Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is átveszi, elkezdi...

Másnál is átveszi, elkezdi utánozni az oviban látott viselkedést a gyerek? Mit csináljak hogy ne?

Figyelt kérdés

3 éves fiam most kezdte 1 hete az ovit, de már egy csomó új (rossz) szokást hazahozott...

Pl a köpködést, karate mozdulatok utánzását (meg mellé a híjjáá🙈), no meg ezt a "repkedést", hogy mindkét kezét ilyen furán tartva rázza. Tudom hogy ez a kezdet, de nem akarom hogy megtartsa ezeket a szokásokat. Mindent most kezdett el, eddig ezeket nem csinálta, nem látta még senkitől.


szept. 9. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire intenzíven, főleg az első héten nem vesz/vett át semmit. 🤷‍♀️
szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Én azt javasolnám hogy vidd egy kicsit úgymond “elitebb” oviba , vagy nem tudom hogy fogalmazzak.. Ahol kicsit szigorúbban veszik a dolgokat . Nekem is nemsokára születik a kisbabam , és én minden erőmmel azon leszek hogy olyan iskolába ,óvodába járjon ahol figyelnek a gyermekekre, és igenis fegyelmezik őket. Van a közeletekbe olyan ovi ?😊
szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már a bölcsiben is rengeteg ilyent tanult. Nem tudsz mit csinálni, együtt vannak egész nap, a hülyeséget meg nem kell kétszer megmutatni.
szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Uhh 2-es, szallj le a foldre. Ez nem igy mukodik, ahogy te elkepzeled.

Fognak meg csalodasok erni, asszem 🤣🤣🤣

szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen egy hét?

Két nap után hozta haza a hülyeséget. Ez nem fegyelmezés kérdése, a gyerek azt tanulja, amit lát, az agyuk egy szivacs, mindent megjegyez. Főleg, hogy az oviban napi 8 órát vannak együtt.

Lesz ez még cifrább is.

Annyit tudsz tenni, hogy a harapást, köpést, káromkodást erősen tiltod, hogy többet ne tegye, de mindent nem tudsz.

szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy csinálta, szerintem ezt minden gyerek csinálja, utánozzák egymást. El fogja unni a karate mozdulatot, meg a többit és abbahagyja. Amit viszont nem szoktak abbahagyni könnyen az a káromkodás, mert azt is el fogják kezdeni, akkor is ha jobb környéken van az ovi.
szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
1-es vagyok: bocs hogy az enyém első héten nem jött haza másik gyerekként a tanult hülyeségekkel 🤷‍♀️ az volt a kérdés hogy másnál is átvesz e… nem tudtam hogy csak az a hasznos válasz, akinek igen 🤦‍♀️ egyébként az enyém is vett át szófordulatokat, de nem ez első héten és soha nem ilyen intenzitással.
szept. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
7-es sajnos teljesen mindegy mit válaszolsz , ha nem tetszik a válasz le értékelik , akkor miért teszik fel? Ha csak az a jó válasz ami hasonlít a kérdező leirtakjaira…lehet az én válaszom se volt olyan amit megfogad akárki, de akkor sem bántottam meg senkit és nem rossz szándékkal írtam … teljesen mindegy hogy jó szandekkkal írtad .. én a 2.-vagyok… semmilyen rossz indulat nem volt bennem … nem magyarázom meg mondom meg másnak hogy mit tegyen ,.. szimplán csak egy vélemény vagy hasonló akart lenni… semmilyen bántó vagy ártalmas szándék nem vezérelt
szept. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk az vált be, hogy találtunk egy kompromisszumot, pl. köpködésre. Elmondtuk mindig az apjával, hogy sem utcán, sem máshol nem köpködünk (igaz az elején meg kellett fenyegetnem, hogy az egyik állatkája a kukában landol, ha folytatja), kivéve egy helyen, a fürdőkádban kiélheti magát. Én attól is rosszul vagyok mondjuk, de szépen betartja, egy pár alkalommal kellett figyelmeztetni. Aztán lemosom az arcát és kész.
szept. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Ninja mozdulat.... mégha csak ez lenne...

Gci..Kva...Bzi... 1 hét alatt.

szept. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!