Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy kisgyerekre azt mondják...

Ha egy kisgyerekre azt mondják,hogy viselkedèszavaros az pontosan mit jelent? Mi a különbség a rossz meg a viselkedés zavaros között? Meddig rossz a kisgyerek és mettől viselkedészavaros?

Figyelt kérdés

#Kisgyerek, viselkedészavar
szept. 12. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

Az én lányom viselkedés zavaros. Nem én mondtam rá, hanem a szakszolgálat. Szerintem csak rossz....

Nevelem, ahogy a bátyját is. A nagytesó (17 éves) vajon mért nem lett ilyen? Eleven gyerek volt, de ő tudta, hogy kell viselkedni az oviban, iskolában.

A lányom nem akarja tudni 🤔

szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

11, mert viselkedészavaros 🤦

Pont ez a lényege.

Ha mindent jól csinálsz, következetes vagy, folyamatosan foglalkozol a gyerekkel, de valahogy a normál nevelési módszerek kudracot vallanak, akkor a gyerek jó eséllyel viselkedészavaros.

Ha csak úgy teszel, mintha nevelnéd, de valójában csak nő mint a dudva és csak széttárod a kezed...akkor valószínűleg inkább rossz nevelés.

Viselkedészavaros, neurológiailag eltérő gyereket nevelni ezerszer keményebb meló, ahol sokszor úgy érzed, hogy minden erőfeszítés hiába.

Amikor ezerszer következetesebb voltam a gyerekkel, mint bárki a környezetemben és mégis az én gyerekem csinálta a fesztivált...na az nem volt könnyű.

Az már inkább: amikor megszületett a testvére, aki a nagyhoz képest minimális befektetett energiával minta gyerek volt. Na akkor dagadt a mellem, és a dicséretek valamennyire kárpótoltak azért a bántásért, amit a nagynál kaptam.

szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
Uhh hát nekünk a szomszédban lakik egy rossz gyerek, a lépcsőházban meg egy adhds. A rossz gyereket szoktuk hallani kiabálni, mikor nem akar fürdeni, meg néha hisztizik, bevágja az ajtót, ugrál a lépcsőn. Az adhds meg angyali arccal közölte velem a liftben, hogy meg fog ölni, ha nem ő szállhat ki előbb a liftből. Kiszálltam én, mert lesz*rom, aztán úgy elkezdett őrjöngeni a liftben, hogy fejjel betörte a tükröt. Olyan durohama volt, hogy az egész lépcsőház visszhangzott, aztán végül mentőt hívtak hozzá.
szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Nincs viselkedészavar(sem rossz gyerek).


Valamilyen területen rosszul működik az agya, a rossznak nevezett viselkedés csak egy tünete ennek. Attól függően mikkel társul/ mi váltja ki, valamilyen más neve van. Autizmus, adhd, beszédfogyatékosság, hallási sérülés, vagy “csak” valamilyen testi vagy lelki probléma. Erős szorongás, vagy akár egy fülgyulladás, ibs, vagy tényleg bármi.


Előbb utóbb kiderül az oka, vagy magától elmúlik és ha szerencséd van, akkor utóbbi.


A nevelés hiánya/rossz nevelés ilyet nem okoz, a vert-vulgárisan alázott cigánygyerekek is be tudnak illeszkedni, nyugiban sorakozni az oviba középső végére, pláne suliba. Még a nevelőszülőnél lévő traumát átélt gyerekek is(cseppkő oviban is tökjól viselkedtek). Amelyikre nem hatnak a külső helyes ingerek, pár hónap után, annak valamilyen problémája van. Van csodásan viselkedő mélyszegény/rossz családból jövő, traumát átélt gyerek is, meg értelmiségi szeretve helyesen nevelt kis ördögfióka is. Akinek a teste nem működik megfelelően, neveléstől függetlenül, az bizony rossznak fog látszani, csak manapság pc viselkedészavarosnak hívni.

szept. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14, "Valamilyen területen rosszul működik az agya" = pont ezt hívja az orvostudomány úgy, hogy "zavar". Hogy nem jól működik. Ugyanúgy, hogy ha a látása valakinek nem jól működik, az a látászavar. Ha pedig az agyműködés zavara (vagy a hallás zavara, vagy az érzelmi zavar) a viselkedésben is megjelenik, az a viselkedészavar. Ez nem egy szitokszó, hanem annak a leírása, hogy mi nem működik jól.


Persze értem én, az orvosok, kutatók valahogy elnevezik a jelenséget, a társadalom meg idővel szitokszót csinál belőle, és akkor új nevet kell kitalálni. De szerintem a viselkedészavar még nem vált szitokszóvá, nyugodtan lehet használni, nyilván adekvát esetben. Szerintem a jelenlegi nyelvi környezetben szerencsésebb a "viselkedészavar" kifejezés mint egyszerűen úgy mondani, hogy "rossz viselkedés", mert az utóbbinál jobban kapcsolnak az emberek a gyerekhez értékítéletet.

szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!