Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mihez kezdenél viselkedészavar...

Mihez kezdenél viselkedészavaros, de nagyon okos gyereked oktatásával?

Figyelt kérdés

A lehetőségeid:


Integrált nagyobb létszámú iskola napi 4 órában


Magántanulói státusz, heti pár órát lehetne bent integrált suliban


Szegregált oktatás lassabb tanmenettel teljes napra


Nem látok más lehetőséget és egyik sem ideális, a legkisebb rosszt keresem. Mindnek van árnyoldala..


2021. szept. 3. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak viselkedészavaros, de ahogy önálló életvitelre alkalmas lesz, akkor integrált.

A szegregált intézmények inkább annak valók, akit a mindennapi életre is fel kell készíteni.

2021. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az integrált hátránya, hogy verekszik óvónőkkel, tanárokkal, gyerekekkel, nem fogad szót, nem marad a padban, zavarja az órát, kiabál, ellenkezik.. ki fogják utálni egy idő után a gyerekek, illetve a szülők, na meg a tanárok sem tűrnek a végtelenségig.. de ki tudja, lehet hosszútávon lenyugszik. Önálló életre biztosan alkalmas lesz, talpraesett helyzetmegoldó..
2021. szept. 3. 20:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogyatékkal élőként mondom, hogy integrálnám, megfelelő fejlesztés és tiflopedagógus segítségével. Én az első nyolc évet szegregáltam töltöttem, és nagyon sok hátrány ért később emiatt. A magántanulói státuszt pedig azért nem javaslom, mert nem alakul ki megfelelően a szociális készsége.
2021. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járunk, ezért eléggé utánanéztem a dolgoknak.

Szegregált iskola viselkedészavaros gyereknek nincs! A Szakértői Bizottságnak kell kiírni a speciális iskolát, ők meg nem írják ki, hacsak nem autista vagy szellemi fogyatékos. Hallottam olyanról, hogy már a sokadig iskola sem tudott kezelni egy gyereket, így végül kapott a gyerek egy autista kódot, és ment a szegregáltba. Viszont azt felejtsd el, hogy ott a képességei szerint fognak majd vele tanulni. Csökkentett tanterv van, 9 év alatt 6 elemi, és gyakorlatilag lehúzhatod a gyerek életét a wc-n. Innen továbbtanulni nem fog tudni, szóval ha nem szellemi fogyatékos, és nem nagyon kommunikációképtelen, akkor én nem választanám ezt az utat.

Marad a magántanulói státusz vagy az integrált iskola. Magántanulói státuszt nem is nagyon írnak ki, hacsak nincs a családban pedagógus, vagy nem fogadsz mellé magántanárt. Én tanár vagyok, így fontolgattuk, hogy itthon maradok vele tanulni, de akkor kiesne az én keresetem, és valószínűleg rámennék idegileg az egészre. Ráadásul a szociális képességei sem fejlődnek a gyereknek, ha itthon van.

Úgyhogy én mindenképpen először megpróbálnám az integrálást. Nem kell körzetes iskolának lennie, én esetleg a költözést is megfontolnám. Ha falusi iskolába megy, ott akár kifoghat egy 15-20 fős osztályt is, egyes falvakban még kisebb osztálylétszámok vannak, bár általában ott csak alsó van. Városban sajnos elég nagy osztálylétszámok vannak, azt kerülném.

Türelmes tanító néni és elfogadó gyerekközösség kell. Ha az első suli nem megy, akkor keresni neki másikat. Mi most a második iskolában úgy látszik megmaradunk, de akár újra váltanék, ha itt már tarthatatlan lenne a helyzet. Igaz, hogyha van sni-kód, akkor már nehezebb befogadó iskolát találni, ezért érdemes lakcímkártyát szerezni, akár rokontól.

2021. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

4-es vagyok, a 3-asnak is igaza van, annyit még hozzátennék, hogy sajnos a fejlesztés meg a pedagógiai asszisztens csak a mesében létezik. Pedig a lenne a járható út, hogy minden ilyen gyerek mellé beültetnének egy pedagógiai asszisztenset, az én fiamnak ki is volt írva. De ez is olyan, hogy a Szakértői Bizottság csak javaslatot tesz, az iskola kérvényezi a KLIKK-nél, hogy kapjon. Nálunk meg sem próbálták, azt mondják úgysem kapnak, mert nincs szakember. Érdekes, mert barátnőmnek ez a végzettsége, és nem talál állást. Szóval inkább az a baj, hogy nem akarják kifizetni. Persze látván az oktatás általános helyzetét, a pedagógusok bérezését, nem is vagyok ezen meglepve.

Előírás szerint iskolánként 1 db van, vagy lehet, hogy létszámra van kiírva, nem is tudom, de errefelé 1/óvoda/iskola. Azt meg megmondták, hogy ne is álmodjak róla, hogy az én fiam mellé teszik be. Állítólag a fővárosban azért jobb a helyzet. A fejlesztés sem sokat ér, mert csoportos, és azt láttam, hogy óvodás kor felett már nem nagyon tudják, hogy mit kezdjenek az ilyen gyerekekkel. Főleg, ha egyéb képességzavara nincs, csak magatartászavara. Azt nem is lehet egyénileg fejleszteni, csak csoportban, igazán az lenne a fontos, hogy a tanítónő, aki vele van egész nap, neki legyenek erre módszerei.

2021. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Van fejlesztés és egész napos állandó pedagógia asszisztens a suliban mellette, nem osztozik rajta(fejlesztés nem ér sokat, de van). Nem létszámfüggő a viselkedése, oviban volt, hogy csak 4 gyerek volt és akkor borzalmasabban viselkedett, mint mikor 18an voltak. Hangulatfüggő.


Most írt a szakszolgálat, hogy nem tud kijelölni 50 kmen belül számára alkalmas egymit, javasolják az integrált oktatást vagy lakcímkártya szerzést a választott egymi közelébe.


Én nem akarom fényezni a sulit, de szuperek és nem a hozzáállásuk miatt nem megy. Így sem akarják kitenni, hogy a tanárokat(is) bántja, és a gyerek szeret iskolába járni, tehát rendesek vele ezek ellenére is.. a gyerekek meg.. hát igen, én imádom a gyerekem, de nem várhatom egy csapat gyerektől, hogy fogadják el, hogy megüti őket.


Magántanulói státuszt "tudnám vinni", de egész életében csak napi 4 órát volt közösségben, nem dolgozok és egyedül vagyok vele(velem tanul), már rámentem idegileg és anyagilag, ha ezt a pár óra intézményt is kihagyja, lehúzhatom az életem és a józan eszem a végén, ez a nyár is eléggé megviselt 0-24ben MINDIG vele.


A tanárnője edző, csodás erős hangja van, a kapuból hallani, de a gyerek a másik(csendeskedves) tanárt bántja, illetve magasról tesz a pedasszisztensre, aki szintén a határozott típus, mondjuk ő annyira nem szimpi, de legalább van és próbálkozik.


Az egyik egymi amit néztem, ott összevonnak két osztályt(első második, harmadik negyedik)ami 1 rendes évnek felel meg, illetve hat gyerek van) ezért tudnak egyéni tempóban haladni velük(van bent ismerős), de ugye ezt buktuk a lakcím miatt.


Gyerekek közé rengeteget viszem, szociális típus, kezdeményező, nyitott, szívesen van csapatjátékban, az irányított, azt csinálod, amit mondok, akkor, amikor mondom(ami szerintem normális) helyzettel van baja, azzal is csak akkor, ha nincs épp kedve, már bölcsiben és oviban is ez volt.. Folyton a kedvéhez kell(ene) alkalmazkodni, ezt várná.


Őszintén felmerült bennem, hogy egyszer meg kellene ütnöm, hogy felfogja, hogy mások képesek lennének őt bántani, és akkor elfogadná, ha más dirigál, mint az állatoknál.. Tudom, hogy elég megbotránkoztató, de sosem ütöttem meg, és az érvelés meg a kedvcsinálás, jutalmazás nem használ nála és nem akarom, hogy rámenjen az életem, most, hogy kiesett az egymi is..


Vaaagy csak simán pokollá teszem az itthoni légkört, hogy megérje neki az iskolában viselkedni.


Vaaagy "begyógyszerezem"


Már úgy érzem direkt csinálja, hogy megenged magának mindenféle viselkedést, mert tudja, hogy akkor hazajöhet, ha rosszul érzi magát, rosszul viselkedik, akkor hívják anyát és hazahozza itthon meg csupa játék és kacagás.


Teljesen kész vagyok.

2021. szept. 4. 07:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Èn a magàntanulòsàgot valasztanàm.
2021. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Tudom, hogy problémás a gyerek,mert látszik ebből,amit leírtál...de azért vastagon benne van a nevelési hiba is. Mi az, hogy bánt másokat? Főleg a tanárt? Meg nyilván a gyerekek sem utolsó szempont.Te vagy a főnök és nem a gyerek! Azt hiszi, hogy mindent megtehet. Nem ő irányít! Neked kell és,azoknak, akikkel van napközben.Gyógypedagógusként dolgozom egy Egymiben és pl. nálunk nincs ilyen,hogy megütnek a gyerekek,ha mégis megtörténik minden nap büntetés és a szórakozás megvonása van(nyilván a szülőkkel mindent megbeszélünk.) Pl: Volt egy olyan tanulóm,aki a kollégiumban nekem vágott egy gumipapucsot. Nagyon meglátszott a helye látleletet is vetettem. Onnantól kezdve nem volt játék,se magában se másokkal,nem volt ölelés,kedves szó,de mindig volt bőven rá bízott feladat,amit, akkor is meg kellett csinálnia,ha éppen nem volt kedve hozzá. Ezt addig csináltuk még csúnya szóval" be nem tört". Még elfogadta, hogy ő itt semmi másban nem különbözik a többiektől és rá is ugyanolyan szabályok vonatkoznak,mint bárki másra. Ha én nem ütöm meg,nem kiabálok vele, akkor ő se tegye. Vagy,ha többször is előfordul, akkor elbocsátás várható. Túlságosan sok mindent megengedsz neki. Nem mondom, hogy a pofon jó ötlet, valahogy máshogy kell megközelíteni ezt a helyzetet. Ha ez érvelés, jutalmazás nem működik, akkor jön a büntetés. Sajnos vannak olyan gyerekek,akik csak ebből tanulnak. Minden olyat,ami örömet okoz elvenni tőle és csak, akkor kapja meg,ha képes magához mérten normálisan viselkedni.
2021. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az én felügyeletem alatt nem üt meg senkit se játszótéren, se sehol. Példásan viselkedi, dicsérik milyen rendes, jól nevelt, aranyos.. Bent van balhé csak, oviban, suliban.


Hogy érted, hogy sokat megengedek neki? Mit? Eszik, iszik, alszik, játszik akkor is, ha bent rossz volt, nem ültetem a sarokba, csak elbeszélgetek vele, ha nagyon rossz volt, akkor nincs minecraft, de nem érdekli, volt, hogy egy hónapig nem játszott és nem érdekelte. Helyette mondjuk olvas. A legrosszabb, hogy hárít a miért csináltad, meg tudod hogy rossz kérdésekre sír, és közli, hogy "nem tudom, csak úgy jön magától". Őszintén sokszor nem hiszem el, máskor meg igen, mert kiakadni itthon is szokott a semmin, akkor is, ha nincs oka rá, de szerintem sokszor sumákol és igen, azért üt, mert úgy érzi megteheti.


Ezért is merült fel bennem, hogyha lenne tapasztalata róla, hogy nem csak nálam "szívhat"(én elrakom a játékát, vagy ordítok vele, vagy erővel behúzom a szobájába ha már az odacsapás határán állok), hanem bent is eldurranhat egyszer a tanár agya és lekeverhet neki, talán megpróbálná visszafogni magát, vagy nem tudom. Nem tart a felnőttektől, egész életében kicsit gátlástalan volt ilyen téren, dehát soha semmi rossz nem érte, csak mesében hallott olyat, hogy gyereket bántanak..


Egyáltalán nem érzek nevelési hibát, nevetségesnek tartom, hogy amíg a legutolsó HHs kissrác képes viselkedni az iskolában, oviban ,miközben az anyja iszik és a nyílt utcán káromkodva ordít vele vagy lekever neki egyet, addig az enyém agresszív. Nem irányítja a hétköznapjaimat, tényleg itthon tök jó minden azt a ritka kiborulást leszámítva, de akkor sem ütne meg.


Most kicsit letettem a megveréséről, iskolásat játszunk, 10 perc szünet, fél óra feladatozás. 2 órája ez megy, hibátlanul dolgozik, egyszer kétszer nyafogott, de simán megy neki, ül a helyén, koncentrál, csinálja a kijelölt dolgokat gyors tempóban, csendben, szinte nem is kérdez, néha elbambul, rágja a körmét, nyalogatja a karját, vagy kapargatja az asztalt, csak szólni kell szépen és csinálja..


Néha azon gondolkozom, hogy talán valami enyhe szocio vagy pszichopatás van benne.

2021. szept. 4. 14:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy nevelési hiba. A tanárok ezt igen könnyen rásütik bárkire, hiszen egy neurotipikus gyerekre ezek a nevelési módszerek hatnak. De ő nem neurotipikus gyerek. Ha veled otthon jól viselkedik, és bent rossz, akkor 2 dolog lehet:

-Túl sok inger éri, és ezért túltöltődik az idegrendszere.

-A csodás, vigyori pedagógusok mégsem kezelik jól a helyzetet.


_Vaaagy "begyógyszerezem"-Írod.

Ebből mindig hosszú vita kerekedik, de szerintem ez lenne a járható út, amennyiben az 1. probléma áll fenn.

Beszélj olyan szülőkkel, akik adják a gyógyszert a gyereknek, ne csak az ellenérveket olvasd el. Van a FB-on olyan csoport, ahol kifejezetten ilyen szülők vannak együtt. Egy időben én is adtam a gyereknek. Nem drog! Nem nyugtató! Nem szokik rá! A fiam 2 évig szedte, hogy be tudjuk integrálni. Már 2 éve nem szedi. Előtte gyakorlatilag kezelhetetlen volt.

Szerintem ha ez az ára, hogy a gyereket be lehessen integrálni, egy próbát megér. Orvosi felügyelet alatt lesz, havonta kell menni a dokihoz megbeszélésre, nézik a súlyát, hogy nem fogy-e tőle. Nem ördögtől való az. Jelentkezzetek be egy gyerekpszichiáterhez.

2021. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!