Mi az, amikor speciális oviba kell járnia a gyereknek? Agresszíó? Viselkedészavar? Fiam 5 éves. Minden jó, bekapcsolódik a programokba, de amikor elfárad, nekimegy a gyerekeknek, felnőtteknek. Igaz, más oviba mentünk költözés miatt.
Kevert specifikus fejlődési zavarról van hivatalos diagnózisotok?
Egyébként mindenkit integrálnak normál oviba, akit csak lehet.
A pedagógiai szakszolgálat szakértői bizottsága javasolhat EGYMI ovit/iskolát indokolt esetben. Pl.: Ha nem szobatiszta, nem tud önállóan enni, nem beszél, nem érti amit mondanak neki, speciális eszközzel mozog, amihez akadálymentes csoportszoba kell, vagy akár az általad említett agresszív viselkedés, ami ellehetetleníti a csoportba való beilleszkedést, de ez inkább az autizmusra vagy súlyosabb adhd-ra jellemző.
Az EGYMI-be nem viselkedészavaros, hanem súlyos fogyatékos gyerekek járnak: autisták, értelmi fogyatékosok, down szindrómások, stb.
Nem gondolom, hogy nektek ott lenne a helyetek és, hogy jól tenne a gyereknek.
5 vagyok.
Gyógyszert semmiképp nem szabad adni ilyen kicsinek!!
Halolajat adjál neki, nagyon jó hatással van az idegrendszerre!
Ezen kívül be kellene íratni valamilyen sportra. Legjobb a küzdősport ilyenkor, pl birkózás. De te ismered a gyerekedet, hogy mi érdekli és képes e csapatban együtt dolgozni vagy inkább egyszemélyes sport lenne neki való.
Ha van hivatalos diagnózisotok, akkor bizonyára kap az oviban gyógypedagógiai fejlesztést heti 1-2 alkalommal. Mindenképp beszélnék ezzel a gyógypedagógussal, hogy neki mi a véleménye, hogy látja a gyerek fejlődését. Megkérném, hogy adjon útmutatást az óvónőnek is, hogyan tudja hatékonyan fejleszteni a gyerekedet es kezelni az agresszióját!
Az óvodapedagógus nem gyógypedagógus!! Normál fejlődésű gyerekekre vannak kiképezve és fogalmuk sincs milyen módszerekkel, eszközökkel lehetne fejleszteni az SNI-s gyerekeket, ezért ugyanazt várják el tőlük, mint a normál fejlődésü gyerekektől, holott ők máshogy érzékelik a világot és más ütemben fejlődnek. Az integrálás nem azt jelenti, hogy ugyanúgy kell nevelni az SNI-s gyereket, mint a többit, hanem azt, hogy együtt neveljük őket, egy környezetben. Csak sajnos ezt sokszor elfelejtik.
Na ehhez kellene egy olyan óvónénit találnod, aki nyitottan áll a dologhoz és veszi a fáradtságot, hogy utána jàrjon ennek a kevert specifikus zavarnak, egyeztet a gyógypedagóssal/ gyermekpszichológussal, hogyan tudnà hatékonyan integrálni és fejleszteni a gyermeket, ahelyett hogy teherként kezelné és próbálna tőle megszabadulni. Sajnos a gyerek is megérzi, ha nem szeretettel áll hozzá az óvónő es egyre ellenállóbb lesz.
Szóval ezt kellene elérned, hogy leüljetek közösen egy eszmecserére : te, az óvónénik, a gyógypedagógus és az óvodavezető.
Ők integráló óvoda, tehát kötelességük nyitottan állni a dologhoz!
Egyéb lehetőségek, ami zsebbe nyúlós:
- családi napközi (kis csoport létszám, több figyelem jó hatással lehet)
- árnyékpedagógus a gyerkőc mellé
Most hirtelen ezek a tippjeim.
Egy normális ovi segítene.
Elég jó eséllyel nem ott vagytok, ahol kellene, mert az nem normális, hogy eleve nem a korának megfelelő csoportba teszik be a gyereket. Egy 5 évesnek, ha nem ebben a nevelési évben tölti a hatot, semmi keresnivalója nagycsoportban. Akkor se, ha nem SNI-s
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!