Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől sérül lelkileg egy 4...

Mitől sérül lelkileg egy 4 éves gyermek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szerintetek ha többször rá szólok erélyesebben, vagy rá kiabalok, okozok neki ezzel valami lelki sérülést?

Illetve ha már borul minden, és rá csapok, nyilván nem úgy hogy fájjon neki.



szept. 7. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Megtanulja ezt a viselkedésmintát, ahogy te is otthonról hozod ezt.
szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ezt a sérül szót használni nem szerencsés, mert mindenki arra gondol, hogy depressziós, öngyilkos hajlamú vagy pszichopata lesz a gyerek. Nem. De azt se lehet mondani, hogy nincs hatása.

Mindenesetre jó indulatkezelési és jó probléma megoldó technikát nem adsz át vele, az tuti.

szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Tégy már különbséget! Nyilván, ha minden szarért üvöltözöl egész álló nap vele, akkor igen, de ha a helyzet úgy kívánja, mert mondjuk veszélyes rá, amit csinál, vagy tényleg feszegeti a határait és kiborulsz néha tőle, ez esetben merjél csak nyugodtan hangosabban rászólni. Rám is kiabáltak párszor gyerekkoromban, mert kellett, de képzeld, semmi bajom.
szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lelki sérülést nem úgy kell elképzelni, hogy van a teljesen rendben állapot meg a pszichopata gyilkoló gép és semmiféle átmenet nincs.

Lelki "sérülésből" vagy úgy mondom belénk rögzült gyermekkori mintákból fakadhatnak felnőttkori szorongások, dühkezelési nehézségek, konfliktuskerülés, stresszevés, ismétlődő párkapcsolati kudarcok, önbecsülési problémák, alvási zavarok, határhúzási problémák, és így tovább, végtelen a lista. Ezekkel mind együtt élnek rengetegen, attól még, hogy az egyén szintjén problémái vannak.

Egyébként 1 kiabálás önmagában nem gond, az igen, ha másmilyen dühkezelési technikát nem lát tőled (neki sem lesz) illetve ha nem segítesz neki megérteni, hogy benned mi zajlott (empátiára tanítani) és mi történt, illetve ha a félrement kommunikációt az ő felelősségének tudod be, és nem kérsz bocsánatot a saját hibádért vagy neki nem segítesz lehetőséget adni a hiba javítására. Egészséges szülő-gyerek viszonyban a gyerek próbál a szülő kedvében járni és helyrehozni, amiben hibázott.

szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: végre valaki más is megmagyarázza (én már belefáradtam ezt magyarázni a sok”az én is/ az én gyerekem is felnőtt így és semmi bajom/ bajuk” - csak nem tudják mit lehet “bajként” definiálni, mert szerintük csak a depresszió meg az annál rosszabbak a bajok… de hagyjuk is)
szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!