anya nem engedi hogy lerántsam a fazekat, ez a fontos, az kevésbé fontos hogy azért mert rámömlik a forró leves és leforráz.

tegnap 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól kezdve, hogy megérti, amit kérnek tőle (gyere ide, tedd oda...), képes lehet szót fogadni. 15 hónapos a kisebbik, a mindent szétrámolós korszakában. Ha azt mondom neki, hogy pakoljon el, nem fog neki menni, de ha rámutatok a szennyeskosár kipakolt tartalmára, hogy rakja vissza a kosárba, sokszor visszarakja. Még nem jött el a dackorszak :). Nekem inkább az a kérdés, hogy ha - leginkább a nagy - nem akarja, hogy érjem el, hogy akarja ;).
tegnap 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kiegészítés a 3-ashoz: Tényleg gyerekfüggő és nagyban függ, hogy épp milyen hangulata van és milyen korszakát éli. Nálunk a nagyobbiknál a dackorszak elején volt pár hónap, amikor nagyon önálló akart lenni. Akkor elég volt csak annyit mondani, hogy ha nem csinálja meg, akkor én fogom, mire ő nagy büszkeségében megcsinálta :D. Már rég vége ennek a jó világnak. Most már csak a határozottság, a következetesség és a játékosság működik. Na meg az ultimátumok: pl. ha nem pakolsz el gyorsan, nem lesz időm mesét olvasni. Viszont nála már a legelejétől kezdve jobban ment a dolog, ha megindokoltam egy kérést: 2-es példáját megfordítva: ha azt mondtam neki, hogy ne piszkálja a fazekat, mert forró és fájni fog, az sikeresebb volt, mint ha egyszerűen megtiltottam.
tegnap 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

5 éves lesz a fiam,nincs fizikálisan bàntva,nem vagyok híve jól ki is használja,makacs, erőszakos a végtelenségig....

De azért megyünk a jó irányba

tegnap 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát hangulatfüggő. A majdnem hét éves gyerekem pld ha épp nem fáradt, éhes és még olyan kedve is van simán szótfogad. De tény, hogy mondjuk 3 évesen nekem könnyebb volt vele, mert akkor mindig az volt amit én akartam, kértem.
tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 lesz a fiam, többnyire szót fogad. Nyilván, ha már éhes vagy hulla fáradt, nehezebb együttműködésre bírni, de mivel nála épp tombol a miért? korszak, pont könnyű rávenni bármire logikus indoklással.
tegnap 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szófogadóak a lányaim. Nyilván életkori dacolás van, amikor kérek valamit, és néznek a szemembe, miközben direkt az ellenkezőjét csinálják, de ez ugye nem a szófogadásról szól. A kisebb novemberben lesz 2 éves, ha méterekkel mögötte szólok neki, hogy "állj!", akkor simán megáll a kismotorral a sarkon. Ezért is engedem előre menni valamelyest. A 4 éves nagyobbam már egy kicsit nehezebb eset, régebben persze ő is ilyen kis cuki szófogadó volt, de most már ugye kezd egy csomó szabályt megkérdőjelezni és lázadni ellenük, simán van olyan, hogy mondom, hogy jöjjön ide, és csak egy flegma "nem" a válasz. Na, akkor bár lenne kedvem, de akkor sem verem meg, pedig biztos vagyok benne, hogy ha megfélemlíteném, akkor ilyen nem lenne. De mi sem így neveljük őket, hanem inkább természetes következményekkel meg a saját józan belátására hatva. Több-kevesebb sikerrel.

Szóval igen, hangulatfüggő, gyerekfüggő, és én úgy látom, hogy életkortól is függő.

tegnap 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kb négy éves kortól lehet nagyrészt szóval irányítani egy gyereket. Azelőtt a csak beszéd, nem működik.

A nagyobb ovisoknál se 100% azért.

Sőt nincs az a kor, amikor tutira automatán mindent megcsinál a gyereked, amit elvársz tőle. De a maguk szintjén a suli előtti évre elkezdenek működni bennük a szülöi szabályok.

tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!