Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mihez kezdenél viselkedészavar...

Mihez kezdenél viselkedészavaros, de nagyon okos gyereked oktatásával?

Figyelt kérdés

A lehetőségeid:


Integrált nagyobb létszámú iskola napi 4 órában


Magántanulói státusz, heti pár órát lehetne bent integrált suliban


Szegregált oktatás lassabb tanmenettel teljes napra


Nem látok más lehetőséget és egyik sem ideális, a legkisebb rosszt keresem. Mindnek van árnyoldala..


2021. szept. 3. 20:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mit adtál neki? Ismerős anyuka risperidont meg haloperidol cseppet ad a gyereknek, az elsőt szokták adni viselkedési gondra, ha nem elég, akkor a másikat, de őszintén nem akarom leszedálni, csak tehetetlenségemben és dühömben írtam, mint opciót..


Ritalint próbáltuk, nem hatott, szerintem nem adhds, a figyelem teszten 90-95%okat ért el, és a gyógyszertől felpörgött. Igaz volt, amiből javított vele, de volt, amiből rontott. Már nem is nagyon érdekel a diagnózis, a magatartás vagy viselkedészavar a lényeg, ami irányított csoportos helyzetben jön ki. Irányítva egyedül remekül boldogul, irányítatlanul csoportban remekül boldogul, csoportlétszámtól nem függ a dolog, illetve mozgásos tevékenységnél ami szórakoztatja és leköti, nem jön elő.. Valahogy hatni kell rá, hogy próbálja visszafogni magát, nem nőhet fel így, mert veszélyes lesz nagyobb korában.

2021. szept. 4. 19:44
 12/16 anonim ***** válasza:

Az adhd egy tünetegyüttes, több dologból áll. Az én fiam csak enyhén figyelemzavaros, mostanra gyakorlatilag kinőtte. Nála a viselkesészavar volt a domináns. Azt mondta a gyerekpszichiáter, hogy a Ritalint nem ajánlja az ilyen típusú gyerekeknek. Arról azt kell tudni, hogy kb. 8 órán át hat, és ha kimegy a gyerekből, akkor van egy úgynevezett visszacsapás. Ami többféle lehet, vagy őrjöng a gyerek, vagy depis lesz. Van akinél semmi. A fiamnak volt egy autista osztálytársa, ő ezt kapta, és mondta az anyja, hogy délután amikor hazamegy, üti-vágja az anyját. De ők bevállalták, hogy be lehessen integrálni. A suliban amúgy nincs vele gond. Nekem azt mondta a doki, hogy ő ennek nem híve, hiszen van egy másik gyerekem, meg van nekem is magánéletem, meg idegrendszerem, kinek hiányzik ez?! És azt mondta, hogy amilyen típus a fiam, nála erős visszacsapás lenne.

A Stratterát ajánlotta. Nem lesz a gyerek tőle zombi, sem mintagyerek. Kicsit javított a magatartásán, ha mellette a tanárok is elfogadók, akkor így már kezelhetőbb egy gyerek. Szerintem beszélj orvossal, az még semmit nem jelent.

A Riszperdal (lehet, nem jól írom), az inkább nyugtató. Attól valóban tompább lesz a gyerek. Nekünk azt sem javasolta a doki.

2021. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Tudom mi a ritalin, volt próbánk, illetve kaptam pár szemet próbára, nem ment, nem hozott javulást, rosszabb lett. A doki szerint ha javul a figyelme, javul a viselkedése.. hát nem tudom. A stratterát nem merem, mert beépül(és nem vagyok biztos abban, hogy adhds, mivel a figyelme nagyon jó a tesztek alapján, egy figyelemzavaros gyereknek nem csak bizonyos közegben kellene, hogy baja legyen a figyelmének szerintem, olyan nincs hogy egyik helyzetben oké a kémiai egyensúly az agyában, ezért tud figyelni, másik helyzetben meg felborul az egyensúly és nem tud figyelni). Na meg a ritalin felpörgette látványosan, mint a neurotipikusokat.. ezért is próbálok eltekinteni a diagnózisoktól, amikből több is van, és nem egyformák. Másik doki szerint inkább érzelmi zavar, erre is kapott kódot, másik szerint meg autizmus, erre is.. tiszta marhaság, az a fix, hogy az egyetlen baját a magatartása okozza, amit jó nagy részben képes szabályozni és direkt csinálja, számítóan(többször láttam, hogyha tudja, hogy figyelem, rendes, amikor meg nem, akkor durva), de van egy része, amit nem képes szabályozni és "ösztönösen kitör", ha ideges, és könnyen lesz ideges. Ma is borzalmasan manipulatív volt, mintha nem is sajnálna semmit, nem érzi a súlyát a dolgoknak, vagy nem érdekli, amíg be nem következik a rossz..Átkapcsoltam itthoni kiképzőtáborba.


Mindegy, próbálunk viselkedésterápiát, most beszéltem egy anyukával az egyik egymiből, mondta hogy zéró tolerancia van ott is a verekedéssel, elkülönítik a gyereket, behivatják a szülőket és akár el is tanácsolhatják. Nem szeretnék neki naponta gyógyszert adni, ami beépül egy "kicsi javításért". Ha majd gyógyszert kap naponta, az javítson rendesen..


Egyébként tényleg volt brutál visszacsapás a ritalinnál, magából kikelve őrjöngött, csak egyszer láttam úgy évek alatt. Meg fájt a feje, hányingere volt, szédült, viszont rendesen evett.

2021. szept. 5. 14:59
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Hát akkor én sem tudok mit mondani. Vagy neveletlen, és akkor neked kell összekapni magad. Ha meg neurológiai probléma, akkor gyógyszer, és integrált, vagy lehúzhatod a gyerek jövőjét a wc-n. Nem tudom igazán milyen válaszokat vártál, bármit írtunk, nem volt jó.

Én sok olyan családot ismertem, ahol megváltás volt a gyógyszer. Autistának is adják, és igen, javult tőle a magatartása, mert az önkontroll, önfegyelem és a figyelem egy helyen van az agyban.

Viszont én sem tolerálnám, ha a gyerekemet napi szinten verné egy kölyök a suliban, mert az anyja nem tudja mit kezdjen vele. Akkor maradjon otthon magántanulónak.

A viselkedésterápia meg legenda. Mi is voltunk egy csomó pszichológusnál. Azt mondta az egyik, hogy annyi az egész, hogy a helyes viselkedést pozitív megerősítéssel jutalmazzák, a helytelent meg kioltják. Ha kettesben leül egy pszichológussal játszani, szerinted ott mit tud erősíteni, amikor másik gyerek jelen sincs?! Gyerekközösségben, az iskolában működhetne, esetleg, ha a tanárok értenének hozzá, de ők meg nem pszichológusok.

2021. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A beépülés egyébként meg azt jelenti, hogy nem hat úgy, mint a Ritalin, hogy kapja, hat, kimegy, nem hat. Hanem ez azt jelenti, hogy 2-3 hónap is kell, mire lesz hatása. És ha pozitív visszajelzéseket kap a gyerek, akkor rájön, hogy ez a viselkedés a kifizetődőbb, mint az agresszió és az őrjöngés. De ha abbahagyod, akkor már nincs benne a szervezetében!
2021. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kiscsoportos a viselkedés terápia, két-három gyerekkel. Nem voltam gyógyszer ellen, mondtam, próbáltuk a ritalint, nem hat, sőt ront. Oviban idézem "borzalom", ami volt vele. Most egy hasonlót adjak hónapokon át úgy, hogy van 2 olyan pszichiáter, aki szerint nem adhds?


Egyébként ez érdekes, rá fogok kérdezni a dokinál, hogy mi lesz, ha abbahagyja, tényleg kiürül e, mert azt hittem olyan, mint az antidepresszáns, ami változtat a szervezet működésén hosszútávon, ezért hat akkor is, ha abbahagytad. Ha kiürül, akkor viszont tök jó.


Magatartásproblémával akarom iskoláztatni, erről szólt a kérdés.. csak a viselkedést szeretném megoldani, mint akárminek a tünetét, nem diagnózis alapján megtudni az egész valami kezelési tervét(ehhez a dokik meg a net elég információt nyújt), mert azt tudom. Tudom mind az 5 dolgot, amit eddig mondtak, hogyan kell kezelni, próbálgattuk is, nem hozott javulást semmi, se a tsmt idegrendszerérlelő torna, se az auti spec fejlesztés, se a ritalin, se a pszichológus, ilyen olyan nevelési gyakorlatok, figyelmenkívül hagyás, pontgyüjtés jutalomra, lelki rábeszélés, szeretgetve ölelés, önfejlesztő könyvek, mesék, légzőgyakorlat.. mindent kipróbáltam tényleg az évek alatt.


A gyerek rengeteg pozitív visszajelzést kap mindenhol(mert 80%ban szépen viselkedik) még a sulijában nincs fekete pont, se semmi negatív, pontgyüjtős rendszer van, és naponta egy pontot mindenki kap. Őt sosem érdekelte a jutalom meg pontgyűjtögetés, ha ingyen akarsz neki ajándékot adni is lazán elutasítja. Nem motiválható ilyenekkel sajnos, pedig milyen könnyű dolgom lenne..


Mindenképp utánanézek a stratterának meg rákérdezek a dokinál, mert ha kiürül, akkor teljes mértékben benne vagyok.


Magatartásproblémás gyerekek oktatása.. hát igen, esetleg valami katonasulit tudok még elképzelni, ami hasznos lenne számára, ha "betörnék". Nem azzal van a gond, hogy nem érti a dolgokat, tudja, hogy nem szép fejbevágni a másikat, mert azt mondta csúnya a rajza.. Teljesen tisztában van vele, de úgy gondolja, hogy megérdemelte, vagy "nem tudja" miért csinálta.

2021. szept. 5. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!