Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy az én...

Mit tehetnék, hogy az én gyerekem majd ne tanulja el az unokatestvéreitől a káromkodásokat?

Figyelt kérdés
Párom idősebbik testvérének a gyerekei nagyon rosszul vannak nevelve, vagy inkább nincsenek egyáltalán nevelve, nagyon sokat és nagyon durvákat káromkodnak. Anyósoméknál laknak, tehát ha hozzájuk megyünk velük is találkozunk. Párom kisebbik nővérének is van már egy gyereke, ő teljesen máshogy neveli (jó értelemben), de mivel sokat járnak anyósomékhoz, nyilván már ő is eltanulta a káromkodásokat, annyi, hogy ő nem használja csak úgy őket, hanem csak ha nagyon ideges és fáradt. De akkor a saját anyjára is mondja, hogy hü.e pi.a. Persze minden gyerek hall káromkodásokat, nem lehet kikerülni teljesen, de szerintem az, hogy nem csak a felnőttek káromkodnak, hanem a gyerekek is és konkrétan kötőszóként használják, ez így rosszabb, előbb eltanulja a másik gyerek is. A mi családunkban ez nem megszokott, anyukám nem tudom, hogy reagálna, ha rá mondaná idegességében az én gyerekem, hogy hp. Ti mit csinálnátok ilyen esetben?

szept. 15. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Annál többet, hogy következetesen tiltod neki, hogy használja amit tanult, többet nem tudsz.
szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Lányom amikor kicsi volt annyit mondtam neki ha hallotta a csúnya szot, hogy csúnya, nem szabad mondani.

Érdekes módon megértette, a mai napig nem beszél csúnyán

Fiam pont abban a korban van, hogy mindent ismétel amit hall

Neki hiába mondom hogy nem szabad, mint aki süket, nem akarja megérteni.

Remélem ha oviba kerül jövőre, értelmesebb lesz és megérti majd, hogy nem szabad.

szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Én amit tapasztalok:

Ha napi szinten közösségbe járnak, a korosztálytól sajnos sokkal hamarabb ragad rájuk, mint otthon, vagy rokontól, akivel nem találkozik annyit....

szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fiam most 3, oviban is vannak káromkodós gyerekek, meg néha nekem is kiszaladt már 1-2 bmeg. Én annyit mondtam, hogy ezek csúnya szavak, amiket társaságban illetlenség mondani, mert bántó és rossz érzés, a felnőttek mérgükben szokták használni. A többi gyerek szülei valószínűleg nem mondták el nekik, hogy nem illik, mivel nem minden gyerekkel foglalkoznak a szülei, így ők ezt nem tanulták meg. A mi családunkban ez nem szokás, légyszi ne. Ha nem csinálsz belőle nagy ügyet, az 1-2x hallott káromkodás idővel kikopik a szótárából. Az ostoba rokonokhoz meg nem vinném. Ezen én már rég túl vagyok, hogy olyan emberekkel tartsak kapcsolatot, akik nem adnak hozzá semmit az életemhez, sőt.
szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb ugyan ez a szitu. Szintén unokatesó beszél nagyon csúnyán és még csak nem is idősebb a lányomtól.Ha látom hogy a lányom felfigyelt az új szóra vagy már a többször hallottra a másik gyerektől mindig mondom neki hogy az xy most csunyát mondott ilyet nem szabad mondani. Szerencsére eddig megértette mindig hogy nem beszélünk csúnyán. Szerintem fel kell hívni a figyelmét arra hogy mi a csúnya szó nyilván kicsi így ő maga nem fogja tudni hogy a hülye szó csúnya ezer mondom el mindig hogy ez épp csúnya szó volt.
szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nem viszed oda a gyereket.
szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni


(Én pl a családom előtt soha egy csúnya szót sem mondtam kb 30 éves koromig, máshol meg folyékonyan káromkodtam...)

szept. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SZTANN ***** válasza:
PÉLDAMUTATÁS. Ha ti otthon soha nem beszéltek csúnyán, akkor az a gyereknek egy fontos támpont. De mivel oviban, iskolában, médiában, akárhol sajnos rengeteg ocsmánysást fog hallani, csak azt tehetitek, hogy minden alkalommal rászóltok: "így csak a primitív bunkók beszélnek". Aztán talán kicsit megérti ... Nagyon nehéz ügy, mert a világtól elzárni nem tudod a gyereket.
szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!